image
Vegāniskā zemesriekstu sviesta kūka
08/04/2016
image
Fritata ar spinātiem un ķiršu tomātiņiem
10/04/2016

“Labās” un “sliktās” sāpes jogas laikā

image

Dažādas fiziskās sajūtas, tostarp sāpes ļoti bieži ir jogas nodarbību blakusefekts, par kuru reizēm nav vērts uztraukties, taču ir gadījumi, kad sāpes signalizē par neieciešamību apstāties un pārtraukt iesākto. Attiecīgi rodas jautājums, kā gan es varu zināt, kurā brīdī sāpes paliek bīstamas vai signlizē par to, ka kaut kas netiek darīts pareizi?

Pats svarīgākais nosacījums, lai jogas prakse būtu droša, ir maksimāla apzinātība par notiekošo un sava ķermeņa pārzināšana un izpratne, lai mēs spētu atpazīt “bīstamās sāpes”.

Strādājot ar sāpēm, darbojieties lēnām. Yin jogas pozas, kuras tiek turētas vairākas minūtes, dod praktizētājiem laiku izpētīt savas sajūtas un strādāt ar tām. Ilga pozas turēšana, palīdz atbrīvoties arī no emocionāliem un fiziskiem blokiem ķermenī, kā arī strādā ar stagnāciju ķermenī, kas rodas no nepareizas ilgstošas sēdēšanas, nepareizām kustībām utt., tie var būt arī dažādi saaugumi un muskuļu savilkumi, kas var arī radīt sāpes ķermenī.

Lūk, dažas pazīmes, kas jāņēm vērā:

  • Siltums ķermeni liecina par “atlaišanu”, kamēr dedzinošas sajūtas var liecināt par plīsumu audos vai muskuļos.
  • Trulas sāpes, lielākoties, ir nekaistīgas.
  • Asas, griezīgas sāpes, kā likums, vienmēr ir iemesls, lai piebremzētu, apstātos un ievilktu elpu.
  • Vai jūs varat pozā atbrīvoties un brīvi elpot?  Ja viss ķermenis saraujas, savelkas, bet muskuļi ir sāpīgi sasprindzināti vai jūsu ķermenis sāk drebēt, tad noteikti ir jāapstājas.
  • Sekla, saraustīta elpa liecina par to, ka esat pārkāpis savu spēju robežas.
  • Ļoti bieži esot pozā mēs nespējam saprast, vai esam tajā iegājuši pietiekami “dziļi”. Novērojiet kā jūs jūtaties nākamajā dienā. Ja vairākas dienas jūs jūtat nepārejošas sāpes, tad esat pozā iegājis par dziļu, ja nekādu izmaiņu vai sajūtu nav, tad varat veikt nākamo pozas līmeni.

Avots: http://yogajournal.ru/body/practice/home-practice/khoroshaya-i-plokhaya-bol-kak-ikh-otlichit-/

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>