2012620-1366x768-[DesktopNexus.com]
Adho Mukha Švānāsana jeb Suņa poza ar skatienu lejup
26/10/2015
991638-1366x768-[DesktopNexus.com]
Elpošana: parastā elpošana un dziļā elpošana
26/10/2015

Bērna poza

Yoga woman

Balāsana jeb bēna poza ir viena no pozām, kuru plaši pielieto visos jogas atzaros, gan pieagušo, gan bērnu nodarbībās. Šī poza ir lieliska gan pati par sevi, gan kalpo kā starppoza starp citām āsanām un pozām, kā arī bieži tiek lietota kā noslēdzošā poza nodarbības beigās.

Ieguvumi:

  • Atbrīvo no stresa un nemiera
  • Maigi stiepj muguru
  • Samazina galvassāpes
  • Pastiepj potītes, ceļgalus un gurnus
  • Uzlabo gremošanas sistēmas darbību

Kā veikt šo pozu:

  • Sēdi uz ceļiem
  • Noliecies uz priekšu, virzi krūtis pie augšstilbiem un pieri pie grīdas
  • Rokas turi gar sāniem ar plaukstām uz augšu
  • Izejot no pozas lēnām celies augšā, paceļot galvu un krūtis un atgriežoties sākumpozīcijā

Variācija:

  • Rokas izstieptas taisni priekšā. Tas nodrošina papildus stiepšanos mugurai. Lai palielinātu stiepšanos muguras augšdaļā, vai kakla, sprandas daļā, virzi zodu sev pie krūtīm.

Modifikācija:

Dažiem cilvēkiem var būt apgrūtināta elpošana šajā pozā. Tādā gadījumā, ceļgali ir jātur mazliet atvērtus, ļaujot vēderam iegulties starp augšstilbiem. Tas atvieglos elpošanas funkciju.

Elpošana:

Svarīgi ir elpot ar vēderu, lai sajustu šo vēdera kustību ieelpas, izelpas brīdī un sajustu kā vēders pieskaras mūsu augšstilbiem. Tas nodrošina maigu masāžu mūsu iekšējiem orgāniem un nostiprina diafragmu.

IEGUVUMI NO BĒRNA POZAS

1. Nomierina prātu

Novietojot savu galvu ( “trešo aci” jeb pieri un īpaši daļu starp uzacīm) uz paklājiņa tu tūlīt sajūti nomierinošu efektu uz smadzenēm un prātu.  Šī poza, jeb nolieciens uz priekšu nosūta smadzenēm signālu, ka tu esi drošībā un tagad ir īstais atpūtas brīdis. Šī poza ir lieliska brīžos, kad tu atskārsti, ka tavā prātā ir pārāk daudz domu un tu nespēj sakoncentrēties.  Tā atbrīvos tevi no satraukuma un palīdzēs nomierināt prātu un emocijas. Neaizmirsti elpot dziļi.

2.Uzlabo gremošanu

Ja veiksi šo pozu ar ceļgaliem cieši kopā, tā, lai tavs vēders atrodas tieši uz augšstilbiem, tu automātiski veiksi iekšējo orgānu masāžu. Dziļas ieelpas un izelpas virzīs tavu vēderu uz priekšu un atpakaļ un vienlaicīgi uzlabos gremošanas sistēmas darbību. Šī poza ir īpaši noderīga tad, ja esi apēdis kaut ko par daudz vai ne tik labu un kuņģī ir izveidojušās gāzes. Šī poza palīdzēs lietām iekustēties un atbrīvos tevi no smaguma sajūtas.

3. Pagarina mugurkaulu

Ja tu ilgstoši sēdi pie datora, vai stāvi kājās ir iespēja, ka tavas muguras lejas daļas ir saspiesta un tu bieži izjūti diskomfortu pēc garas darba dienas. Tas ir tāpēc, ka ir ļoti viegli novirzīt savu svaru tieši uz muguras lejas daļu, ja vien mēs visu dienu apzināti nekontrolējam šo procesu aktīvi iesaistot vēdera lejas daļas muskuļus, ceļot tos uz augšu.  Šī poza tūlīt sniedz atvieglojumu no sāpēm muguras lejas daļā un atbrīvo no spiediena uz astes kaulu.

4.Atver gurnus

Tāpat kā tavas muguras lejas daļa, arī gurni dienas laikā var tikt ļoti noslogoti. Ilgstoša sēdēšana patiesībā var ļoti sasprindzināt gan gurnu, gan tiem apkārt esošos  muskuļus. Ja veiksi šo pozu, ar pavērtiem ceļgaliem, ļaujot vēderam iegulties starp ceļgaliem, tu ne tikai pastiepsi sasprindzinātos muskuļus, bet arī atvērsi gurnus. Tas palīdzēs atbrīvoties no sāpēm gurnos, bet arī uzlabot gurnu vispārējā veselības stāvokli, kas noteikti atmaksāsies ilgstošā laika periodā.

5.Atgādina tev, ka atpūta ir laba un vajadzīga lieta

Ja tu esi viens no tiem cilvēkiem, kuriem patīk sevi mazliet piespiest nodarboties ar jogu un vairāk velti laiku advancētām āsanām, tev var neatlikt laika un iedvesmas vienkāršām atpītas pozām. Taču atceries, ka jogas laikā, mēs cenšamies atrast savu iekšējo līdzsvaru, tāpēc joga nav tikai 100% smags un advancēts darbs, bet arī atpūta.

Spēja atrast laiku šīm pāris minūtēm Balāsanā palīdzēs tev vairāk koncentrēties arī ikdienā. Tu vari atskārst, ka spēj brīvāk apstāties brīdī, kas tas nepieciešams, lai uzlādētu savas baterijas. Ar laiku, mēs saprotam, cik ļoti mūsu dzīvē sasaucas ar mūsu jogas praksi, jeb to, kas notiek uz paklājiņa. Šīs divas mūsu dzīves daļas nav nodalāmas. Ja tu vēlies iemācīties atpūsties un visu laiku nedzīties uz priekšu, tad izmēģini Balāsanu.

Foto:dollarphotoclub.com,

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>