image
8 facinējoši fakti par fasciju
16/04/2016
image
5 iemesli, kāpēc ir vērts dzert zaļos kokteiļus
19/04/2016

Daniel Lacerda, 2,100 Asanas, the complete yoga poses

image

Šī grāmata ir unikāls Yogas āsanu jeb pozu apkopojums, kas ir ne tikai brīnišķīgs mākslas darbs, kas parāda cilvēka ķermeņa skaistumu un atlētiskumu jogas prakses laikā, bet kalpo arī kā nenovērtējams mācību līdzeklis visiem, kas interesējas par jogu.

image


Manuprāt, šīs grāmatas galvenais pluss ir tas, ka tā parāda visas modifikācijas pozām, tādējādi sniedzot mums papildus informāciju par to, ar kuru citu pozu mēs varam panākt to pašu efektu. Tas nozīmē, ka mums vairs nav jāpārdzīvo, ja nevaram veikt kādu pozu, mēs vienkārši izpildam citu, un zinām, ka iegūstam to pašu efektu.

Katra fotogrāfija parāda attiecīgo pozu perfektā pozīcijā, jo visas āsanām izpilda jogas meistari, kas savu praksi ir noveduši līdz pilnībai.

Pozas  ir sakārtotas 9 kategorijās un visas tiek attīstītas pakāpeniski, sākot ar vieglāko līmeni, beidzot ar advancētāko.  Katrai fotogrāfijai klāt ir pozas nosaukums angliski un sanskritā, ka arī sanskrita izruna un alternatīvs pozas nosaukums, ja tāds eksistē.

image

Katrai pozai nāk līdzi arī modifikācijas un drišti punkts, kā arī informācija par čakrām, kas pozas laikā tiek ietekmētas.

image

image

image

image

image

Grāmatas autors Daniels Lacerda, kurš ir visu fotogrāfiju autors, ir personiski apmācījis un atlasījis 40 modeļus šo pozu izpildei. Tas, manuprāt, ir lielisks apliecinājums tam, ka viens cilvēks nevar izpildīt visas pozas un to modifikācijas un uz to ari nav jātiecas, jo tas nav jogas galvenais mērķis.

Grāmatas ievadā ir informācija, kas var būt ļoti noderīga jebkuram uzsakot jogas praksi,  iekļaujot nedaudz jogas vēsturi, iepazīšanos ar jogas sutrām, udžaji elpas svarīgo nozīmi un izmantošanu; paskaidrojumus par bandhām, drišti; padomus kā praktizēt meditāciju un relaksāciju, kā arī norādījumus jogas praksei, ja slimojat ar astmu, esat stāvoklī, vai sūdzaties par augstu asinsspiedienu.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>