image
Kā fiziska izkustēšanās palīdz uzlabot Tavas darba spējas?
23/04/2016
image
Pirmās jogas lelles pasaulē ir klāt!
26/04/2016

Oakland Zoo, Sanfrancisko

image

Ja esot Sanfrancisko, sanāk būt arī Oklandā, tad noteikti apmeklējiet vietējo Zoo, kas ir gana iecienīta atpūtas vieta vietējiem un arī tūristiem. Jau pats brauciens uz Zoo ir izbaudāms, jo Zoo atrodas uzkalniņā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz netālu esošo Sanfrancisko.  Iebraucot iekšā teritorijā uzreiz ir jasamaksā 9$ par stāvvietu, un jāturpina ceļš augšup kalnā. Ja nebūsiet atbraukuši skolēnu brīvdienās vai nedēļas nogalē, tad ar stāvvietas atrašanu problēmām nevajadzētu būt, tāpat kā ar stāvēšanu garās rindās. Vietējiem, lielākoties, ir ieejas karte uz visu gadu, lai varētu sekot līdzi visiem jaunumiem un izmaiņām (jaunas izstādes, jauni dzīvnieku mazuļi utt.),  tāpēc viņiem ir pat īpaša atsevišķa ieeja, taču tas nenozīmē, ka tur rindas būs īsākas,  tieši pretēji.

image

Pēc sava mēroga salīdzinoši mazs Zoo, varētu pat teikt, ka vienlīdzīgs ar Rīgas Zoo izmēriem, taču Oklandas Zoo ir vairāk padomāts arī par izklaidi, ja mazajiem apnīk vērot dzīvniekus. Taču salīdzinoši varu teikt, ka arī Rīgas Zoo ir savā līmenī, ja vien neskaita suvenīru un mantiņu tirgoņus, kas pārdod dažādas nevajadzīgas rotaļlietas ar desmitkāršot uzcenojumu.

Ieejot Zoo teritorijā, uz rokas uzspiež zīmogu, kas dod iespēju brīvi pārvietoties un nepieciešamības gadījuma iziet no teritorijas un atgriezties, ari stāvvieta ir pieejama uz visu dienu, tāpēc varat atgriezties divreiz, ja vēlaties, :)

No savas pieredzes, viesojoties Oklandas Zoo iesaku visas izklaides atstāt uz beigām, un sākt ar pastaigu un dzīvnieku vērošanu. Lai palielinātu karti, uzklikšķiniet uz tās.

image

image

imageimageimageimage

Mazajiem ļoti patīk arī “fermā”, kur viņi var arī papaijāt un samīļot kaziņas un aitiņas, pieļauju, ka lielpilsētas bērniem tas varētu būt neviltots prieks, tuvumā ieraudzīt šos mājlopus.

image

Kad mazie jau nogurst no staigāšanas vai sēdēšanas ratos, ir īstais brīdis izklaidēm.  Par atsevišķu samaksu, 1-5$ ir pieejami dažādi karuseļi un izklaides atrakcijas. Lidojums ar lidmašīnu, amerikāņu kalniņi, karuselis utt. Atrakcijas paredzētas dažāda vecuma bērniem, tāpēc uzmanīgi sekojiet līdzi norādēm.

image

image

Lielu sajūsmu gan mazajiem izraisa braukšana pa Zoo teritoriju ar gaisa vagoniņu. Pirmajā brīdī tas liekas gana ekstrēms pasākums, jo nav nekādu drošības jostu, tikai priekšā esošā barjera, tāpēc īpaši kustīgos bērnus labāk turēt klēpi. Brauciens ilgst aptuveni 10-15 minūtes, un tajā laika var izbaudīt ne tikai skatu no augšas uz dzīvniekiem, bet arī uz pašu pilsētu.

image

image

Vēl viena atrakcija, kas patīk mazajiem ir izbrauciens ar īpašo Zoo vilcieņu, kas ved ceļojuma uz Austrāliju, apskatīt strausus un ķengurus.

No savas pieredzes iesaku visas pārējās izklaides atstāt uz beigām un sākt ar pastaigu un dzīvnieku vērošanu. Un tad, kad mazie sāk pagurt, izbraukt ar gaisa vagoniņu, vilcieniņu un pāris karuseļiem. Ja sāksiet no otra gala, tad iespējams interese par dzīvniekiem pazudis ātri vien.

image

Vienīgais mīnuss, manuprāt, ir tas, ka izņemot vietējo hotdogu bodīti nav nevienas kafejnīcas,  (hotdogus pasūtiet tikai tad, ja jums garšo ļoti,ļoti, ļoti ass ēdiens), tāpēc vietējie našķus un uzkodas ņem līdzi.

Oakland Zoo strādā katru dienu no 10:00- 16:00

Ieejas biļešu cenas:

  • Bērniem līdz 2 gadu vecumam un pensionāriem pēc 75 – bez maksas
  • Bērniem no 2 gadu vecuma un senioriem no 65-75 g.v. – 13.75$
  • Pieaugušajiem no 15 – 65.g.v. – 17.75$
  • Vienreizēja maksa par autostāvvietu – vieglajām autmašīnām – 9$, autobusiem 12$

Pēc visam atrakcijām mazajiem noteikti būs medus salds miedziņš. :)

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>