image
Jivan Mukta
04/06/2016
image
Jocke Salakorpi
09/06/2016

Fredrik Binette

image

Fredrika aizraušanās ir klasiskās Hatha jogas mācīšana, kas balstās uz Sivananda tradīcijām.  Vairāk nekā 10 gadus kopā ar sievu Aniku, viņš Stokholmā vada holistisko centru „Apzinātas dzīves centrs”.

Vārds, Uzvārds Fredrik Binette
Vecums: 42
Vieta, kur māca jogu – Stokholmā.
Cik ilgi pasniedz jogu – Māca jogu no 2003.gada.
Kādu jogas veidu pasniedz – tradicionālo Hatha jogu pēc Šivanandas mācības, meditāciju.
Mana pirmā jogas nodarbība bija 1999.gadā, kad es pašrocīgi izmēģināju spēka jogu savā sporta zālē.
Pirmā motivācija jogas praksei bija…tas sākās daudzu fizisku apsvērumu dēļ, bet turpinājās pateicoties manai interesei par alternatīvo pasauli.
Kāpēc es nolēmu kļūt par jogas skolotāju…tas notika dabiski. Tas nebija mans mērķis no paša sākuma, pat ne pēc pirmās jogas skolotāju apmācības. Vēlāk mani palūdza novadīt jogas nodarbības vietējā sporta klubā. Tajā pašā, kur es praktizēju jogu, un kopš 2003. gada arī vadu.
Ko man nozīmē jogas prakse…Radīt līdzvsaru ķermenī, enerģijā un prātā. Tajā brīdī Tu spēj ieraudzīt, ka Tava dzīves kvalitāte uzlabojas, un Tu automātiski saskati jogas, meditācijas un prāta dziļākos aspektus, kad prāna tevī izplešas un Tu esi attīstījis savu prātu.
Mana mīļākā mantra vai afirmācija  AUM GAM Ganapathaye Namaha.

image

Mana mīļākā jogas poza – Shavāsana (Man nepatīk ļoti aktīvi reklamēt advancētas āsanas, jo manuprāt, to pietiekami dara sociālie mediji).
Grāmata, kas jāizlasa ikviena jogas praktiķim – Meditation & Mantra by Swami Vishnu Devananda
Manas spilgtākās jogas atmiņas  – iespējams tas bija tad, kad Singapūrā piedalījos savā pirmajā 200h jogas skolotāju apmācībā…visas tās pārmaiņas, kas manī notika. Tā bija dzīvi izmainoša pieredze. Citas, iespējams, nedaudz egoistiskas atmiņas ir par 10 minūtēm galvasstājā jeb Sirsasanā jogas āšramā Indijā. Tāpat man ir ļoti daudz atmiņu par maniem jogas skolniekiem, un viņu piedzīvojumiem un ceļiem jogas pasaulē.
Ja man būtu tikai viena vēlēšanās, tā būtu…vairāk pazemības un cilvēcības pasaulē, kas arī ir viens no iemesliem, kādēļ “mana” skola uzsāka jogas skolotāju apmācību. Lai pēc iespējas vairāk cilvēku nonāktu līdzsvarā izmantojot jogiskas metodes. Jo vairāk iekšējā miera būs cilvēkos, jo vairāk tā būs arī pasaulē. Taču to nevar panākt, piespiežot citus ar varu, katram ir jāuzņemas atbildība, lai atrastu savu iekšējo mieru, un nodotu šo vibrāciju tālāk citiem.
Laimīgākā diena manā mūža ir diena, kad piedzima mani bērni. Divas vienlīdz fantastikas dienas.

Raksts tapis sadarbībā ar www.jogasfestivals.lv

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>