IMG_20160130_133316
Salāti ar svaigu ķirbi, avokado un diedzētiem asniem
31/01/2016
leahcullis-downdogsplits-jan-2016-4
10 jogas pozas spēcīgām rokām
03/02/2016

Āsanas ķermeņa detoksam un gremošanas sistēmas uzlabošanai

cleanse_278_11_FNL

Šajā Larisas Hallas Klarsones (Kripalu Ajūrvēdas Skolas dekāne un skolotāja Masačūsetā) sekvencē, uzsvars tiek likts uz gremošanas uguns palielināšanu un gremošanas sistēmas nostiprināšanu. Prakses laikā elpo “udžaji elpu” jeb dziļo elpu, lai stimulētu cirkulāciju.  Ja vēlies pagarināt savu praksi, tad pirms šīm pozām veic 3-6 Saules Sveiciena ciklus.

DELFĪNA POZA

cleanse_278_5_FNL

Šī apgrieztā poza palīdz izvadīt toksīnus un liekās gļotas no plaušām un deguna blakus dobuma. Sāc  četrrāpus,  pēc tam atbalsties uz apakšdelmiem. Sakrusto pirkstus, spiežot papēžus grīdā, ceļgalus un gurnus cel augšup, iztaisnojot kājas.  Galvai ļauj brīvi nokarāties un astes kaulu virzi augšup, maksimāli iztaisnojot mugurkaulu. Noturi šo pozu 10-20 elpas, nedaudz aizturot elpu pēc katras izelpas, lai nedaudz palielinātu ķermeņa iekšējo siltumu.

 

BĒRNA POZA, BALASANA

cleanse_278_6_FNL

Nolieciens uz priekšu, kas stimulē gremošanas uguni un uzlabo gremošanas orgānu darbību. Atšķirībā no klasiskās bērna pozas, šajā variācijā plaukstas ir novietotas pret vēderu, papildus stimulācijai. Atbrīvo vēderu un veic 10-20 dziļas ieelpas, izelpas.

 

MALASANA

cleanse_278_7_FNL

Strādājot ar lejupejplūstošo prānu (apana vayu), šī poza palīdz atbrīvoties no toksīniem un atvieglot vēdera izeju aizcietējumu gadījumos.  Nostājies ar pēdām plecu platumā, pirksti nedaudz uz āru, un saliecot ceļus iesēdies.  Balansē starp papēžiem un pirkstgaliem. Saliec plaukstas kopā sirds rajonā, elkoņus spied ceļgalu iekšpusē. Noturi pozu 10-20 dziļas ieelpas, izelpas ar diafragmu, lai atbrīvotu vēderu un muguras lejas daļu.

 

GOMUKHASANA JEB GOVS SEJAS POZAS VARIĀCIJA

cleanse_278_10_FNL

Šī variācija strādā ar gurniem (vatas došas mājvietu) un sagrieziens notiek arī gremošanas orgānos, lai palīdzētu izvadīt toksīnus. Apsēdies un pārliec labo celi pāri kreisajam. Sēžamvietas abas puses paliek pie grīdas. Labo roku novieto sev aiz muguras,  un kreiso roku aiz labā ceļgala.  Lēnām sagriezies pa labi. Noturi šo pozu 10-20 ieelpas, izelpas. Atkārto visu samainot kājas, arī 10-20 ieelpas/ izelpas.

PARIVRTTA JANU SIRSASANA

cleanse_278_13_FNL

Dziļā stiepšanās šajā pozā ietekmē ķermeņa sānu daļu, atver krūtis un plaušas, stimulē gļotu un izdalījumu atbrīvošanu un izvadīšanu. Saliec labo celi un labo pēdu novieto augšstilba iekšpusē. Noliecies  ar sānu uz kreiso pusi, labā auss pieskaras pie labā pleca. Ja vari, saķer kreiso pēdu ar abām plaukstām. Atkārto arī uz otru pusi uz katru pusi noturot 10-20 ieelpas, izelpas.

 

ARDHA PAVANAMUKTASANA

 

cleanse_278_8_FNL

Šī poza palīdz atbrīvoties no saspringuma muguras lejas daļā, un masē gremošanas orgānus, palīdzot izvadīt no organisma nevajadzīgās vielas (arī gāzes, kas skaitās palielināta vāta). Apgulies uz muguras. Kājas iztaisno sev priekšā taisni uz grīdas. Labo celi saliec un pievelc sev klāt pie krūtīm, pirkstus sakrusto un novieto zem ceļa. Atbrīvo un iztaisno ķermeni caur abiem papēžiem. Noturi pozu 10-20 ieelpas, izelpas. Atkārto uz otru pusi.

 

JATHARA PARIVARTANASANA

cleanse_278_11_FNL

Jathara attiecas uz kuņģi, un šīs pozas mērķis ir iekurināt gremošanas uguni, lai izvadītu visus atkritumus no ķermeņa. Saliec ceļus un pievelc sev pie krūtīm.  Izplet rokas uz sāniem, T burta pozīcijā. Kājas virzi lejup uz kreiso pusi, skatiens uz griestiem. Veic 10-20 ieelpas, izelpas.  Ceļus novieto atpakaļ centrā un atkārto uz otru pusi.

 

SALAMBA SARVANGASANA, PLECU STĀJA AR ATBALSTU

cleanse_278_14_FNL

Apgulies uz muguras, pacel gurnus augšup, un novieto bloku zem krusta kaula. Pacel kājas augšā 90 grādu lenķī un noturi, pēdas aktīvas pret sevi. Ļauj spriedzei  no kājās aizplūst prom. Noturi pozu 10-20minūtes.

ZIVS POZA AR ATBALSTU, MATSYASANA

cleanse_278_12_FNL

Izmantojot visus palīglīdzekļus, šī poza sazemē un nomierina, kā arī sniedz maigu sirds un krūšu atvēršanau, lai varētu dziļāk elpot un palīdzētu ķermenim izvadīt toksīnus. Apsēdies un novieto bolsteri sev zem ceļiem. Apgulies uz muguras, apakšā zem lāpstiņām novieto lielo bolsteri vai sarullētu segu. Ja nepieciešams apsedzies. Paliec pozā  10–20 elpas, vai ilgāk.

 

ŠAVĀSANA, LĪĶA POZA

cleanse_278_9_FNL

Atpūta ir atslēgas vārds labai gremošanas sistēmas darbībai.  Novieto zem sevis plāno bolsteri un zem lāpstiņām sarullētu segu. Guļot uz muguras, apsedz sevi ar segu, lai nomierinātu vātu. Aizver acis. Ļauj rokām un elkoņiem brīvi būt uz grīdas. Elpo maigi. Paliec šajā pozā 5-20 minūtes.

VAROŅA POZA GUĻUS, SUPTA VIRASANA

Cleanse_278_4_FNL

Virs lielā bolstera novieto salocītu segu. Apsēdies starp papēžiem, bolsters ir tieši aiz astes kaula. Apgulies uz muguras, virsū bolsterim. Noturi šo pozu 1-3 minūtes. Tās laikā elpo 3daļīgo elpu, lai uzlabotu cirkulāciju: ieelpo līdz plaušu apakšai, tad ribās, tad krūšu augšdaļā.  
Izelpo lēni un mierīgi.

Avots: http://www.yogajournal.com/slideshow/stoke-digestive-fire-detoxifying-sequence/#1

Tulkoja Kristīne Somere

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>