image
Kokosriekstu, banānu un melleņu kūka, vegāniska
01/09/2016
image
Āsanas cīņā ar galvassāpēm: 5 vienkāršas pozas.
02/09/2016

Kā iemācīt bērniem saglabāt mieru: 6 “jogiskas”tehnikas

image

Iemācot bērniem jogiskos principus, mēs iedodam viņiem instrumentus, ar kuru palīdzību viņi varēs saglabāt mieru un dvēseles līdzsvaru pat vissarežģītākajās situācijās. Mēs piedāvājam ļoti vienkāršas tehnikas prāta nomierināšanai. Un jā, šie padomi noder visa vecuma bērniem, tas nozīmē, ka tos var izmantot arī pieaugušie.

ELPOŠANA

Parādīt bērniem, cik svarīga ir elpošana, var ar šīs vienkāršas tehnikas palīdzību. Ieelpā rokas paceļam, izelpā nolaižam. Elpa ir dziļa un lēna. Varam izmantot tēlus, piemēram, iedomāties, kā piepūšas iedomāts balons, vai vienkārši skaitīt ieelpas, izelpas.

MANTRAS

Bērniem mantru skaitīšana ir ļoti jautra, ja to savieno ar piemērotu kustību. Piemēram, var izmantot mantru SA TA NA MA, savienojot katrā zilbē labās un kreisās rokas vienādos pirkstus, īkšķus, rādītājpirkstus utt. Šī ir brīnišķīga prakse no Kundalīnī jogas, kuru dēvē par meditāciju – “Esmu Laimīgs”.

NOMIERINOŠA MŪZIKA

Tā var būt klasiskā mūzika, dabas skaņas, mantras vai mierīgas popmūzikas izpildītāju dziesmas.

DARBS AR DOMĀM

Parunājiet par to, ka mūsu galvā patstāvīgi uzturas visdažādākās domas. Un ka tās mēs varam mainīt, izvēloties to, uz ko attiecīgajā brīdī vēlamies koncentrēties -piemēram, var padomāt par kādu priecīgu notikumu, cilvēku vai vietu. Ka arī par to, ka var iemācīties atrast skaistumu apkārt. Ir tik daudz bezgalīgu iespēju.

MANDALAS

Bērniem parasti patīk krāsot mandalas, vai zīmēt pašiem. Mandalas nomierina prātu un padara to vairāk spējīgu koncentrēties. Mandalu zīmējumus krāsošanai varat gan nopirkt veikalā, vai atrast internetā.

SVECES/UGUNS

Tas var būt ugunskurs lauku mājās, uguns kamīnā, vai vienkārši svece. Iekuriet uguni un vērojiet to, neko nedarot. Vienkārši esiet tagadnes mirklī un izbaudiet tā skaistumu.

Avots: http://yogajournal.ru/body/practice/forbeginners/kak-nauchit-detey-sokhranyat-spokoystvie-6-yogovskikh-tekhnik-/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>