unnamed-1
Puķkāposts medus un ķiploku mērcē
17/10/2016
unnamed-7
Ķirbju pudiņš
19/10/2016

9 iemesli, lai praktizētu yin yogu

13438936_1070836179667788_1519050189934084449_n

Yin joga ir brīnišķīga prakse, kas palīdz dziedināt gan mūsu sirdi, gan mūsu prātu.   Tā dod mums laiku būt pašiem ar sevi,  būt mierā un ieklausīties, sadzirdēt to, ko mums saka mūsu ķermenis un prāts.

Tā ļoti krasi atšķiras no klasiskās jogas, taču lieliski papildina to.  Praktizējot gan yin, gan yang praksi, mēs radām lielisku balansu savā enerģijas sistēmā, un rodam brīnišķīgu miera izjūtu, ko sajūtam gan fiziski, gan mentāli. Yin un Yang audi reaģē atšķirīgi, kad tos nodarbina. Muskuļiem ir nepieciešams siltums un kustība, lai atbrīvotos yang praksē, kā, piemēram, vinyasa, taču saistaudi vairāk reaģē uz ilgstošu pozas turēšanu maigā yin praksē.

Lūk, 9 iemesli, lai regulāri praktizētu Yin jogu.

Yin palielina lokanību

Yin joga iedarbojas uz dziļajiem saistaudiem starp muskuļiem un fasciju visā ķermenī. Mērķis ir palielināt cirkulāciju locītavās un palielināt lokanību pateicoties tam, ka pozas laikā tiek nodarbināti kaulu un locītavu apvidi.  Šī prakse arī palīdz regulēt enerģijas plūsmu ķermenī.

Yin var praktizēt gandrīz visur

Yin joga ir ļoti viegli “pārnēsājama”. Tev nav vienmēr nepieciešams jogas paklājiņš, vienīgi tev varētu būt nepieciešams bolsteris vai kāds lielāks spilvens. Vairums yin jogas pozas tu vari veikt sēžot pie datora, skatoties TV, lasot vai guļot gultā.

Yin palīdz mīlēt pašiem sevi

Yin joga ir brīnišķīga prakse, lai atvērtu savas sirdis, nomierinātu savu nervu sistēmu, un radītu īpašu atpūtu ķermenim. Tas arī palīdz mums atjaunoties un nomierināties, atbrīvoties no bailēm un kultivēt līdzjūtību un mīlestību pašiem pret sevi. Yin prakse ir kā pateicība pašiem sev par to, ka esam tik lieliski. Tas palīdz mums nostiprināt ticību sev, saviem spēkiem; apzināties, cik lieliski mēs esam katru dienu, arī šodien! Šī prakse ir skaists veids tiem, kas ar attālinājušies no sava ķermeņa, atkal savienoties maigā, līdzjūtīgā ceļā.

Yin izkausē tavu stresu

Jautājums: kuru ķermeņa daļu mēs izmantojam visvairāk, bet tajā pat laikā, vismazāk par to rūpējamies?

Atbilde: mūsu prāts!

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā valda termiņi un tikšanās, sociālo mediju pārbagātība un dominance, aizkaitinājums, dusmas un stress.  Vai ir kāds labāks veids, kā to visu uz brīdi “izslēgt” kā pabūt kādā no yin jogas pozām sākot no 3-10 minūtēm?  Praktizējot yin, jūs iedodat sev pietiekami daudz laika, lai atļautu sev “neko nedarīt”, tikai būt un elpot! Tas patiesi ir lielisks veida kā atrast telpu un laiku, lai nomierinātu prātu, apstādinātu ikdienas skrējienu un iedziļinātos savā praksē.

 Yin ļauj tev kļūt tuvam pašam ar sevi

Esi gatavs sastapties aci pret aci ar savām izjūtām, sajūtām, emocijām, ar lietām, kas gan ikdienas steigā, gan aktīvā jogas nodarbībā var tikt aizmirstas. Kad mēs sākam praktizēt yin, mēs iemācāmies ieklausīties savā ķermenī, visu pārējo apklusinot un piebremzējot. Mēs mācāmies atpazīt savas domas, ieraudzīt tās nākam iekšā un ārā no mūsu prāta, piedzīvot tās un “sagremot”, tā vietā, lai ļautu tām vienkārši joņot cauri kā pa amerikāņu kalniņiem. Tas attiecīgi palielina mūsu spēju būt tagadnes mirklī,  praktizēt pateicību un tuvināties mūsu pašu autentiskajam Es.

Yin attīsta gara spēku un pašsaglabāšanos

Kad dzīve paliek grūta, tu atradīsi mani uz paklājiņa, praktizējot yin. Un pasaule uzreiz kļūs labāka. Kad mentāli tu esi iestrēdzis un vēlme doties prom ir dominējošā, yin iemāca tev palikt mierīgam un tikt galā ar visu, kas nonāk tavā ceļā. Kad mēs turam yin pozu, drāma palielinās, kļūst grūtāk ignorēt savu “mērkaķa prātu”, un mums patiešām gribas iziet no pozas. Yin māca mums atrast komfortu neērtās vietās un situācijās, novērot savas domas un reakcijas no miera perspektīvas. Tā ir prakse, kuru mēs vara viegli integrēt savā ikdienas dzīvē.

Yin ir kā meditācija iesācējiem

Yin jogas prakses laikā tev būs daudz laika,  un tas ir īstais brīdis, lai iepazīstinātu sevi ar meditāciju, nomierinātu elpu un prātu. Tavs skolotājs palīdzēs tev izturēt praksi, piedāvājot dažādus veidus kā nomierināt prātu, un palikt pozā brīdī, kad gribas bēgt prom. Yin joga nodrošina drošu vidi tavam prātam un ķermenim, lai tu iegūtu lielāku personīgo izaugsmi caur meditatīvu un svētlaimīgu pieredzi brīdī, kad tu atveries plašumam sevī.

Yin palīdz tev atbrīvot iekšējos dēmonus

Pat visvienkāršākā poza, kad tu notur ilgu laiku, var kļūt par ļoti izaicinošu pozu. Tas ir tas, ko yin dara. Pozas un veids kā tās tiek izpildītas, izraisa ļoti spēcīgas emocijas, gan fiziski, gan mentāli.  Mēs noglabājam savas emocijas dažādās vietās savā ķermenī. Atmiņas, aizvainojums, dusmas, spriedze ir ļoti dziļi noglabātas mūsu ķermeņa audos.  Kad veicam pozu, kas atver tieši šo ķermeņa daļu, tad tajā noglabātās emocijas un atmiņas uzpeld virspusē. Tieši tāpēc yin var būt ļoti izaicinošs jogas veids, kas var izraisīt dažādas reakcijas –dusmas, aizkaitinājumu, agresiju, asaras, pat frustrāciju, taču beigās tā aizvedīs jūs līdz galamērķim.

Yin iedod brīnišķīgu mirdzumu ķermenim

Yin  prakse piešķir mums brīnišķīgu mirdzumu, kas rodas no tā, ka atrodam šo absolūto mieru sevī. Pat, ja šķiet, ka neesam pat iesvīduši yin jogas praksē, ķermenis, prāts un gars ir izgājuši cauri daudz dziļākai, intensīvākai transformācijai. Prāts ir skaidrāks, ķermenis vieglāks, un sirds mīlošāka.

Avots: http://www.doyouyoga.com/9-reasons-to-practice-yin-yoga/

Foto: Facebook/yinyogamagdalena

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>