mele
Mutes higiēna – kāpēc un kā pareizi tīrīt mēli…
13/10/2016
13438936_1070836179667788_1519050189934084449_n
9 iemesli, lai praktizētu yin yogu
18/10/2016

Puķkāposts medus un ķiploku mērcē

unnamed-1

Šī recepte lieliski aizvieto tik ļoti populāro ēdienu, “cālis medū”, kas,  manuprāt, ir viens no iecienītākajiem ēdieniem Āzijas virtuvē, ko tur liegties, arī pie mums Eiropā. Turklāt pagatavošana ir patiešām viegla un ātra. Piņķerīgākais ir pagatavot mērci vajadzīgā biezumā, tču arī tad, ja as neizdodas, ēdiens ir patiesi baudāms.  Ja lietojat uzturā medu, šajā receptē izmantojat to, ja nē, tad medu varat aizvietot ar kļavu vai dateļu sīrupu, vai jebkuru citu šada biezuma saldinātāju. Svarīgākais nosacījums šim ēdienam, kā jau minēju,  ir laba mērce – tai jābūt pietiekami biezai, kā biezajam ķīselim, ja tā būs par šķidru, tad puķkāposts nespēs uzsūkt visas garšas. Paturiet arī prātā, ka atdziestot mērce paliks biezāka. Ja  šķiet, ka tā ir par biezu, pielejiet nedaudz tīra ūdens, taču nepārcentieties. Izvēlaties svaigu un stingru puķāpostu, tad tas būs kraukšķigāks, ja ziedkāposts būs jau patsāvējis un mīksts, tad kraukšķigumu iegūt neizdosies, taču tas joprojām būs ļoti gards. Ja mērce ir iznākusi par šķidru, tad pasniedziet kopā ar mērci, jo šķidra mērce nespēs uzsūkties un pielipt pie dārzeņa, tad lieciet puķāpostus uz šķīvja un mērci pārlejiet pāri.

unnamed

SASTĀVDAĻAS

 • 1/2 galviņa puķāposta
 • 4 ķiploku daiviņas
 • 1 tk sīpolu pulvera
 • 6 tk ūdens + 2 tk kukurūzas cietes
 • 6 ĒK medus vai kļavu sīrupa vai dateļu sīrupa
 • 2 ĒK sojas mērces
 • 1/2 ĒK čili mērces pēc izvēles
 • sāls pēc garšas

PAGATAVOŠANA

 1. Iesilda cepeškrāsni līdz 205’C /400’F grādiem.
 2. Pannā ieklāj cepamo papīru.
 3. Puķāpostu sadala mazākos gabaliņos. Liek cepeškrāsnī un cep 15-20 min. Tiem jābūt gataviem, bet kraukšķīgiem. Ņem ārā no krāsns un ļauj atdzist, vismaz 10 min.
 4. Kamēr puķkāposts cepas, sagatavo mērci. Kukurūzas cieti sajauc ar ūdeni un samaisa. Katliņā liek pārējās mērces sastāvdaļas, un uzvāra, pēc tam pievieno kukuruzas cietes un ūdens maisījumu. Pavāra 1-2 minūtes. Ļauj atdzist. Atdziestot mērce paliks biezāka.
 5. Kad puķāposts ir nedaudz atdzisis, liec tos lielā bļodā. Pārlej pāri mērci un samaisi. Nekad neliec karstus puķkāpostus mērcē , jo tas padarīs mērci daudz šķidrāku.
 6. Pasniedz nekavējoties, ja vēlies, dekorē ar smalki sagrieztiem lociņiem vai citiem zaļumiem.

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>