IMG_20160228_144047
Kraukšķīgie turku zirņi
28/02/2016
IMG_20160229_083014
Melleņu kokosrieksta jogurts, vegānisks un raw
29/02/2016

Green Kitchen Stories

gks_header

Elsa, David and LuiseIedvesmas, tāpat kā labu pavārgāmatu nekad nav par daudz. Pat, ja ne visu sanāk pagatavot, iedvesmoties var no skaistām bildēm! :)

Green Kitchen Stories ir viens no maniem iecienītākajiem iedvesmas avotiem – kulināriem blogiem. Brīnišķīgas bildes un gardi ēdieni ir tas, kas piesaista ne tikai manu, bet vēl tūkstošiem citu cilvēku uzmanību šim blogam.  Dažas no šī bloga receptēm jau kļuvušas par manām un manu bērnu ikdienas mīļakajām recpeptēm, kuras jau zinām no galvas. Viena no tādām imunitātes kokteilis.

Ar ko šis blogs atšķiras no citiem kulinārajiem blogiem? Ar to, ka tas ir ģimenes blogs, kuru veido visi – Deivids, Luīze un viņu meitiņa Lisa. Lai arī Elza pati vēl neblogo, viņas klātbūtne blogā bija jūtama jau pirms viņas piedzimšanas.  Manuprāt, tas arī ir pats skaistākais, ka lasot šo blogu, mēs redzējām Elzu, kad viņa vēl bija mammas puncī, kad bija 2 dienas jauna un tagad jau redzām skrienot uz savām kājām. Vislabākais piemērs tam, ka dzīve iet uz priekšu lieliem soļiem un citu bērni izaug ļoti ātri. :)

Tieši Elzas klātbūtne ir tā, kas nodrošina to, ka blogs ļoti bieži tiek papildināts ar dažādiem, veģetāriem un veselīgiem mazuļu ēdieniem. Papildus tam, autori dalās arī savā pieredzē un zināšanās par to, kādi uztura bagātinātāji būtu jālieto gan pieaugušajiem, gan bērniem izvēloties veģetāru uzturu.

Visas receptes Green Kitchen Stories blogā ir veģetāras, gatavotas tikai no labākajiem produktiem. Tās ir vienkārši pagatavojamas, bet tajā pat laikā tajās ir interesantas garšas un produktu kombinācijas.

bfba_SPECIALDIETS_smallSkaisto bilžu autors ir Deivids, kurš ir fotogrāfs un ēdienu stilists, kas ikdienā strādā kā mākslinieciskais direktors žurnālā. Luize, kura pievērsa Deividu veselīgam un veģetāram uzturam,  studē, lai kļūtu par uztura speciālistu.
Pa vidu visiem ikdienas notikumiem, piedzīvojumiem, pārmaiņām un izaicinājumiem, blogā arvien parādās  jaunas, garšīgas, krāsainas receptes, un stāsti par šo recepšu tapšanu, kombinēšanu un izbaudīšanu. Šis blogs, protams, ir par ēdienu, (tas arī ir saņēmis labākā bloga balvu 2013 gadā),  taču es teiktu, ka šis ir blogs par to kā baudīt dzīvi, ēdienu, cilvēkus un notikumus sev visapkārt un to, ka vecāku piemērs ir vislabākais veids kā iemācīt bērnam to, kas ir veselīgs uzturs.

Receptes blogā ir iedalītas sekojošās kategrijās – brokastis un brunch, pamatēdieni, zupas, salāti, kūkas un deserti, cepumi un saldumi, maize,  smūtiji , dzērieni un sulas, piedevas, ievārījumi, krēmi, uzkodas.

 

 

Korean_kimchi_wraps_01 Strawberry_froyo_01 Truffles

Blue_Buns_tray Blueberry_yogurt_cake_01 Chilled_avocado_soup_1 gks_smoothies_start Hippie_bowl_1

GREEN KITCHEN GRĀMATAS

Tas, ka šīs grāmatas ir tulkotas vairāk kā sešās valodās, manuprāt, ir fakts, kas apliecina, cik lieliskas tās ir. Man kā cilvēkam ar vizuālo uztveri ir svarīgi, lai būtu skaista bilde, jo recepte, kurā ir tikai teksts, mani nespēj īsti aizraut. Daļēji tāpēc, ka man vienmēr gribas zināt, kas gan tur galā sanāks? Tas arī palīdz pašā gatavošanas procesā, ja zini, uz ko tiekties!

greenkitchentravels_cover

gkt_cover_low (1)

 

Green Kitchen Travels

Green Kitchen Travels ir viņu jaunākā (otrā) grāmata, kurā atradīsiet dažādas receptes, stāstus un anekdotes no ģimenes ceļojumiem apkārt pasaulei, īpašu nodaļu veltot padomiem ceļojot kopā ar bērnu. Grāmatā ir gandrīz 100 receptes un lielākā daļa no tām ir pilnīgi jaunas. Tās ir ietekmējuši ceļojumi apkārt pasaulei, taču galvenokārt tajās tomēr atspoguļojas bloga autoru pieredze.  Ceļojumos satiktie cilvēki, nobaudītais ēdiens un iepazītās un izmantotās sastāvdaļas, savijās kopā, lai caur personīgo pieredzi un veselīga uztura prizmu radītu ko jaunu un nebijušu.  No visām receptēm, tikai 2 ir ar gluteīnu, lielākā daļa no tām ir vegānas vai ar padomiem, kā tās pagatavot bez dzīvnieku izcelsmes produktiem. Grāmata ir piejama angļu, vācu, dāņu, zviedru un holandiešu valodās.

 

The Green Kitchen

The–Green_Kitchen_cover

100 receptes, kas piemērotas ikdienai un svētkiem. Tās ir vienkārši pagatavojamas, dažas no tām var pagatavot ļoti ātri, citas aizņems vairāk kā stundu, taču ikviena recepte ir pagatavošanas vērta.  Lielākā daļa recepšu ir pieejamas tiem, kas nelieto gluteīnu saturošus produktus, kā arī ir sniegta informācija kā pielāgot recepti, ja jums ir kāda specifiska alerģija vai esat vegāns.

Kā allaž grāmatas tapšanā iedvesma ir rasta no ēdiena visā pasaulē, taču īpaša vieta šoreiz ir tieši Skandināvu mantojumam,  tradicionālajām dāņu un zviedru receptēm.

Lielākā daļa recepšu šajā grāmatā ir radītas tieši šim izdevumam, taču dažas no tām, vispopulārākās un mīļākās,  ir atrodamas arī blogā.  Jaunas fotogrāfijas, jaunas garšas, jauni pagatavošanas veidi un tehnikas, kā arī informācijas par labākajām piedevām šiem ēdieniem.

Grāmata ir piejama angļu, vācu, dāņu, zviedru un holandiešu, norvēģu valodās.

Seko līdzi GreenKitchenStories arī Facebook 

Īpaši tiem, kam patīk receptes apgūt video formātā, ir pieejams arī Green Kitchen Stories video kanāls youtube.

Kā arī ir pieejama Green Kitchen Stories aplikācija , lai sekotu līdzi jaunākajiem postiem arī savā viedtālrunī.

Foto: http://www.greenkitchenstories.com/

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>