image
Veselīgais brokastu “burgers” bez burgera
28/04/2016
image
Skābais krējums no tofu, vegānisks
30/04/2016

Banānu un mandeļu sviesta saldējums

image

Kad tiku pie ļoti jaudīga blendera, mājās gatavots saldējums uz banānu bāzes bija pirmā lieta, ar ko sāku eksperimentēt. Biju lasījusi un bildēs apskatījusi neskaitāmas šāda veida saldējuma receptes, taču ne mans virtuves kombains, ne blenderis nespēja šo uzdevumu paveikt. Tagad esot ASV, priecājos par iespēju izmantot  jaudīgu blenderi, kas spēj pat ledu sasmalcināt smilšu lieluma graudiņos. Mana pieredze rāda, ka neskatoties uz to, ka blenderis ir ļoti jaudīgs, drošāk šo saldējumu ir gatavot virtuves kombainā. Ja tomēr taisāt blenderī, tad pēc banāna izņemšanas no saldētavas, dažas minūtes uzgaidiet, lai ir iespējams banānus atdalīt vienu no otra. Ja ieliksiet blenderī vienu lielu bumbu, nekas prātīgs nesanāks, jo asmeņi vienkārši netiks banāniem klāt. Kā arī blenderī būs vieglāk sakult, ja ņemsiet tikai 2 banānus, nevis 4.

Šo saldējuma  recepti atradu Andželas Lidonas pavārgrāmatā “The Oh She Glows Cookbook.”  Līdz šim mana iecienītāka banānu saldējuma versija bija banāns + mango, vai banāns + ananāss, taču kopš pagatavoju šo, esmu pārstājusi eksperimentēt, jo šķiet, ka neko labāku nevarēšu pagatavot, taču, tā,protams, nav tiesa. Pirms pāris nedēļām Solāno rajonā atradu saldējuma kafejnīcu, kurā gatavo labāko saldējumu, ko līdz šim savā mūžā biju ēdusi. Pat Romas saldējums nestāv ne tuvu klāt. Tieši šajā Sanfrancisko kafejnīcā ēdu visgaršīgākā kokosriekstu saldējumu, un man radās vēl neskaitāmas idejas saldējuma pagatavošanai mājās, bet par to kādā no nākamajiem postiem. Šoreiz dalos ar šo debešķīgo recepti.

Banānu un mandeļu sviesta saldējums 

Mans šī brīža top kārums, kuram nepieciešamas vien 2 sastāvdaļas  – banāni un mandeļu sviests. Patiesībā varat izmantot arī zemesriekstu sviestu. Ja vēlaties, lai saldējumā būtu papildus riekstu gabaliņu, pievienojiet beigās arī sauju riekstu, vai izvēlaties riekstu sviestu ar gabaliņiem jau iekšā. Tas piešķirs papildus tekstūru un arī riekstu garšu. Varat pievienot arī nedaudz vaniļu.

image

SASTĀVDAĻAS

 •  4 saldēti banāni
 • 2 ēdamkarotes mandeļu sviesta

image

image

PAGATAVOŠANA

1. Liek saldētus banānus virtuves komainā un vispirms sasmalcina pulsējot.

2. Pēc tam pievieno mandeļu sviestu, un turpina malt līdz iegūst vienmērīgu masu. Ik pa laikam apstādiniet kombainu, lai apmaisītu saldējumu.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

3 Comments

 1. Linda says:

  Sveika! Esmu jauna kombaina meklèjumos, vai varat kādu ieteikt?

  • Kristine Somere says:

   Sveika, Linda. Man šķiet labāka par vitamix tirgū nav. Es šobrīd lietoju Breville blenderi, kuram ir arī virtuves kombaina funkcijas, bet nemāku teikt, vai viņš ir pieejams Eiropā. Viss atkarīgs no tā, cik nopietni grasāties gatavot, un kādas receptes ir padomā. Latvijā es izmantoju Kenwood 2 In 1, blenderi, virtuves kombainu, man šķiet ap 80 euro maksā, kas kalpoja diezgan labi. Taisīju gan riekstu sviestus, gan citas lietas, bet, protams, ne vienmēr rezultāts bija izcils, bet iesākumam noder, kamēr saprot kā lietas darās. Vismaz nav bail nosvilināt. :)
   Te Amerikā arī daudzi lieto Nutribullet, mazām porcijām esot ideāls, bet pati neesmu mēģinājusi. Zinu, ka Stollar Boss ir ļoti labs, bet arī dārgs. Manieteikums vispirms saprast, cik nopietnu un jaudīgu vēlaties, cik cilvēkiem gatavosie un tad skatoties, kāds ir pieejamais budžets izvēlēties labāko pieejamāko. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>