IMG_2230
22.diena Sāpju pieņemšana (Tapas)
22/10/2017
pexels-photo-594364
24.diena – Svēta vieta (Mandir)
24/10/2017

23.diena – Mīlestības kroņa dārgums (ratna)

IMG_2291

Šodienas tēma ir dārgumi – ratna. Patandžali jogas sutrās raksta, ka tajā brīdī, kad tu atbrīvojies no uzbudinājuma, visi dārgumi plūst tavā virzienā.  Aparigraha, stāvoklis bez uzbudinājuma ir līdzīgs kā nepieķeršanās stāvoklis, bet tam ir lielāka darīšana ar nebūšanu mantkārīgam un nepiederēšanu.  Vienkāršā valodā sakot,  aparigraha nozīmē to, ka tu esi gatavs atbrīvoties no nepieciešamības ģenerēt pašvērtības sajūtu caur materiālo labumu akumulēšanu, uzkrāšanu, tajā brīdī tev būs visi tie dārgumi, pēc kuriem tu tik ļoti tiecies.  Tas nemaz nav tik viegli.  Joga uzdevums ir novērtēt sevi ar gara acīm, nevis balstoties uz materiālajām vērtībām, kuras dzīves laikā ir iegūtas. Tu neesi tava mašīna, tavs darbs vai cipari tavā bankas kontā.  Tas, kas tu esi tiek noteikts tajā brīdī, kad tava diena nav izdevusies vai viss nenotiek tā kā plānots. Tevi vērtē pēc tā, cik daudz mīlestības tu nes pasaulē.  Koncentrē savu prātu uz visiem pasaules labumiem un tu nekad nebūsi laimīgs, taču tajā brīdī, kad tu koncentrēsies uz Dievišķo visi pasaules dārgumi tevi sasniegs paši.

Tajā brīdi, kad mēs sākam iet pa jogas ceļu un pārvēršam to garīgajā ceļā, mēs bieži vien kļūdaini pārveidojam sevi par tādu personu, kādai mūsuprāt ir jābūt personai, kas nodarbojas ar jogu. Bieži vien mēs mainām ģērbšanās stilu, rotaslietas, atbrīvojamies no nevajadzīgām lietām utt., kas nebūt nav slikti, taču paliek atklāts jautājums, vai tie esam mēs? Vai mēs izvēlamies šis pārmaiņas paši vai mēs to darām, jo mums šķiet, ka tā būtu pareizi,  ka tā vajadzētu darīt? Jebkurām pārmaiņām ir jābūt brīvprātīgām, nevis caur piespiešanos jeb tāpēc, ka tā vajag vai ir pareizi.

MĀJAS DARBS

Definē sev, ko tev nozīmē pārpilnība.  Ko tev nozīmē būt “bagātam?” vai tā ir nauda vai mīlestības kvalitāte tavā dzīvē? Vai tu esi gatavs upurēt materiālos standartus, lai dzīvotu daudz mierīgāku dzīvi?

Pielieto Aparigraha darbībā. Vai tu uzkrāj drēbes vai ēdienu? Vai tu liec naudai bankas kontā gulēt nelietotai?  Atrod to sfēru, kurā tu veic uzkrājumus. Iespējams tās ir nevajadzīgas lietas mājās. Izmanto tās vai atbrīvojies no tām.  Investē uzkrāto naudu vai kādu daļu ziedo labdarībai.

Atrodi mīlestības vērtību.  Ko tev nozīmē mīlestība? Kā var mīlestība, kas ir bezgalīga, vispār tikt izmērīta?  Kā tu vari definēt kaut ko bez robežām un bez sākuma un gala?  Atceries par mīlestību, kurā tu dalies ar savu ģimeni un draugiem un mēģini to novērtēt naudā. Tas ir neiespējami. Atzīsti, ka bez mīlestības visas pasaules bagātības ir bezvērtīgas, tukšas un bez nozīmes.

