image
Ātrie ķiršu kēksiņi 15 minūtes
20/05/2016
image
Garšaugu dārziņš mājās + piemērotākie garšaugi audzēšanai telpās un padomi labākai ražai
23/05/2016

Angela Liddon “Oh She Glows Cookbook”

image

Beidzot, beidzot , beidzot! Bija pirmie vārdi, kas atskanēja manā galvā lasot šo grāmatu. Jā, es zinu, ka šī nav no tām jaunākajām pavārgrāmatām (ieguvusi 2014.gadā balvu kā labākā pavārgrāmata, vegnews magazine to pasludinājis par 2014. un arī 2015.gada labāko blogu) un tomēr, labāk vēlu nekā nekad, vai ne? :)  Nu jau 2 nedēļas es lasu katru šīs pavārgrāmatas lappusi, un neparobežojos tikai ar līmlapiņu līmēšanu un nopērkamo produkta sarakstu veidošanu, bet patiesībā izbaudu gan tekstu, gan fotogrāfijas. Man ir svarīgi zināt, kā vizuāli izskatās tas, ko es gatavoju, tāpēc manā plauktā nav nevienas pavārgrāmatas bez bildēm, tādas es vienkārši nemāku lasīt.

image

Tiem, kas neko nezina par “Oh She Glows “, varu pačukstēt, ka tas ir ļoti populārs blogs, ko veido Andžela Liddona no Kanādas, un mēnesī to apskata vairāki miljoni lasītāju, kurus aizrauj gan vegānisks dzīvesveids, gan interese par veselīgu uzturu. Visas, vairāk kā 100 receptes, kas atrodamas grāmatā un, protams, arī blogā, kas ir visa aizsākums,  ir vegāniskas, respektīvi bez dzīvnieku izcelsmes produktiem. Turklāt, kā atzīst pati autore, kļūstot par vegānu, viņa sāka eksperimentēt un veidot vegāniskās versijas tiem ēdieniem, kurus ļoti mīlēja pirms tam, tāpēc, ja tagad esat veģetārietis, pieturoties pie šīm receptēm,  pārmaiņas nebūs nekādas drastiskās, bet, ja lietojat uzturā daudz dzīvnieku izcelsmes produktus, varēsiet uzzināt, kā tos pašus ēdienus pagatavot vegāniski. Patiesībā jau daudzi dzīvnieku izcelsmes produkti tikai piešķir garšu ēdienam, bet uzturvērtības ziņā nav neaizstājami, tāpēc ir lieliski zināt, ar ko tos aizvietot.

image

Bieži vien šķirstot pavārgrāmatas mani pārņem pesimistiska noskaņa, jo es virtuvē neesmu nekāds virtuozais meistars un viss, ko gatavoju ir ļoti basic, tā teikt, nekādas augstākās pavārmākslas, tieši tāpēc iepazīstoties ar šīs grāmatas receptēm, es pieķēru sevi pie domas, “Ej, bet šito es varu, un šito arī, un šo arī.” Gan pašas receptes, gan to pasniegšanas veids ir viegli saprotams ikvienam, turklāt visas nepieciešamās sastāvdaļas Jums vai nu jau būs mājās, vai nebūs problēmas ar to iegādi. Arī virtuves kombainus un vai blenderis ir gandrīz ikvienam no mums mājās, bet, ja nav, tad varbūt ir īstais laiks ko tādu iegādāties? Lai arī lielu daļu šīs grāmata receptes varēsiet gatavot arī bez šīm ierīcēm.

image

Grāmatā atradīsiet lieliskas brokastu idejas, putras, sacepumus, smūtijus (īpaši populārs ir zaļais monstrs), sulu un citu dzērienu receptes, lieliskas idejas veselīgiem našķiem un uzkodām, izcilas receptes salātiem (mana mīļākā sadaļa, jo arī man salāti neasociējas tikai ar salātlapām), zupām, galvenajiem ēdieniem un, protams, desertiem.  Ja arī jums būs tikai šī viena pavārgrāmata, tā iedos Jums pietiekami daudz zināšanu, lai balstoties uz šīm receptēm, izdomātu vēl neskaitāmas versijas, un iedos pamatzināšanas par to kā veidot vegāniskas ēdienus un kā aizvietot trūkstošos produktus mājās. Ja meklējiet savu pirmo pavārgrāmatu, noteikti izvēlaties šo, jo tā būs  piemērota arī pilnīgiem iesācējiem virtuvē, kā man.image Liela daļa recepšu, protams, vairs nav nekāds jaunums, gan auzu pārslas, ko sagatavo iepriekšējā vakarā, gan zaļo griķu brokastis, gan auzu pārslu un augļu sacepums, taču bija arī tik pat daudz pārsteigumu, kā piemēram, vai Jūs būtu iedomājušies brokastīs pagatavot auzu pārslas kopā ar sarkanajām lēcām? Es noteikti, nē! Taču tagad tā ir viena no receptēm, kuru noteikti izmēģināšu tuvākajās dienās.  Tāpat kā ķiršu un bazilika svaigo mērcīti ar ko pasniegt grauzdētu maizīti, vai zemeņu un mango gvakamoli, vai čipsus no pita maizītes, šokolādes kūku, vai ķirbju kūku ar auzu pārslu pamatu, veģetāros burgerus (vēl neesmu izkodusi, kā pagatavot to garšīgu arī gaļēdājiem) un vēl visas pārējās receptes… :) tikai jāatceras pirms pašas gatavošanas vispirms izlasīt recepti līdz galam, jo reizēm ir nepieciešams ilgāks sagatavošanas laiks. Esmu iemācījusies pirms gatavošanas pārliecināties, ka mājās ir visas sastāvdaļas, taču  pašu pagatavošanas procesu nekad neizlasu pirms gatavošanas, ar šo grāmatu mēģināšu šo netikumu labot. :)

Kā jau minēju iepriekš, grāmatu ir ļoti viegli lietot,  jo visa informācija ir maksimāli kompakta. Pie katras receptes ir pievienots sagatavošanas un pagatavošanas laiks, kā arī norādes par to, vai ēdiens satur gluteīnu, riekstus, cukuru, soju, tādējādi nav jālasa visa recepte, bet var tikai paskatīties norādes, ja ir alerģija pret kādu no šiem produktiem. Un,protams, brīnišķīgās bildes iedvesmo gatavot!

Man ir cerība, ka beidzot arī man sanāktu pagatavot vegānisko ēdienu tā, lai tas garšotu arī visēdājiem.  :)

Šī noteikti ir viena no manām labākajām vegāniskajām pavārgrāmatām, tāpēc to iesaku arī tiem, kas nav vegāni.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>