IMG_2291
23.diena – Mīlestības kroņa dārgums (ratna)
24/10/2017
IMG_2368
26.diena – joga kā individuāla prakse (Abhyasa)
25/10/2017

24.diena – Svēta vieta (Mandir)

pexels-photo-594364

Vienalga, lai kur tu jogotu – Indijā, jogas studijā vai savā istabā, prakse ir ieiešana svētā vietā, abējādi, gan runājot par fizisku telpu, gan garīgu nodomu.   Vārds mandir nozīmē māja, templis, pielūgšanas vieta.  Tas veidojas no vārda man, kas nozīmē “iekšējais ES” un dir, kas nozīmē dzīvesvieta, mājoklis.  Katra jogas prakse ved tevi iekšējā ķermeņa svētajā vietā. Atstāj savas emocionālās sakāves un šķēršļus pie altāra, lai tu varētu ieiet šeit ar atvērtu sirdi. Ja tava jogas prakse notiek telefona,  teksta ziņojumu, telefona zvanu un sociālo mediju lietošanas pavadījumā, tad visticamāk tavs ceļojums ārpus materiālās pasaules nebūs tik veiksmīgs. Ja tu ienes savu ego, rūgtumu, greizsirdību, pret sevi vērstu negatīvismu, depresiju vai dusmas jogas komunā vai uz sava paklājiņa, tad tu pavisam noteikti kaut ko svētu esi pārvērtis par kaut ko profānu un nevērtīgu.  Joga pieprasa no tevis just patiesību un tiklīdz tu ieej šajā klusajā vientulības vietā, kur spīd tava iekšējā gaisma, tu piedzīvo tavu patieso es.  Šī atbrīvojošā pieredze būtībā izmaina tavu vērtību.

Joga pieprasa praktiķim tiekties pēc šīs dziļās iekšējās atklāsmes.  Tas, kas tiek piedzīvots jogas laikā bieži vien ir dzīvi izmainoša epifānija,  līdzīga sava veida reliģiskās pieredzes virsotnei. Jogas prakse ir svēta prakse un tavs ķermenis ir šīs pielūgsmes instruments. Tava jogas prakse ir kā lūgšana.

MĀJAS DARBS

Izveido jogas altāru mājās. Velti vietu savā mājā, kas radītu tevī sajūtu par īpašu vietu. Tā var būt tikai 1 svece vai vieta, kur tu novieto savu jogas paklājiņu vai tā var būt īpaša vieta, kur tu novieto savu skolotāju bildes vai statujas, kas tevi iedvesmo. Dalies ar saviem mājiniekiem savā motivācijā un dari viņiem zināmu savu nodomu altāra vai īpašās vietas radīšanā. Paskaidro viņiem savus nodomus, lai viņi respektētu un saprastu šo tavu nepieciešamību.

Cieni svētas  vietas. Apmeklē jogas centru, baznīcu, templi vai citu pielūgsmes vietu. Pievērs uzmanību detaļām, arhitektūrai, ģeometrijai, meditācijas, jogas un lūgšanu vietai.  Vai sajūti šīs vietas īpašo auru?

Veltī un atklāj sava ķermeņa svēto vietu. Caur vinjasas metodi koordinējot elpu ar kustību, jogas praktiķis ir aicināts svētīt sava ķermeņa iekšējo svēto telpu. Veic šo darbību ar paaugstinātu iekšējo apzinātību. Koncentrē savu prātu uz iekšējo ķermeni un noskenē savu ķermeni, saskatot pilnīgi katru muskuli, katru savu ķermeņa šūnu. Pabaro savu ķermeni ar iekšējās apzinātības gaismu un atklāj sevī šo īpašo svēto telpu.

Šodienas pozas: Adho Mukha Svanāsana, Janu Sirsāsana, Vrksāsana

IMG_2246

ADHO MUKHA SVANĀSANA

Viena no pamatpozām visos jogas veidos, suņa poza ar skatienu lejup,  nav tik viegla kā izskatās no malas.  Tradicionāli, lai ieietu šajā pozā, vispirms ieņem suņa pozu ar skatienu augšup un tad ierullējas uz aizmuguri suņa pozā ar skatienu lejup. Taču, ja tu esi iesācējs, tad sāc vispirms nostājoties četrrāpus, uz ceļiem un plaukstām. Plaukstas plecu platumā, ceļi un pēdas gurnu platumā. Ievelc nabiņu uz iekšu un cel gurnus augšup, ieņemot suņa pozu ar skatienu lejup. Plecu locītavas rotē uz āru, lai atvērtu lāpstiņas.  Neiekarājies pārāk dziļi plecos, rokas nostieptas, plaukstas aktīvas. Iztaisno kājas, cik lokanība atļauj.  Sasprindzini kvadricepus un pēdu īkšķus un papēžus spied grīdā. Zodu virzi pie krūtīm un nabiņu ievelc.  Paliec šeit 5 elpas. Izelpā izej no pozas un ieņem bērna pozu.  Adho Mukha Švanāsana Aštanga praksē ir atpūtas poza.

JANU SIRSĀSANA A

IMG_2298 IMG_2297

Šo pozu varat veikt arī  pasīvi, muguru noapaļojot, atbrīvojot ķermeni un muskuļus, paliekot pozā ilgāku  laiku, no 1-5 minūtēm. IMG_2296

Sāc Dandāsanā. Izelpā pievelc kreiso celi sev klāt pie krūtīm, lai aizvērtu ceļa locītavu. Kreiso celi nolaid lejā pie grīdas rotējot gūžas locītavu uz āru.  Kreisās pēdas papēdi novieto tuvu pie cirkšņa. Ar plaukstām apņem labo pēdu, ieelpā ar sirds centru virzies virzienā uz labo celi, izelpā noliecies lejā. Mēģini ar galvu pieskarties celim vai ar zodu pie apakšstilba. Paliec šeit 5 elpas.  Ieelpā iztaisno rokas, bet atstāj rokas apkārt pēdai vai padziļini satvērienu aiz pēdas.  Izelpā sasprindzini vēdera muskuļus un izej no pozas, atgriežot ķermeni centrā.  Tad noliec plaukstas uz grīdas, sakrusto potītes, ieelpo un pacelies augšup. Izelpā  ielec Čaturanga Dandasānā. Ieelpā ieņem suņa pozu ar skatienu augšup, izelpā suņa poza ar skatienu lejup. Pēc tam atkārto pozu uz otru pusi.

VRKSĀSANA

IMG_2299

Sāc Samasthiti. Izelpā labo gurnu rotē uz āru, saliec celi un labo pēdu ieliec pie labā augšstilba. Ja tev ir grūti noturēt līdzsvaru, labo pēdu turi pie kreisā apakšstilba. Ja iespējams pēdu novieto pašā augšā. Labo pēdu iespied kreisajā augšstilbā.  Nabiņu ievelc uz iekšu.  Rokas saliec lūgšanu mudrā un skatienu vērs uz degungalu.  Paliec šeit 5 elpas. Pēc tam atkārto ar otru kāju.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>