IMG_20160301_131837
Kartupeļu puķkāpostu biezputra + kāpostu karbonādes + zaļās pupiņas ar burkānu plāksnītēm
15/03/2016
kidcatcow
10 minūšu jogas sekvence skolniekiem
19/03/2016

Miega aromāti “LILLABIES”

1-Ziema uz balta

Labs miegs ir viens no mūsu veselības svarīgākajiem komponentiem, turklāt ir svarīgi ne tas, cik stundas tu novārties pa gultu, bet gan tas, cik ilgi tu pavadi kvalitatīvā miegā! Neizgulēšanās “bojā” mūsu fizisko un mentālo veselību un skaistumu, tāpēc kvalitatīvam  miegam ir jābūt mūsu prioritātei. To ir sapratuši daudzi – kvalitatīvi spilveni, segas, matrači ir tikai daži no tipiskākajiem produktiem, kuru ražotāji sola mūs ieaijāt saldā miedziņā pāris minūšu laikā. Šoreiz padalīšos ar produktu, kuru pati lietoju jau kādu laiku, un kuru atzīstu par reāli “strādājošu”, turklāt tie ļoti patīk arī maniem mazajiem.

MIEGA AROMĀTI LILLABIES

2f528348-0fb1-4e74-a196-659ff656ca6f

Eksperti atzīst, ka ir ļoti svarīgi  veidot tā saucamos miega rituālus, lai pieradinātu savu ķermeni un prātu pie kaut kādas ierastas kārtības. Man līdz šim tādu nekad nebija, jo es parasti darbojos līdz brīdīm, kad vienkārši migu ciet, taču tā vietā, lai gaidītu signālu, kad mans ķermenis teiks- “Stop! Tagad pietiks!” es sāku aizdomāties par to, ka iespējams arī man ir pienācis laiks ieviest pirms miega rituālus. Man patiešām patīk labi gulēt. Atceros, pat mācoties augstskolā no miega mani nevarēja atraut neviens un nekas, pat nākamajā dienā esošais eksāmens. Es vienmēr sevi mierināju ar domu, ka pats svarīgākais ir labs un kvalitatīvs miegs. Turklāt, “kas guļ, tas negrēko”, vai ne? :) Kad neesmu izgulējusies (ja mājās ir mazi bērni, tas gadās bieži) esmu nogurusi, kašķīga un arī “galva nestrādā, kā vajag”, tāpēc esmu iemācījusi sev atļaut nosnausties dienas vidū un nestresot par “pazaudētām stundām”, esmu iemacījusies izmantot elpošanas vingrinājumus, lai labāk aizmigtu un esmu arī atradusi dažādus produktus un lietas, kas man šajā procesā palīdz. Viens no tiem ir šie brīnišķīgie Latvijā ražotie MIEGA AROMĀTI – LILLABIES.

lila-bez-lillabies

Liene Griķe, zīmola “Lillabies” dibinātāja atzīst, ka iemesls, kādēļ tika radīti šie miega aromāti ir traucēts miegs arī viņas pašas dzīvē.

Vēl pirms diviem gadiem man grūtības sagādāja gan aizmigšana, gan trausls miegs – tas laupīja spēkus un atstāja negatīvu iespaidu uz manām darba spējām nākošajā dienā, tāpēc nolēmu rīkoties un sāku meklēt dažādus dabīgos līdzekļus, kas varētu šo problēmu risināt. Un notika kā sakāmvārdā – kas meklē, tas atrod, jo pavisam drīz manā redzeslokā nonāca jauns un vēl nemēģināts produkts – spilvena aromāts. Šī aromātiskā līdzekļa lietošana pirms gulētiešanas man tik ļoti iepatikās, ka nolēmu pati pagatavot savu ideālo miega aromātu. Vienu un pavisam vienkāršu, bet beigās tā aizrāvos, ka nepilna mēneša laikā sev biju sameistarojusi kādus trīsdesmit. Protams, diezgan nebaudāmus –  un mans ideālais miega aromāts vēl joprojām bija tāls un nepiepildīts sapnis. Lai uzlabotu aromātu efektivitāti, sāku apgūt aromterapiju, kas man labi padevās un kuru es izpratu, jo sešu gadu laikā iegūtās zināšanas ne tikai medicīnas nozarē, bet arī farmakoloģijā, ķīmijā, dabazinībās un laboratorijas darbā, kuras apguvu, studējot Veterinārmedicīnas fakultātē, izrādījās ļoti saistītas un noderīgas. Tā kā aromātu efektivitāte bija uzlabojusies, bet smaržu kompozīciju vēl bija jāpilnveido, pievērsos parfimērijas mākslas apgūšanai. Šīs zināšanas palīdzēja man radīt pirmo un joprojām mīļāko miega aromātu, kuru nosaucu par “Ziemu”. Pēc “Ziemas” tika radīti citi aromāti, kurus novērtēja arī mana ģimene un draugi. Tad es šo hobiju pārvērtu par mazo biznesu – 2014. gada maijā nodibināju SIA “Lillabies”.

