Processed by: Helicon Filter;
Filma krievu valodā par svēto kalnu Kailašu Tibetā
25/10/2015
love_121-wallpaper-1366x768
Krāsu tests, kas noteiks KĀ jūs mīlat
26/10/2015

Vegāniskā puķkāpostu krēmzupa ar svaigiem spinātiem

IMG_18836be91c373f8421b11e2089f34a8f

Šī zupa tapa kā eksperiments, par pamatu ņemot krēmīgās vegānās puķkāpostu zupas recepti. Tajā brīdī, kad to gatavoju, mājās bija arī daudz spinātu un es daudz nedomājot tos pievienoju zupai blenderēšanas procesā.  Garša bija patīkami atsvaidzinoša. Īpaši svarīgi, lai spināti būtu svaigi un nebūtu pārauguši, jo tad arī garša nebūs patīkama.  Spinātu daudzums ko pievienot nav konkrēts, jo vairāk tos pievonosiet, jo spinātu garša būs aktīvāka. Varat spinātus pievienot arī zupas varīšanās brīdī un pasausēt aptuveni 5-10 minūtes, tad spinātu garša būs citādāka un tiem, kam nepatīk svaiga spinātu garša, daudz patīkamāka.  Eksperimentējiet pēc savām sajūtām un atrodiet sev tīkamāko receptes variantu.  Ja jums nepatīk izteikta spinātu garša, bet vēlaties iegūt zaļo toni, pievienojiet vien pāris saujas spinātu lapiņu.  Dekorējiet ar rukolas lapiņām vai diedzētiem asniem.

SASTĀVDAĻAS

 • 1 puķkāposta galviņa
 • 2 ĒK olīveļļas
 • 2 ķiploku daiviņas
 • 2 krūzes sagriezta purava (tikai baltās daļas) – ja nav purava, var aizvietot ar balto sīpolu; nelietojiet sarkano sīpolu jo tas piešķirs zupai ne tik patīkamu garšu.
 • 1 l dārzeņu buljona
 • ¼ krūzes mērcētu Indijas riekstu (izmērcējam vismaz 30 min kamēr vārās zupa)
 • 300 – 500g svaigu mazo spinātu lapiņu (baby spinach)
 • 3 ĒK zaļumu – lociņu, kinzas, pētersīļu utt. pēc izvēles
 • 3ĒK apgrauzdētu sēkliņu/ riekstu pēc izvēles

PAGATAVOŠANA

 1. Katliņā ar biezu pamatu uzkarsējam eļļu un apsautējam ķiplokus un puravus, sīpolus. Pievieno ¼ TK sāls un sautējam 3 minūtes līdz dārzeņi ir caurspīdīgi.
 2.  Pievieno puķkāpostu un pasautējiet vēl minūti.  Pārlejiet pāri dārzeņu buljonu, ļaujiet uzvārīties un nogrieziet uguni uz vismazāko un ļaujiet puķkāpostam sautēties 30 minūtes.
 3. Kad puķkāposts mīksts apmēram pēc 30 min. ņemam katliņu nost no uguns un ļaujam nedaudz atdzist.  Pieberam klāt riekstus un izmaisām.
 4. Lejam zupu ar kausiņu iekšā blenderī un kuļam aptuveni 1-2 minūtes, līdz zupa ir ieguvusi gaisīgu un vienmērīgu konsistenci.
 5. Neaizmirsti no vāciņa izņemt mazo iekšējo plastmasas vāciņu, lai tvaikam būtu kur iziet.
 6. Beigās pievieno svihus spinātus un vēlreiz sablenderē.
 7. Pēc blenderēšanas lej zupu atpakaļ katliņā un ja nepieciešams nedaudz uzsildi. (Šis solis nav obligāts, īpaši ja ēd uzreiz. )
 8. Ja nepieciešams, pievieno vēl sāli un maltos melnos piparus.
 9. Dekorē ar zaļumiem un riekstiem/ sēkliņām pasniedzot.  Ja nav ne zaļumu, ne sēkliņu, pa virsu vari pārkaisīt  maltu muskatriekstu.

Foto: Kristīne Somere

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>