1-dandelions_at_sunset-wallpaper-1366x768
Ceturtā vienošanās. Centies darīt pēc iespējas labāk.
22/11/2015
1-20151123_140420
Vegāniskā tumšās šokolādes mērce svaigēdājiem
23/11/2015

Mandeļu piens un humuss

12289604_10153880648491802_6939361375742882244_n

Mandeļu piens ir viena no garšīgākajām govs piena alternatīvām, kuru vair viegli pagatavot mājās.  Vienīgais, kas vajadzīgs ir labas mandeles (es noteikti ieteiktu pirkt bio, ja iespējams) un blenderis.

Lai pagatavotu pienu, mandeles pirms tam ir jāizmērcē vismaz 8-12 stundas vai ideālā variantā visu nakti. Rieksti jāieber bļodā vai lielā krūzē, un pāri jāpārlej tīrs, auksts ūdens. Tā lai nosedz visus riekstus. Bļodu nosedz un liec aukstā vietā vai ledusskapī.  No rīta noskalo, nomizo, vēlreiz noskalo un liek sietiņā notecēties. Pēc tam liek blenderī, pielej ūdeni, attiecībā 1:3 (ja ir viena glāze riekstu, ņemiet 3 glāzes ūdens), un maļ aptuveni 1 minūti. Ja vēlies, blenderējot vari pievienot jūras sāli un citas garšvielas – vaniļas pāksti, kanēli, kā arī saldinātāju pēc savas izvēles. Pēc tam nokāš. Es izmantoju parasto sietiņu, un ar karoti maisot piepalīdzu pienam kārtīgi iztecēt cauri. Turklāt, ja pēc tam gatavo humusu, tad atlikušajam mīkstums nav jābūt ļoti sausam.   Ja nesanāk izmanto riekstu mīkstumu uzreiz, tad vari to uzglabāt ledusskapī aptuveni nedēļu. Ja nedomā izmantot to šajā laikā, tad vai nu sasaldē to vai pagatavo no tā mandeļu miltus.

image

MANDEĻU HUMUSS

  • 1 ¼ krūzes riekstu mīkstums (tas, kas palika pāri gatavojot riekstu pienu)
  • 1 paliela ķiploku daiviņa
  • 4 ēdamkarotes citronu sulas
  • 2 ēdamkarotes ūdens
  • 4 ēdamkarotes  tahini (vai cits riekstu sviests)
  • 1 tējkarote malta kumīna
  • ¼ tējkarotes sasmalcināta čili vai kajenas pipara
  • Šķipsniņa jūras sāls + melni maltie pipari

Pagatavošana:

Liek visas sastāvdaļas (izņemot riekstu mīkstumu) virtuves kombainā un samaļ, lēnām pievieno riekstu mīkstumu. Ļauj visam kārtīgi samaisīties kopā. Pagaršo un pievieno vēl pēc vajadzības sāli vai melnos piparus.

Foto: Kristīne Somere

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>