1-20151112_110513
Burkānu apelsīnu salāti
04/01/2016
1-food-healthy-vegetables-potatoes-large
Uzturvielu ABC
06/01/2016

12 jogas pozas, ko vecākiem pildīt kopā ar bērniem

cobra

Joga sniedz ievērojamu labumu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Mentālais fokuss, disciplīna, fiziskā izturība, labāka asinsrite, labāka stāja, samazināts stress un miera sajūta ir tikai maza daļiņa no ieguvumiem no jogas, ja to praktizē pareizi.

Lūk, 5 vienkārši padomi, kā visai ģimene uzsākt jogas praksi:

  1. Atrodi klusu un mierīgu vietu jogai, koncentrējies uz elpošanu caur degunu, gan ieelpā, gan izelpā.
  2. Noturi pozu 8-15 sekundes, taču laiku sāc skaitīt no tā brīža, kad esi ieņēmis pozu.
  3. Ar laiku paildzini laiku, ko pavadi jogas pozā.
  4. Pirms jogas ieturi vieglu maltīti, vislabāk atturies no ēšanas pavisam pāris stundas, jo daudzās pozās tiek sagriezti tavi iekšējie orgāni.
  5. Izbaudi jautrību un tver to visu vieglāk. Atrodi savu mieru aukstajos ziemas mēnešos.

Lai uzsāktu savu jogas rutīnu, sāciet praktizēt šīs 12 jogas pozas kopā ar ģimeni, par atslēgas vārdiem ņemot mieru, mīlestību un prieku.

SAGRIEZIENS SĀNIS

pretzel

Apsēdies ar sakrustotām kājām,  sagriezies uz kreisi pusi un ar labo roku aizsniedz kreiso celi. Kreiso roku izstiep sev taisni aizmugurē uz labo pusi.  Noturi šo pozu 8 sekundes. Pēc tam atkārto uz otru pusi.

VIEGLĀ POZA

Atgriezies sākumpozīcijā, sēžot ar sakrustotām kājām.  Novieto plaukstas uz ceļiem, atver tās uz augšu. Veic pāris dziļas ieelpas, izelpas caur degunu un izjūti kā lēnām nomierinās tavs ķermenis un prāts.

LIDMAŠĪNA

Apgulies uz vēdera un lēnām pacel augšup krūtis, rokas, plecus un arī kājas.

KOBRA

Vēlreiz apgulies uz vēdera ar saliektiem elkoņiem gar sāniem.  Lēnām pacel augšup krūtis, kājas paliek taisnas pie zemes.

ZILONIS

No pozīcijas stāvus, noliecies uz priekšu un sadod rokas kopā, šupo tās no viena sāna uz otru kā ziloņa snuķi.

JAUTRĀ KASTE

Apsēdies ar saliektiem ceļiem uz augšu, apņem tos ar rokām. Tad ar pieri pieskaries pierei un aizskaiti līdz trīs. Ar nākamo ieelpu pacelies augšup un iztaisnojies.

ŪDRS

Apgulies uz vēdera, nolaid rokas sev priekšā. Lēnām spied rokas pret grīdu, iztaisno rokas un cel augšup galvu un krūtis.

YOGA

Nostājies taisni un stabili uz grīdas. Lēnām iztaisno rokas pāri galvai, pastiepies uz pirkstgaliem un tiecies augšup ar ķermeni ieņemot Y formu.

LAUVA

 

Notupies uz ceļgaliem, rokas sev priekšā, plaukstas uz grīdas. Aizskaiti līdz 3 , sasprindzini savu ķermeni pieceļoties četrrāpus un izdves lauvas rūcienu.

 AUSTERE

Apsēdies taisni, saliekot pēdas kopā. Paslidini rokas sev zem ceļiem, ar elkoņiem pieskaroties grīdai. Pieturies pie savām pēdām un liecies uz priekšu un lejup.  Ieelpa un izelpa caur degunu. Tuvini galvu īkšķiem.

VULKĀNS

Nostājies taisni, pēdas plecu platumā. Novieto rokas sev priekšā, lūgšanu pozīcijā. Ar ieelpu cel rokas augšup virzienā uz debesīm, ar izelpu virzi rokas uz sāniem un tad atpakaļ centrā.

ĒRGLIS

Nostājies taisni, saliec ceļus, liec labo kāju pāri kreisajai un tad sakrusto rokas, labā roka zem kreisās. Paliec šajā pozā 8 sekundes un atkārto uz otru pusi.

Fragmets no Terēzas Powersas  grāmatas ABC of Yoga for Kids.

Avots: http://www.mindbodygreen.com/0-23064/12-kid-friendly-yoga-poses-to-inspire-a-happy-2016.html?utm_source=mbg&utm_medium=email&utm_content=daily&utm_campaign=151230-craving-emotional-intimacy-in-your-life-heres-how-to-get-it

Ilustrācijas autori:Kathleen Rietz

Tulkoja un rakstīja Kristīne Somere

 

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>