IMG_c7b49729a57886fb8a6e719b99e207a6
Debešķīgā puķkāpostu krēmzupa (vegāniska)
23/09/2015
summer_girls-wallpaper-1366x768
Kura Doša pēc Ājūrvēdas esat jūs?
24/09/2015

3 tehnikas mūsu iekšējā dialoga pārtraukšanai

girl_with_long_hair_2-wallpaper-1366x768

Mūsu galvā vienmēr norisinās kāds iekšējs dialogs. Reizēm galvā dun tāpat kā bišu stropā. Katra doma cenšas pievērst mūsu uzmanību, kas attiecīgi lēkā no vienas domas pie otras. Reizēm rodas jautājums – kam gan man tas viss vajadzīgs?  Iznāk, ka domas pašas rodoties kaut kur tur iekšienē mēģina mūs iesaistīt sevis paša pārdzīvojumos. Tās aizņem mūsu prātu bezjēdzīgās sarunās/ diskusijās par neko, ierauj mūs šajā procesā un sāk mūs vadīt.  Mēs sākam par kaut ko domāt pārdzīvot, atdodot enerģiju šai domai, lēkājot no vienas domas uz otru.  Šis nepārtrauktais process traucē mums koncentrēties uz pašu galveno, aiziet līdz lietas būtībai un starp vairākiem variantiem atrast pašu piemērotāko.  Mūsu intuīcijas balss nepārtraukti  runā ar mums, bet mēs nespējam to saklausīt.  Mūsu saprātam uzbrūk tūkstošiem domu, kas padara mūsu dzīvi par haosu.  Mūsu galvā norisinās patstāvīgs dialogs, kas neļauj mums sakoncentrēties uz konkrēto uzdevumu.  Mēs nemitīgi mainām savus mērķus, tā vietā, lai īstenotu savas ieceres un sapņus. Jāpiebilst, ka daudzās ezotēriskās tradīcijās, spēja apturēt iekšējo dialogu ir atslēgas punkts veiksmīgai prakses apgūšanai.  Mūsu ikdienas nogurums, lai cik dīvaini nebūtu, arī rodas no prāta pārslodzes, jo vairāk mēs iegrimstam domās, jo vairāk mēs tērējam savu enerģiju  tukšām lietām, un, jo mazāk tās mums atliek vitāli nepieciešamām lietām.

1.TEHNIKA – DOMU NOVĒROŠANA

Vai esat kādreiz novērojis savu domu plūdumu? Kā tās rodas, kā transformējas, kādas asociācijas izsauc un kur galu galā paliek? Pamēģiniet pārdomāt par to.  Pavisam drīz jūs spēsiet ievērot, ka liela daļa domu pat nav jūsu. Tās skan jūsu galvā, nomainot cita citu. Pamēģiniet novērot to plūsmu, tieši novērot, nevis iesaistīties. Nepiešķiriet tām nozīmi. Pēc kāda brīža tās viss norims.

  1. TEHNIKA – VIRTUĀLAIS APLIS

Iedomājieties melnu apli (bumbu) kādas virtuālas telpas vidū. Nodibiniet saikni ar šo apli.  Šī apļa stāvoklis centrā nozīmē domu neesamību, tas ir pirmatnējais, līdzsvarotais stāvoklis.  Tiklīdz parādās jebkuras domas, jūs iedomājaties kā aplis maina savu  atrašanās vietu, attālinoties no centra.  Jo spēcīgāka un spilgtāka doma, jo aplis vairāk kustas. Ja domas ir virspusējas, šī kustība/ vibrācija būs niecīga.  Jūsu uzdevums ir nostabilizēt apli pašā centrā un panākt, ka tas ir nekustīgs.

  1. TEHNIKA – KONCENTRĒŠANĀS UZ TROKNI

Atrodiet klusu vietu. Apsēdieties vai apgulieties pēc iespējas ērtāk. Atslābinieties. 1-5 minūtes pasēdiet vai paguliet,  koncentrējoties uz savu mierīgo elpošanu.  Ja jūs esat pilnībā mierīgs –iekšējo (emocionālo) mieru esat sasniedzis.  Tagad iekausieties.  Galvā ( ausīs) ir troksnis. Kluss troksnis.  Katram tas būs citādāks. Koncentrējaties uz šo skaņu.  Koncentrējoties uz to domas pazūd. Ja praktizēsies šo metodi ilgstoši, tad spēsiet šo skaņu sadzirdēt jebkurā laikā un vietā, pat ļoti trokšņainās vietās.

Agri vai vēlu, ja praktizējot šīs metodes, jūs spēsiet atbrīvoties kaut uz mirkli no iekšējā dialoga savā prātā un kontrolēt tās ar sava gribasspēka palīdzību. Galvenais ir nepaslinkot un regulāri praktizēt.

Foto: http://wallpaperswide.com/girl_with_long_hair_2-wallpapers.html

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>