300x0_cover
Elifa Šafaka, Četrdesmit vārti uz mīlestību
26/02/2016
pexels-photo-large (1)
Sirdsskaidrībai, sirdsmieram un sirdspriekam
28/02/2016

Zemesriekstu sviesta cepumi ar drupinātām kakao pupiņām, vegāniskie

IMG_20160225_071609

Zemesriekstu sviests man vienmēr ir asociējies ar “neveselīgo Amerikāņu pārtiku“, kuru rāda filmās un seriālos. Kad pirmo reizi to nogaršoju dzīvojot Londonā, sapratu,ka vienīgais veids kā to dabūt iekšā, ir ēst kopā ar aveņu ievārījumu.  Pavisam drīz šī versija pielipa arī maniem draugiem. Kopš atgriezos Latvijā, zemesriekstu sviestu nekad nebiju ne pirkusi, ne gatavojusi, jo likās, ka Latvijai kas tāds nepiestāv. :) Arī visās manās “veselīgajās” pavārgrātās nav nekas teikts par zemesriekstu sviestu…bet, kad es nogaršoju šos – es kļuvu atkarīga. :)

peanut_butter(1)Pagājušajā weekendā, kad viesojos studijā Joga Pa Saule, lai piedalītos seminārā jogas skolotājiem,  mani uzcienāja ar brīnišķīgiem zemesriekstu sviesta cepumiem, kurus bija pagatavojusi man tuva jogas skolotāja Lisa Biffin.  Teikšu uzreiz – tā bija mīlestība no pirmā kumosa. Pēcāk es izlūdzos Lisas recepti, lai to pagatavotu mājās. Pēc viņas ieteikumiem, aizstāju sviestu ar kokosa eļļu, olu ar maltām linsēklām un padarīju to par vegānisku gardumu. Rezultāts bija neticami labs! Iespējams, cukurs varētu būt mazāk, bet tas ir atkarīgs no katra paša garšas kārpiņām, taču ņemiet vērā, ka ēdot šos, apstāties ir gandrīz neiespējami! Visgrūtāk ir sagaidīt, kad tie atdziest, taču, ir būtiski nedaudz nogaidīt, jo silti tie drups un neturēsies kopā.  Īpaši gardi tie ir kopā ar mandeļu pienu.
Tajā pat dienā es Rimi lielveikalā atradu brīnišķīgu Eko Zemesriekstu sviestu, kam nav pievienots ne cukurs, ne sāls, tā sastāvā ir  95% zemesriekstu un 5% zemesriekstu eļļas, turklāt vēl par diezgan pievilcīgu cenu (nepilni 3 eiro). Viena šāda burciņa sanāk divām cepšanas reizēm.

Drupinātu kakao pupiņu vietā varat likt arī rozīnes, čia sēklas, maltus zemesriekstus. Ja jums garšo halva, jums noteikti garšos arī šie!

IMG_20160225_071609 IMG_20160224_154039

SASTĀVDAĻAS

 • 1/3 krūzes zemesriekstu sviesta
 • 1/3 krūzes kokosa eļļas
 • 1 1/2 glāze miltu
 • 1 ēdamkarote maltu linsēklu + 3 ēdamkarotes ūdens (samaisa kopā, ļauj uzbriest)
 • 1/3 glāzes brūnā cukura
 • 1/3 glāzes kokosriekstu cukura vai granulētā cukura
 • 1 tk vaniļas
 • 1tk sodas
 • 1/2 tk sāls
 • 2ēdamkarotes jebkura piena
 • 2 saujas drupinātu kakao pupiņu

IMG_20160225_071537

IMG_20160225_071609

PAGATAVOŠANA

 1. Vispirms sajauc kokosa eļļu ar cukuru, pievieno zemesriekstu sviestu, kārtīgi samaisa.
 2. Pievieno maltas linsēklas, samaisa.
 3. Pievieno pienu un vaniļu, samaisa.
 4. Miltus un citas sausās sastāvdaļas samaisa kopā,  pievieno masai un sajauc kopā.
 5. Beigās pievieno drupinātas kakao pupiņas.
 6. Visu samaisa, ar saldējuma karoti liek mazās bumbiņās uz cepešpannas un cep 190′ grādos aptuveni 10 minūtes. Atkarībā no tā, cik lielas bumbiņas un cik tuvu kopā saliksi.

Foto: Kristīne Somere

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>