Šodienas pozas: Hanumanāsana, Trivikramāsana, Supta trivikramāsana

IMG_2242 IMG_2243

HANUMANĀSANA

Sāc Adho Mukha Svanāsana. Ieelpā ar labo kāju sper soli uz priekšu. Slidini labo kāju uz priekšu, līdz ar gurniem esi pie grīdas.  Ja tavi gurni nevar sasniegt grīdu, tad paliec zem tiem bloku, bolsteri, spilvenu vai turi labo kāju saliektu Anjaneyasanā un paliec tur, kur esi.  Turi iegurni taisni, nemēģini ieņemt pozu sagriežoties uz vienu vai otru pusi. Iegurnim ir jābūt taisnam.  Vēders ievilkts uz iekšu, kājas aktīvas, pēdas nostieptas. Īpaši svarīgi tas ir lokaniem jogīšiem.  Nabiņu ievelc uz iekšu un ribas pastiep augšup. Nesaliec muguru pārāk daudz atpakaļ, skaties lai ķermeņa augšdaļa būtu tieši virs gurniem.  Ja tu esi gatavs iet tālāk, tad pacel rokas augšup, saliec plaukstas kopā un ar rokām stiepies uz augšu.  Paliec šeit 5 elpas.

IMG_2289 IMG_2290 IMG_2291

Novieto plaukstas pie sirds centra un paliec vēl šeit 5 elpas. Izelpā noliec plaukstas uz zemes un iekārtojies Čaturanga Dandāsanā. Ieelpā ieej suņa pozā ar skatu augšup. Izelpā suņa poza ar skatienu lejup. Atkārto pozu uz otru pusi, kad pretējā kāja priekšā.

TRIVIKRAMASANA

Šī poza var prasīt jums vairākus gadus, tāpēc esiet ļoti iecietīgi pret sevi un dodiet sev laiku šīs pozas apguvē.

Sāc Samasthiti.  Ieelpā pacel labo kāju un ar abām rokām apķer labo pēdu.  Ja tu nespēj noturēt līdzsvaru šajā pozā vai iztaisnot kāju pilnībā, tad neej tālāk, bet paliec tur kur esi. Strādā pie līdzsvara noturēšanas un stabilitātes attīstīšanas. Paliec tur, kur esi piecas elpas. Ja tu nejūties ērti šajā pozā, tad veic Utthita Hasta Padangusthāsana.

IMG_2293

Ja esi gatavs iet tālāk, tad ieelpā velc labo kāju augšup virzienā uz plecu un novieto labās kājas celi sev pie paduses.  Kreisa kāja spēcīgi aktivizēta un celis taisns.  Ja vari, iztaisno labi kāju maksimāli augšup, lai tā būtu paralēli ķermeņa centrālai asij. Lai padziļinātu šo pozu, labo plecu izvirzi kājas priekšpusē un kāju aizvirzi aiz elkoņa. Izstiep labo roku. Skatiens uz priekšu. Paliec šeit 5 elpas un atgriezies Samasthiti. Atkārto uz otru pusi.

SUPTA TRIVIKRAMĀSANA

Sāc apguļoties. Ievelc vēdera lejas daļu. Sazemē gurnus. Ieelpā pacel labo kāju un ar plaukstām saķer labo pēdu.  Ja tu nespēj komfortabli iztaisnot labo kāju, tad nemēģini izpildīt pozas pilno versiju.  Tā vietā veic atkal Supta Padangusthāsana. Neizmanto jostu šajā pozā, vienkārši paliec tur, kur tu esi un attīsti sevī pacietību.

IMG_2294

IMG_2295

Ja tu esi gatavs iet pozā tālāk, tad ieelpā velc labo kāju tuvāk krūtīm, labais augšstilbs pie labās paduses. Kreiso kāju stabilizē un papēdi spied grīdā.  Nostiep abu pēdu pirkstus.  Ja vari velc labo kāju uz augšu un lejup, līdz pēda pieskaras grīdai.  Paliec šajā pozā 5 elpas un atkārto uz otru pusi.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>