bilde1
4 vienkārši veidi kā atslābināt muguru un labāk gulēt
19/12/2017
pexels-photo-588561
Kā caur fizisko ķermeni piekļūt mūsu smalkajai pasaulei?
03/01/2018

Mantra OM veselībai un priekam

gayatri-mantra_146165285496_650_042616121156

Uzskata, ka mantra OM ir skaņas analogs, reprezentācija vārdos neizsakāmajam Absolūtam, vai citiem vārdiem sakot – dievišķam, pārpasaulīgajam jogas mērķim. Gandrīz katrā nopietnā jogas skolā AUM var dziedāt mazliet atšķirīgi (un pie tam apgalvot, ka jāskandē ir tā, tikai tā un nekā savādāk).

Taču mantras efekts vienmēr ir pozitīvs: tā ir gan pašsajūtas uzlabošanās, gan prieka izjūta, bet reizēm arī iekšējā skaidrība, intuīcijas uzliesmojumi. Dziedināšana ar OM jogas terapijā tiek izmatota pie dažādām saslimšanām.

Klasikā metode meditācijai uz “OM”:

  1. Ieņemiet ērtu pozu (var sukhāsanu vai padmāsanu, ardhapadmāsanu vai siddhāsanu). 1-2 minūtes noskaņojieties, atslābinieties, vērojiet elpu. Ja vēlaties veiciet elpošanas vingrinājumu Anuloma Viloma.
  2. Sāciet dziedāt mantru skaļi. Pēc sajūtām varat sākt skandēt klusiņām, pēc tam pakāpeniski dziediet pēc iespējas skaļāk (skaņu izolācijas ietvaros, protams). Pēc tam atkal skandējiet klusāk un klusāk, līdz skandējiet mantru čukstus un pēc tam jau pie sevis, bez skaņas.
  3. Klasiski skandējot mantru AUM, mēs katru zilbi skandējam vienādu laika sprīdi, bet skaņu M velkam apmēram tik ilgi, cik izturējām pirmās 2 (A un U). Ir mācekļi, kas dzied A-O-U-M-n (skaņa M pāriet nazālajā n un pieklust).
  4. Varat izmantot lūgšanu krelles, īpaši tad, ja esat gatavi mantrai veltīt pusstundu vai nedaudz vairāk un veikt 108 atkārtojumus. Ja laiks ir ierobežots, varat apstāties pie 54, 21, vai 12, vai pat 9, 6 vai 3 reizēm. Atkārtojumu skaitam būtu jādalās ar skaitli 3.
  5. Centieties pēc iespējas vairāk iejusties mantrā, aizmirstot par visu pārējo. Klausīties savā balsī, vērojiet savu elpošanas ritmu, jūtiet vibrāciju visā ķermenī, jūtiet kā mantra izplūst pa visu ķermenī, kur tā ķermenī veido atbildi utt. Sajūtiet patiesu prieku, ieinteresētību par mantras iedarbību. Aizmirstiet par visu, palieciet tikai ar OM. Piecu minūšu mantras OM skandēšana var uzlādēt tik pat ļoti kā pusotra stunda āsanu prakse un 30 minūtes prānājama.

Shreem-Brzee-Mantra-Om-Brzee-Namaha-Meaning-and-Chanting-Benefits

Noderīgi padomi par praksi:

  • Ja jums šodien neizdodas praksi veikt skaļi (piemēram, bija atnākuši ciemiņi un esat ļoti noguris), tad noskaitiet ierasto skaitu mantras pie sevis jeb domās, lai prakse nepārtrūktu. Uzskata, ka lai iegūtu lielāku ieguvumu mūsu rupjajam ķermenim ir mantra jāskaita skaļi, lai iedarbotos uz prātu – čukstus vai pie sevis. Tāpat mantru OM varat vairākas reizes rakstīt uz papīra. Cenšoties uzrakstīt pēc iespējas glītāk un ar pēc iespējas mazākiem burtiņiem.
  • Ideālā gadījumā mantru vajadzētu skaitīt katru dienu, vienā un tajā pašā laikā un vienā un tajā pašā vietā. Mantru skaitīšanai rekomendē ērtu, siltu sēdēšanas vietu no dabīgiem materiāliem – vilnas, zīdu u.c. Nesēdiet uz kailas grīdas, neapsegta akmens vai zemes (vasarā); pirmavoti neiesaka sēdēt arī uz plikas koka grīdas.
  • Vislabāk praksi veikt ar aizvērtām vai puspievērtām acīm. Ja veicat ar atvērtām acīm (piemēram, vakarā daudzi to dara ar atvērtām acīm, jo baidās aizmigt), tad koncentrējiet atslābinātu skatienu uz iedvesmojošu objektu: jantru, OM simbolu vai sveces liesmu. Šī kombinācija mantra un jantra ir ļoti efektīva, taču tā ir atsevišķa tēma.  Ja prāts ir trenēts, tad mantras skandēšanas laikā var pārdomāt par mantras dziļāko jēgu, taču šī prakse ir bīstama ar to, ka jau pēc pirmajām elpām prāts var atgriezties pie sadzīves problēmu risināšanas. Ja tas tā notiek, tad šī metode pagaidām nav priekš jums. Varat dziedāt mantru, sev priekšā novietojot baltu lapu uz kuras uzzīmēts OM simbols vai speciāla OM bilde vai plakāts vai statuja.

Mantra jogā ir ļoti daudz nianses, kurās jums palīdzēs orientēties pieredzējuši jogi, tematiskās literatūras lasīšana un personiskā prakse. Lai veicas!

Autors: Aleksejs Sokolovskis

Avots: https://hanuman.ru

Tulkoja Slowlife

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>