image
Vegāniskā banānu, auzu pārslu un rozīņu maize
04/07/2016
image
Astroloģija: ko Tavs elements saka par Tavu radošo pusi
08/07/2016

Zaļais kokteilis ar jaunajām biešu lapiņām un mellenēm

image

Šorīt pamodos un domājot par to, kas ir ledusskapī, un ko varētu pagatavot brokastīs atskārtu, ka man ir viss, kas vajadzīgs labam zaļajam kokteilim. Biešu lapiņas no pašu dārza, svaigas mellenes no Latvijas mežiem un vakardien nopirktais kokosriekstu ūdens. Pašas labākās sastāvdaļas, lai pagatavotu  garšīgu un veselīgu zaļo kokteilis, kas garšos arī pašiem mazākajiem. Turklāt ar šo uzdevumu tiks galā pat vienkāršākie blenderi.  Gatavojot šo kokteili, droši variējiet ar biešu lapiņu daudzumu, ja jums patīk biešu garša, lieciet veselu krūzi, ja vēlaties vairāk melleņu garšu lieciet mellenes tik pat daudz vai mazliet vairāk nekā biešu lapiņas. Kā saldinātāju es izmantoju dateles, taču man 3 bija par daudz, tomēr maziem ļoti patika papildus saldumiņš. Es ieteiktu sev gatavot bez datelēm vai likt tikai 1-2 gab., jo arī banāns padara kokteili saldāku. Ja gatavojot izmantosiet visas sastāvdaļas kā norādīts receptē, kokteilis būs salds un dominējošā garša būs biešu lapiņas, lai gan citi dzērāji, kas nezināja sastāvu nespēja noteikt, ka kokteilim klāt ir arī bietes. :)

Es savējo papildināju ar vegāni proteīna pulveri, uz šo daudzumu liekot 2 ēdamkarotes pulvera, taču tā ir tikai papildus opcija, tāpēc es to receptē nepievienoju. Taču, šim kokteilim droši varat pievienot jebkādus superfūds pulverus pēc izvēles.

image

image

image

SASTĀVDAĻAS

  • 1/2 – 1 glāze jaunās biešu lapiņas, sagrieztas;
  • 1 banāns;
  • 1 glāze kokosriekstu ūdens;
  • 5 ēdamkarotes mellenes;
  • 3 mīkstās dateles, bez kauliņa.

PAGATAVOŠANA

Liek visas sastāvdaļas blenderī un samaļ. Vispirms liek biešu lapiņas, tad banānu, ogas un pa virsu uzliek kokosriekstu ūdeni. Maļ aptuveni 30 sekundes līdz 1 minūtei. Atkarībā no blendera jaudas.

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>