Yoga in the park
7 padomi no yin yogas tēva Paula Grilleja , kas jāatceras uzsākot savu individuālo jogas praksi
10/08/2015
Detox text letters including fruit, vegetables and a smoothie beverage
Veģetārietis un detox, kurš kuru?
10/08/2015

Kas ir zaļais kokteilis? Kā to gatavo? Jeb kas jāzina iesācējiem…

Spinach smoothie

Zaļo kokteiļu revolūcija pasaulē un arī Latvijā joprojām turpinās. Brokastīs ar zaļo dzērienu sevi lutina gan veselīga dzīvesveida piekritēji, gan tie, kas cenšas uzlabot savu veselību, gan tie, kas iziet kādu novājēšanas kūri. Neskatoties uz lietotāja motivāciju, šie zaļie kokteiļi tiešām maina ļoti daudz ko.  Uzlabojas cilvēka veselība, noregulējas svars un arī garšas kārpiņas atjauno savu sākotnējo funkciju, palīdzot cilvēkam atteikties no pārmērīgas sāls un cukura lietošanas uzturā. Zaļo kokteiļu noslēpums slēpjas to sastāvdaļās un, ja neesat viens no tiem, kas veselības vārdā ir gatavs izdzert jebko, garša arī jums ir svarīga nianse. Kā to iegūt? Kā padarīt zaļo kokteili baudāmu?

Tie ir jautājumi ar kuriem saskaras ikviens, kas tikai uzsāk savu zaļā kokteiļa ceļu. Piedāvājam dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs ātrāk izprast zaļo kokteiļu pagatavošanas noslēpumus.Zaļie kokteiļi ir viens no ātrākajiem veidiem, kā sniegt organismam visas tam nepieciešamās barības vielas, aminoskābes un vitamīnus. Tas ir lielisks našķis, kuru vari paņemt līdzi uz darbu vai dodoties pastaigā ārpus mājas.

Kāpēc lietot uzturā zaļos kokteiļus?

 • Tas ir dabisks enerģijas avots
 • Tas palīdz samazināt un noregulēt svaru
 • Tas palīdz uzlabot veselību un aizsargā pret infekcijām
 • Tas satur ļoti daudz antioksidantu
 • Tas ir vislabākais našķis, ko paņemt līdzi ejot ārā no mājas
 • Tas ir vislabākais kafijas aizstājējs

Tātad – KĀ tiek gatavots zaļais kokteilis?

Formula ir ļoti vienkārša:

zaļie lapu dārzeņi + augļi vai ogas + bāzes šķidrums + superfoods

Vispiemērotākie produkti zaļajiem kokteiļiem ir:

 • zaļie lapu dārzeņi  = spināti, salāti, virziņkāposti, romiešu salāti, pieneņu lapas, virza, skābenes
 • augļi, ogas, dārzeņi = banāns, mango, apelsīns, persiks, bumbieris, ābols, mellenes, avenes, zemenes, ananāss, vīnogas, avokado, gurķis, selerija kāti ,ingvers
 • bāzes šķidrums = ūdens, kokosriekstu ūdens, kokosriekstu piens, mandeļu piens
 • superfoods = čia sēklas, kokosriekstu eļļa, spirulīna, kaņepju pulveris, mandeļu sviests, kakao, linsēklas, kanēlis, acai ogu pulveris, godži ogas, kviešu asnu pulveris, baobaba pulveris

PIrms gatavot kokteili, atceries!!!

 • Kad tu gatavo zaļo kokteili, tad nesamet vienkārši visas sastāvdaļas blenderī. Blenderē visu pakāpeniski. Tā tu izvairīsies no nesamaltiem gabaliem. Tāpēc vispirms blenderī liec zaļās lapas un bāzes šķidrumu, pēc tam pievieno augļus un pārējās sastāvdaļas.
 • Ne vienmēr ir jāpievieno ledus. Tā vietā izmanto sasaldētas ogas un augļus. Tā tu iegūsi superaukstu un atsvaidzinošu dzērienu karstām vasaras dienām, turklāt glāzi nepiepildīs vien ledus. Vispiemērotākais dažādiem kokteiļiem būs sasaldēts banāns, zemenes, mellenes, avenes.
 • Lai saldinātu smūtijus, lieto tikai dabīgos saldinātājus. Vislabākie saldinātāji, protams, ir paši augļi–banāni, mango, āboli, bumbieri un dateles. Izvairies no mākslīgiem saldinātājiem un cukura. Ja vēlies vari lietot agaves vai kļavu sīrupu.
 • Protams, uztura speciālisti iesaka zaļo kokteili izdzert uzreiz pēc pagatavošanas, taču mūsdienu aizņemtajā laikmetā, tu vari pagatavot smūtiju iepriekšējā vakarā un dzert nākamajā dienā, taču noteikti neturi kokteili ledusskapī ilgāk kā 2 dienas.  Uzglabā kokteili cieši noslēgtā traukā , lai tam nepiekļūtu gaiss un lai tas saglabātu visas savas labās īpašības. Pirms lietošanas to kārtīgi sakrati. Garša protams nebūs tik laba kā tikko pagatavotam kokteilim, taču savas uzturvērtības šīs kokteilis vēl nebūs pilnībā zaudējis.  Lai saglabātu kokteilim svaigu garšu, vari piepilināt kokteilim pāris pilienus svaigi spiestas citronu sulas.

Foto:dollarphotoclub.com

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

2 Comments

 1. Santa Kivleniece says:

  Ļoti labi padomi! Es mēdzu vēl taisīt tādus kā “frozen yoghurt” gabaliņus. Smūtiju (kas paliek pāri, vai nav sanācis, nezināmu iemeslu dēļ, pietiekami labs) ieleju ledus formās un sasaldēju. Tas ļoti noder brīžos, kad nav pārāk daudz laika no rīta, sametu pāris “fro-yo” gabalus blenderī, pielieku spinātus, saldētas zemenes, banānus un voalā! Ir dikti ātri un gardi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>