image
Tanya Maher, The Uncook Book
14/07/2016
image
Vinyasas jeb plūsmas jogas pamati
15/07/2016

Zaļā kafija jeb karstais antioksidantu dzēriens mundram rītam

image

Ja mīlat rītu sākt ar tasi kafijas, tad, iespējams, tieši Macha zaļā tēja ir viena no alternatīvām, ja vēlaties samazināt tradicionālās kafijas patēriņu. Matcha satur 100 reizes vairāk antioksidantu kā parastā zaļā tēja, turklāt to dzerot jūs patiesībā apēdat tēju, nevis tikai izdzerat novārījumu kā tas ir dzerot teju klasiskā variantā, aplejot lapņas ar karstu ūdeni. Es esmu viens no tiem laimīgajiem cilvēkiem, kam kafija negaršo, jo man vienkārši negaršo nekas rūgts, tāpēc arī šis dzēriens noteikti nebūs manā ikdienas ēdienkartē, taču jāsaka, ka uzmundrinošāis efekts ir ļoti jūtams. Sajūtas ir tādas pašas kā izdzerot krūzīti ļoti stipras melnās tējas, taču matcha noteikti ir daudz veselīgāka. Tā teikt, ja vajag ātri iegūt enerģiju vai pamosties  mača ir labākais un veselīgākais dzēriens ko izmantot. Tā garda būtībā ļoti mainās no tā, vai jūs liekat klāt kādu saldinātāju vai nē, un cik daudz pašas matchas jūs pievienojat dzērienam.

image

SASTĀVDAĻAS

 • 300 ml karsta ūdens (Domāju, ka ļoti garšīgs būtu arī ar jebkuru augu pienu);
 • 4 – 6 mīkstās dates (Ja parasti dzerat melnu un bez cukura, tad ar 2 datelēm pilnīgi pietiks, taču, ja mīlat saldu dzērienu, lieciet vismaz 4. Bet, ja patīk ļoti salds, tad visas 6 dateles.) Iesaku pirms liešanas krūzē pagaršot, un nepieciešamības gadījumā pievienot vēl kādu sadumiņu.
 • 2 ēdamkarotes kokosriekstu eļļas;
 • 1/2  – 1 tējkarotes matcha pulvera (ja patīk intensīvāka un rūgtāka garša lieciet veselu tējkaroti, ja patīk maigāka garša, pietiks ar pusīti).

PAGATAVOŠANA

Liek visas sastāvdaļas blenderī un sakuļ. Dzer nekavējoties.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

2 Comments

 1. Evija says:

  Kur var iegādāties matcha pulveri?

  • Kristine Somere says:

   Evija, es pirku ASV, bet domāju jābūt Eko veikalos arī Latvijā. Man šķiet Raw Garden kādreiz bija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>