love_121-wallpaper-1366x768
Krāsu tests, kas noteiks KĀ jūs mīlat
26/10/2015
Yoga woman
Bērna poza
26/10/2015

Adho Mukha Švānāsana jeb Suņa poza ar skatienu lejup

2012620-1366x768-[DesktopNexus.com]

Viena no pozām, kuru zina ik katrs jogotājs ir suņa poza ar skatienu lejup.  Šī poza ir salīdzinoši vienkārša, bet tajā pat laikā arī izacinoša, ja to patur ilgāk. Liela daļa no mums ir domājusi par to vai arī mēs spēsim piespiest papēžus līdz grīdai šajā pozā un cik daudz laika un prakses vēl vajadzīgs, lai tas notiktu. Bieži vien iemesls ir ķermeņa uzbūve. Cilvēkiem, kuri nevar šajā pozā piespiest papēžus grīdai, iespējams, ir šaurāks leņķis starp lielu un pēdu, lokana mugura vai elastīgas paceles cīpslas un apakšstilba muskuļi. To var ietekmēt arī kaulu garums un skrimšļu biezums. Lai kuru pozu jūs veiktu, svarīgākais ir nepārpūlēties, cenšoties precīzi atdarināt to, kas redzēts grāmatā.

Kad Jūs novietojat plaukstas uz grīdas šajā pozā, jums jāsajūt, kur enerģija ir klātesoša un kur tās trūkst, kur dzīvības spēks ir aktīvs vai hiperaktīvs un kur – pasīvs un neaktīvs.” B.K.S. Ajengārs

KĀ VEIKT SUŅA POZU AR SKATIENU UZ LEJU

1.Nogulieties uz vēdera; kājas izplestas gurnu platumā, pēdu virspuses spiežas grīdā, bet kāju pirksti vērsti atpakaļ. Novietojiet plaukstas līdzās krūšu kurvim; pirksti vērsti uz priekšu.

2.Atspiediet kāju pirkstgalus pret grīdu, lai tie būtu vērsti pret ceļiem. Spiežot plaukstas grīdā, iztaisnojiet rokas un nostājieties četrrāpus. Izpletiet krūškurvi.

3.Izelpojiet un iztaisnojiet kājas. Celiet gurnus augstu un spiediet papēžus pie grīdas. Ja jūtat pārpūli, atbalstiet galvu pret mīkstu paliktni vai salocītām segām. Turiet pozu 60 sekundes, vienmērīgi elpojot. Izelpojiet, paceliet galvu, pastiepieties ar ķermeni uz priekšu un nolaidieties uz grīdas, lai atpūstos.

Sasprindzinātie tricepsi liek elkoņiem iztaisnoties. Plecu priekšējie muskuļi paceļ plecus un rokas pāri galvai. Lāpstiņu muskuļi izgriež plecus uz ārpusi. Muguras augšējie muskuļi satuvina lāpstiņas tuvāk muguras vidum. Mugura ir nedaudz izliekta. Vēdera muskuļi ir sasprindzināti. Priekšējie augšstilbu muskuļi sasprindzinās, lai iztaisnotos ceļi. Ideālā variantā pēdas ir pie zemes.

IEGUVUMI NO ADHO MUKHA ŠVĀNĀSANAS 

1.NOSTIPRINA VĒDERA MUSKUĻUS

Šajā pozā nostiprinās vēdera muskuļi (tāpat kā laivas pozā), kuri attiecīgi atbalsta mugurkaulu.

2.UZLABO ASINSRITI

Daudzi aizmirst, ka šī poza arī ir apgrieztā poza. Gurni paceļas, un galva nokrīt zemāk par sirdi. Gravitātes spēks tiek pielietots svaiga asiņu plūsma ieplūst asinsritē.

3.UZLABO GREMOŠANU

Lai arī suņa poza nav pilns nolieciens vai sagrieziens, šī poza veicina nelielu vēdera muskuļu saspringumu, kas notiek pateicoties nabiņas ievilkšanai uz iekšu. Šīs pozas laikā tiek stimulēti tādi orgāni kā nieres, aknas un liesa, kas attiecīgi uzlabo gremošanas funkciju.

4.TONIZĒ KĀJAS UN ROKAS

Šī poza kā neviena cita sagatavo cilvēka fizisko ķermeni, īpaši rokas un kājas stāvošajām jogas pozām un tām, kurās jāstāv uz rokām.

5.SAMAZINA NEMIERU

Mugurkaula un kakla muskuļu un skriemeļu izkustināšana un pastiepšana ļauj tavai galvai un domām atbrīvoties.

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>