12351153_981991668525353_994481412_n
Jogas Skolotājs tuvplānā – Daina Liepiņa
11/12/2015
1-kaboompics.com_Top view of cosmetics bag, magazines and iPhone 6
Vātu līdzsvarojošs dzīvesveids
12/12/2015

Vātu līdzsvarojoša diēta

1-kaboompics.com_Woman putting food on the plate

Lai līdzsvarotu vātu lietojiet barojošu, siltu un izsalkumu remdējošu ēdienu. Izvēlēties pareizās ēdiena sastāvdaļas ir tikpat svarīgi, cik pareizi tās pagatavot, apēst pareizo ēdiena daudzumu un rūpēties par labu gremošanu.  Vātas tipa cilvēkiem dažkārt ir grūti sagremot lielu, smagu maltīti, tādēļ ir ieteicams ēst mazākas, uzturvērtības ziņā bagātākas porcijas.

  • Vātas ķermeņa tipam piemīt nevienmērīga gremošanas uguns. Lai izvairītos no gremošanas traucējumiem, ēdiet mazas porcijas vienkāršu porciju. Jūsu maltītēm jābūt pagatavotām un pasniegtām siltām.
  • Uzmanieties no pārēšanās. Ēdiet tikai tad, kad esat izsalcis un iepriekšējā maltīte jau ir sagremota.
  • Ēdiet katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Visstiprākā gremošanas uguns jums ir aptuveni vienos dienā, tāpēc pusdienām jābūt karaliskām. Neregulāra ēšana un maltīšu izlaišana, palielinās vātu un jūs pārēdīsieties, tādējādi noslogojot gremošanas uguni.
  • Ēdiet, kad esat mierīgs. Efektīvai gremošanai izvairieties no ēšanas uztraukumā, stresā, uzbudinājumā vai apjukumā.
  • Jūsu maltītēm jābūt sātīgām, eļļainām, mitrām un maigām, pagatavotām ar gī, eļļu vai krējumu. Fiziski un emocionāli vātai par labu nāk nomierinoši ēdieni, tādēļ maltītē iekļaujiet zupu, sautējumu, rīsu pudiņu, risoto, lēcas, rīsus, pastu vai kariju.
  • Ēdiet dabiskus produktus; izvairieties no iepriekš pagatavotiem vai ceptiem ēdieniem, gāzu uzkrāšanos izraisošām pupām un dārzeņiem, aukstas, raupjas pārtikas, piemēram, cepumiem un pārslām. Ja jums garšo salāti ēdiet tos pārsvarā vasarā un pievienojiet bagātīgi tiem eļļu.
  • Pievērsieties ēdieniem, kuri ir saldi, skābi un sāļi, bet samaziniet rūgto, sīvo un savelkošo ēdienu patēriņu.
  • Rīsi un kvieši ir jums piemērotākie graudaugi, tiem seko auzas. Munga pupiņas un sarkanās lēcas arī ir piemērotas.
  • Saldie augļi ir labi, savukārt žāvētie var radīt gāzes, tāpēc no tiem labāk atturēties, vai arī pirms ēšanas tos labi izmērcēt.
  • Neēdiet pārāk daudz riekstu, jo tos ir grūti sagremot. Lai rieksti būtu mīksti, pamērcējiet tos vai sadrupiniet un pievienojiet ēdienam.
  • Izvairieties no kofeīna, jo tas ir stimulējošs, kā arī no aukstiem un gāzētiem dzērieniem. Labāk izvēlieties zāļu tējas, siltu ūdeni vai pienu. Masala tēja ir sildoša un pienaina, tāpēc tā arī ir ieteicama. Pa retam ir pieļaujams arī kāds alkoholisks dzēriens, jo tas nomierina. Silts piens ar kardamonu, kanēli un muskatriekstu, pirms miega ir nomierinošs un palīdzēs iemigt.
  • Vātas cilvēki, ja jūt izsalkumu, starp ēdienreizēm var našķoties. Taču uzmanieties jo daudzi našķi ir sausi, piemēram, cepumi vai brokastu pārslu batoniņi. To vietā pamēģiniet augļus, lassi dzērienu vai sauju riekstus.

Izbaudiet ēdienu! Tas sniedz jums barības vielas, labu veselību un līdzsvaru. Ēdiens ir viena no dzīves baudām.

Galvenie produkti vātas ēdienkartē: gī, dzeltenās lēcas, sarkanās lēcas, munga pupiņas, kokosriekstu piens, brūnie vai baltie gargraudu rīsi, plēkšņu kviešu milti, kvinoja, garšvielas, auzas, rieksti, bulgurs, sezama sēklas vai pasta – tahini.

Raksta tapšanā izmantota grāmata:  Anjum Anand, „Pareizs uzturs tavam ķermeņa tipam. Ājūrvēdas iedvesmota īpaši veselīga diēta.”, Zvaigzne ABC.

Foto: http://kaboompics.com/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>