IMG_2443
27.diena – Atlaist un ielaist Dievu (Vairagya)
28/10/2017
IMG_2447
28.diena – šķēršļi (Arishadvargas)
28/10/2017

29.diena – Būt spēcīgam (Sthira)

IMG_2490

Šodienas tēma ir spēks. Spēks šeit tiek domāts ne tikai kā spēja veikt galvasstāju.  Spēks ir spēja atrast garīgo apzinātību dziļi sevis centrā. Spēks ir vienlīdzīgs un mierīgs prāts, kas paliek nesatricināms saskaroties ar neizbēgamiem dzīves pārbaudījumiem.

Katru reizi, kad mums šķiet mēs esam sasnieguši savu limitu jogā,  ir svarīgi apzināties, ka mēs varam iet vēl tālāk.  Disciplīna un uzcītība ir tas, kas ļauj mums iziet ārpus savām iedomātajām robežām un spējām.  Ja tev ir sapnis, ej uz to, strādā nenogurstoši, lai to piepildītu, pat, ja nelabvēļi un kritiķi saka, ka tas nav iespējams.  Jogas prakse iemāca būt spēcīgiem un ticēt sev par spīti visam. Ticība ir tas, kas palīdz mums atrast spēku sevī. Reizēm, lai atrastu spēku mums ir jāatrod ticība dievišķajā, augstākā par mums spēkā.

Ticība un spēks ir ļoti svarīgi, tāpēc nepaļaujies tikai uz veiksmi vien. Īsta veiksme pieder tiem, kam ir spēcīga apņemšanās, stingrs raksturs un griba, lai piepildītu savus sapņus. Negaidi, ka veiksme pieklauvēs tev pie durvīm, tā ir jānopelna, lai tā atnāktu pie tevis, ir smagi jāstrādā un jāiet uz mērķi.  Netērē velti laiku, lai apskaustu citus par viņu panākumiem un neklaigā apkārt par savu veiksmi. Nebaidies, paļaujies uz ticību un uzņemies saprātīgu risku. Esi gudrs, spēcīgs, līdzjūtīgs un drosmīgs.  Soli pa solim tuvojies savam mērķim. Lai cik liels būtu tas kalns, tajā var uzkāpt vai tam var apiet apkārt.  Koncentrējies uz savām vērtībām un mērķiem, nevis uz grūtībām.  Esi tu pats, necenties izdabāt citiem.  Pieturies pie augstākajiem standartiem, bet neaizraujies ar perfekcionismu pārāk daudz. Mācies no savām kļūdām, piedod sev neizdošanos un atkal un atkal atgriezies uz iesāktā ceļa.  Tici sev un nekad nepadodies!

MĀJAS DARBS

Nolem nepadoties. Spēja būt stipram rodas tajā brīdī, kad mēs apņemamies nepadoties. Vai ir kāds sapnis, kuram tu esi atmetis ar roku, bet pie kura realizācijas varētu ķerties tagad?  Pajautā sev, ko tu vari darīt, lai jau šodien būtu vienu solīti tuvāk šim sapnim?

Kļūsti spēcīgāks fiziski. Ja tu gribi būt fiziski spēcīgs, tev būs pie tā jāpiestrādā. Apņemies atkārtot šodienas pozas katru dienu vienu gadu. Tas prasīs tev tikai dažas minūtes dienā, taču piešķirs tavai praksei jaunu fiziskā spēka līmeni.

Uzlabo savu emocionālu spēku. Nosaki emocionālās robežas skaidri, mīloši un pacietīgi.  Atsakies no apvainojumiem, iznīcini rūgtumu un sadedzini visas dusmas. Neļauj citiem tevi noniecināt vai necienīt, pastāvi par sevi un savām vajadzībām. Atceries, ka tu esi spēcīgs, tu esi pilnīgs. Neaizmirsti to.

Šodienas pozas: Utthita Chaturanga Dandāsana, Brahmacharyasana,  Lolasana

IMG_2493 IMG_2494

UUTHITA CHATURANGA DANDASANA

IMG_2490

Sāc četrrāpus, plaukstas novieto plecu platumā, ceļus kopā. Pleci tieši virs plaukstām, pirksti neitrālā pozīcijā. Ievelc nabiņu uz iekšu, paplašini lāpstiņas un pagarini astes kaulu. Ieelpā sasprindzini apakšējos vēdera muskuļus un sasprindzini visu ķermeni aktivizējot centra muskuļus, lai ieņemtu plank pozu. spied plaukstas grīdā, maksimāli atverot lāpstiņas. Noturi svaru pēdu pirkstu pamatnē. Augšstilbus spied kopā un aktivizē gūžas muskuļus.  Skatiens starp rokām. Paliec šeit 5 elpas. Nolaid ceļus lejā pie grīdas. Atpūsties bērnu pozā. Atkārto trīs reizes.

BRAHMACHARYASANA

IMG_2491

Šī poza ir ļoti svarīga ne tikai, lai mēs kļūtu spēcīgāki, bet arī lai mēs spētu izlēkt caur rokām vinyasā.  Iespējams tu jūties tā it kā nekad nespēsi veikt šo pozu pilnībā, taču šī āsana ir viegli piemērojama ikvienam.

Sāc Dandāsanā. Ieelpā nedaudz noliecies uz priekšu. Novieto plaukstas sev pie gurniem. Izelpā plecus virzi pāri plaukstām. Galvas virsu virzi virzienā uz pēdām. Sasprindzini vēdera apakšējos muskuļus un ievelc nabiņu.  Sasprindzini kvadricepsus un nostiep pēdas.  Ieelpā iztaisno rokas, lai varētu sevi pacelt no grīdas.  Gurnus pavelc atpakaļ, bet plecus virzi uz priekšu.  Turi ribas un augšstilbus maksimāli tuvu. Ar laiku tavas pēdas pacelsies no grīdas, kad virzīsi gurnus atpakaļ.  Skatiens uz degungala. Nemēģini pacelt pēdas augšup ar varu vai inerci, tavs uzdevums ir celt gurnus augšup, lai pēdas pašas paceļas. Pat ja sākumā pēdas paliek pie grīdas, vienkārši turi gurnus augšā no grīdas. Paliec šeit 5 elpas. Pēc tam atgriezies Dandāsanā. Atkārto 3 reizes.

LALĀSANA

IMG_2492

Šī poza ir grūtāka nekā stāja uz rokām.  Ja tev pietiek spēka, lai noturētu abas pēdas paceltas 5 elpas, tad tev pietiek spēka veikt jebkuru līdzsvara pozu uz rokām.

Sāc četrrāpus. Plaukstas plecu platumā. Pleci virs plaukstām, pirksti neitrālā pozīcijā. Ievelc nabiņu un ribu apakšējo daļu. Nostiep pēdas un ceļgalus ieliec starp plaukstām. Pārliecinies, ka ceļi ir priekšā plaukstu locītavām. Ieelpā aktivizē apakšējos vēdera muskuļus, iegurņa pamatni, nostiprini lāpstiņas un pacel abas pēdas no grīdas. Skatiens uz grīdas sev priekšā. Paliec šeit 5 elpas. Pēc tam izej no pozas. Atkārto 3 reizes.  Ja nevari pacelt abas pēdas, tad pacel pamīšus vienu, tad otru, taču nemēģini ielekt šajā pozā.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>