image
5 āsanas, kas pagarina dzīvi un jaunību
08/07/2016
image
6 veidi kā attīrīt savu dzīves telpu
12/07/2016

Auzu pārslu, lēcu un dārzeņu bļoda sātīgām brokastīm

image

Pirma gadiem desmit es pavisam mierīg brokastīs varēju apēst kartupeļus ar pāris kotletēm.  Lai arī tagad šādas brokastis man liekas “neiespējamas”, es esmu no tiem cilvēkiem, kam brokastīs gribas ko sātīgu un kreptīgu. Jā, brokastu putra ar zapti vai plānās pankūkas ir laba lieta, bet tie neapmierina manas garšas kārpiņas kad gribas ko sātīgāku vai kā tautā saka “piesiet dūšu”. Šī recepte ir lieliska ar to, ka ņemot par pamatu auzu pārslas un sarkanās lēcas, (droši variējiet ar šo divu galējo sastāvdaļu attiecībām un daudzumiem, man vislabāk patīk, ja tās ir vienādās devās)  un variējot ar dažādām piedevām, ir iespējams katru reizi pagatavot pilnīgi citādāku ēdienu. Lai arī sākotnēji nebiju pārliecināta, ka auzu pārslas iet kopā ar lēcām, pamēģinot varu teikt, ka garša ir lieliska. Līdz šim man auzu pārslas asociējās tikai ar saldajām brokastīm, taču šī versija ir daudz tuvāka un garšīgāka, turklāt pievienojot auzu pārslām lēcas, mēs iegūstam arī papildus proteīna devu. Tāpat, ja vēlaties putru varat pagatavot gan šķidrāku, gan biezāku, ja pielieksieties vairāk auzu pārslas būs biezāka konsistence. šo droši var ēst arī pusdienās un vakariņās, kad negribas ilgi stāvēt pie plīts.

image

SASTĀVDAĻAS

 • 1/3 krūzes auzu pārslas;
 • 1/3 krūzes sarkano lēcu;
 • 1 1/2 krūze dārzeņu buljona;
 • 1 maza ķiploku daiviņa (sasmalcināta);
 • šķipsniņa sāls un malti melnie pipari pēc garšas;
 • 1 sarīvēts burkāns;
 • 5 ēdamkarotes smalki sagrieztas paprikas;
 • 1/2 tomāta (pēc izvēles);
 • zaļumi pēc izvēles – dillītes, lociņi, pētersīļi, kinza utt.

PAGATAVOŠANA

 1.  Katliņā ielej buljonu, pievieno auzu pārslas, lēcas, ķiploku. Uz vidējas uguns ļauj visam uzvārīties, tad nogriež uguni uz vismažāko un ļauj sautēties apmēram 12 minūtes.
 2. Iemaisa iekšā burkānu un papriku. Pievieno sāli un piparus.
 3. Pārkaisa zaļumus.
 4. Ēd kopā ar svaigu tomātu (es to apkaisīti ar sāli un čia sēklām) un humusu vai citām piedevām pēc izvēles.

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>