Papildus miega aromātu radīšanai, Liene raksta arī  miega blogu, kurā Jūs atradīsiet dažādus noderīgus padomus, pārbaudītas metodes un interesantu informāciju, kas palīdzēs Jums labāk izprast miega pasauli un saskatīt pieļautās kļūdas, kā dēļ Jūsu miegs varbūt nav tik kvalitatīvs, cik vēlētos. Tik daudz kvalitatīvas informācija par un ap miegu vienuviet neatradīsiet nekur! Īpaši interesanta ir sadaļa par miega metodēm, kurā ir apkopota informācija par dažādiem vingrinājumiem (arī jogiskiem), kas palīdz labāk aizmigt un gulēt.

Kad krāmēju savu ceļojuma koferi, tajā ielieku arī kādu no miega aromātiem, jo tas ir veids kā varu atvest sev līdzi māju sajūtu. Pazīstamais aromāts ne tikai sniedz drošības sajūtu un pārliecību, bet arī ļauj izbaudīt kvalitatīvu miegu. Arī pati Liene atzīst, ka ņem šos miega aromātus līdzi apceļojot pasauli, kopā ar tiem pabūts jau Kambodžā, Taizemē, Dubajā, Portugālē. Turklāt tā tilpums 50ml atļauj to ņemt līdzi rokas bagāžā, kas ir īpaši noderīgi tad, ja gaidāms ilgs lidojums. Pāris pūtieni un lidmašīnas spilvena un labs miegs garantēts.   Turklāt šie miega aromāti neatstāj traipus, tāpēc tos droši varat lietot ciemojoties pie draugiem vai nakšņojot ārpus mājas, nebaidoties sabojāt gultas veļu vai spilvenus. Godīgi sakot es nespēju pateikt, kurš no visiem aromātiem man patīk vislabāk, katrs ir citādāks un katrā ir sava “odziņa”.  RUDENS noteikti ir viens no maniem favorītiem, īpaši šajā pavasarī, kad ziema negrib atkāpties, taču saulainās dienās mans favorīts noteikti ir sieviešķīgais PAVASARIS un VASARA.  Kādreiz bērniem pirms gulētiešanas uz spilvena pilināju lavandas eļļu, vai karināju smaržīgus maisiņus pie gultas, tagad vien izsmidzinu pāris reizes kādu no miega aromātiem un ļauju šiem aromātiem piepildīt istabu ar patīkamu noskaņu. Man ļoti patīk tā īpašā svaiguma sajūta, kas ir pirmajā naktī uzklājot tīru gultas veļu, un šie miega aromāti palīdz šo svaiguma sajūtu uzturēt katru vakaru.

Šobrīd ir pieejami 4 burvīgi aromāti –  “Pavasaris”, “Vasara”, “Rudens” un “Ziema”, kas veido pirmo “LILLABIES” miega aromātu kolekciju – “Gadalaiki”, taču Liene atzīst, ka prātā ir vēl daudz dažādu ideju kā uzlabot preču sortimentu.

Miega aromāts PAVASARIS

Pavasaris_Lillabies

Vispirms jūtama svaiga, rūgteni salda citrona nots, kas labi sadraudzējusies ar atspirdzinošu lavandas un zaļu mirtes noti. Sastāvā esošā litseja atgādina tikko noplūktu citronzāli un medu. Fonā jūtama salda, silta un neuzbāzīga benzojes smarža, kas atgādina vaniļu un propolisu.

Pavasara-kolaza1

Sastāvs: etanols, avota ūdens, benzojes, citrona, lavandas, mirtes un litsejas ēteriskās eļļas.

 

Miega aromāts VASARA

Vasara_Lillabies

Kā pirmā uzplaukst atspirdzinoša, svaiga un kampariska lavandas smarža, kas drīz vien saplūst ar siltu, saldu un mājīgu vaniļu. Liekas, ka gulta būtu aizceļojusi uz kādu lavandas lauku Francijas augstkalnēs un uz naktsskapīša būtu novietots svaigi cepts vaniļas keksiņš.Vasaras-kolaza

Sastāvs: etanols, avota ūdens, lavandas ēteriskā eļļa un vaniļas absolūts.

Miega aromāts RUDENS

Rudens1_Lillabies

No vienas puses – piesātināts, koksnains, smags, smaržo pēc zemes un koku lapām dēļ vetivērijas un sandalkoka, bet no otras puses – dzīvīgs, rozēm līdzīgs, salds un mājīgs. Visdrosmīgākais, komplicētākais un noturīgākais aromāts.

Rudens-kolaza

Sastāvs: etanols, avota ūdens, benzojes, vīraka, greipfrūta, ģerānijas, sandalkoka un vetivērijas ēteriskās eļļas.

Miega aromāts ZIEMA

Ziema_Lillabies

Vispirms jūtama rūgteni svaiga citrusu nots – bergamote un mandarīns. Tā savijusies ar autrumnieciski eksotisko īlang-īlangu, kas nedaudz atgādina jasmīnu, tikai smaržo vēl intensīvāk un saldāk. Kad citrusu un īlang-īlang aromāts pagaisis, spilvens sāk smaržot mierīgi un mājīgi – pēc silta sandalkoka, kas attāli atgādina kanēli, un pēc vaniļas, kuras smaržu atpazīst ikviens.

Ziema-kolaza

Sastāvs: etanols, avota ūdens, sarkanā mandarīna, bergamotes, īlang-īlang, benzojes, sandalkoka ēteriskās eļļas un vaniļas absolūts.

Uzzini vairāk un iegādājies: http://www.lillabies.com/

Seko līdzi Facebook: https://www.facebook.com/Lillabies/

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>