pexels-photo-176071
Mīlestība pret sevi: 3 meditācijas
11/07/2017
1-pexels-photo-226589
Tests: čakru sadarbība jeb enerģiju plūsmas līdzsvars čakrās
13/07/2017

Aerial joga – joga zīda šūpuļtīklā

1-IMG_5632

Bija jāpaiet tikai trim gadiem, lai es beidzot saņemtos un pieņemtu Adeles (vairāk par Aerial jogas pasniedzēju Adeli Veinbergu lasiet šeit)  uzaicinājumu izmēģināt Aerial jogu jeb jogu šūpuļtīklā.  Adele Aerial jogu uz Latviju atveda pirms vairākiem gadiem, kad Latvijā par to neviens īsti neko nezināja.  Šobrīd Adele vada savu jogas studiju Kalnciema ielā (tieši pretī Kalnciema ielas tirdziņam, tāpēc jogu varat droši apvienot ar brīvdabas koncertiem ceturtdienās, kā tas pavisam neplānoti izdevās mums) un vasaras periodā aicina izbaudīt jogu šūpuļtīklā arī LU Botāniskajā dārzā.

 Jāsaka godīgi, bez savu jogīšu atbalsta, es vēl ilgi nesaņemtos izmēģināt Aerial jogu, tāpēc vislielākais paldies viņiem, ka atbalsta manas trakās ieceres un idejas , un arī šoreiz bija gatavi pieņemt šo izaicinājumu un mesties nezināmajā.

Kad zvanīju puišiem, lai pateiktu, ka brauksim uz jogu šūpuļtīklā, varēja just, ka pārsteigums ir liels un bija dzirdama arī smaidīšana un smiekli, (laikam jau uzreiz iedomājās sevi ar kājām gaisā šūpuļtīklā un sanāca smiekli), bet, neskatoties uz to,  visi piekrita šai avantūrai jautājot – „Tas būs tā kā eksperiments?”  To var nosaukt arī tā! :)

SEVIS PĀRVARĒŠANA  UN GANDARĪJUMA SAJŪTA

Teikšu godīgi pirms ieradāmies Kalnciema ielas mājīgajā studijā, man nebija nekādu uztraukumu,  paļāvos uz to, ka viss būs tā kā tam jābūt , pilnībā uzticējos Adelei, bet kad sākām jogot uz šūpuļtīkliem, sapratu, ka ir jāuzticas ne tikai skolotājam, bet arī pašam sev… jutu, ka prāts ir ieslēdzis automātisko aizsardzības mehānismu un pretojas, lēnām panikojot ikreiz, kad jāveic kāds akrobātisks triks, (iesākumā pat visvienkāršākās kustības man šķita kā īsta cirka akrobātika) taču pēc pirmās pozitīvās pieredzes, kad redzi, ka visu vari un neesi vēl nokritis un visi zobi savā vietā, tu atslābsti un saproti, cik tas ir forši!!!  Tik forši, ka tajā brīdī, kad nodarbība beidzas tu gribi vēl un vēl, jo beidzot esi tik ļoti atslābinājies, ka šķiet esi gatavs izpildīt pat tos akrobātiskos trikus, kurus esi redzējis cirka arēnā.  Es patiešām nezinu, vai kāds var palikt vienaldzīgs pret Aerial yogu…jo mēs visi gribētu pie Adeles braukt atkal, atkal un atkal, lai iemācītos visu, ko yoga šūpuļtīklos piedāvā.

1-IMG_5630 1-IMG_5632 1-IMG_5634 1-IMG_5636 1-IMG_5637 1-IMG_5638 1-IMG_5639

Aerial yoga  ir ļoti labs treniņš ne tikai ķermenim, bet arī prātam, jo koncentrēšanās uz notiekošo ir tik liela, ka tu patiešām vienkārši nespēj domāt ne par ko citu, pat ne uztraukties par to, kā tu izskaties konkrētajā pozā, 😀 Nepaliek pat laika apskatīties, kā izskatās tavs kaimiņš… Tas liek tev iziet ārpus savas komforta zonas un ļauties notiekošajam, lai cik ”bailīgi” tev tas neliktos.  Tas liek tev kārtējo reizi pārliecināties, ka viss ”notiek” tikai prātā…un tu pats nosaki to, vai un cik daudz tu tam visam ļaujies…un visa maģija sākas tad, kad  tu pa īstam ļaujies , pa īstam atmet visu to, kas tevi aptur, liek šaubīties, uztraukties, domāt, analizēt.

1-IMG_0013

Kad jautāju jogīšiem, kas viņiem nodarbībā patika vislabāk, visi vienbalsīgi atbildēja – noslēguma daļa… kad uz muguras pagūlāmies šūpuļtīklā visā garumā, uz acīm uzlikām lavandas spilventiņus un Adele katru no mums viegli iešūpināja kā mazus kokoniņus.  Tā patiešām bija fantastiska, liega aijāšanās šūpuļtīklā. Puiši atzina, ka pašā nodarbībā var notikt vienalga kas, jo nobeigums pārspēj visu.  Laikam mums visiem pietrūkst mazliet mīļuma un ieaijāšanas ikdienas straujajā dzīves ritmā.

Paldies Adelei par brīnišķīgām sajūtām un pieredzi, ko tik drīz neaizmirsīsim! Paldies maniem jogīšiem – musketieriem! Namaste! :)

1-IMG_5644

Vairāk par Aerial jogu uzziniet šeit: http://www.aerialyogariga.lv/aeriayoga/

Foto: Adele Veinberga

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>