abstract-art-artistic-226589
Yin joga čakru balansam
22/03/2017
1
Kā izmantot jogas bloku: padomi iesācējiem
29/03/2017

Joga pirms miega – budistu prakse, kā caur miegu uzlabot garīgo praksi un sagatavoties nāvei

pexels-photo-206396

Lama Tsongkhapa ir teicis –pirms miega nomazgājiet kājas. Domāju, ka kāju mazgāšana palīdz saglabāt prāta skaidrību, tas nebūs smags un sažuvis, kad jums būs nepieciešams pamosties.

Ejiet gulēt pozā, kurā Buddha aizgāja Paranirvānā – uz labā sāna. Nevajadzētu gulēt uz muguras. Kājas ir jāiztaisno, kreisā kāja ir uz labās. Guliet sniega lauvas pozā.  Tā jūs varēsiet viegli pamosties un neizniekosiet savu dzīvi. Jūsu miegs nebūs pārāk ieildzis.  Prāts paliek tik skaidrs, ka jums būs ļoti viegli pamosties un praktizēt.

Aizmiegot domājiet par gaismu. Radiet pozitīvas domas meditācijā, līdz aizmiegat. Kad esat jau gandrīz aizmidzis, radiet sev nodomu,  motivāciju nebūt pārņemtam ar miegu un spēt pamosties bez grūtībām.

Tāpat mācībās runā par to, ka nakts sastāv no 3 daļām: agrā nakts, vidējā un vēlā nakts daļa.  „Agrā un vēlā nakts daļā praktizē Dharmu, neguli. Vidējā nakts daļā guli, tas ir labi veselībai. Agrā nakts daļā praktizē Dharmu  tāpat kā vēlajā, bet no rīta celies un veic praksi.” Tā jūs neizniekosiet savu dzīvi.

Teiksim jūs gribat pamosties 4 no rīta, lai praktizētu un nebūtu pārņemts ar miegu. Radiet attiecīgu motivāciju, enerģiju un iedvesmu.

Lūk, kas tiek teikts Lam- Rim mācībās: Jums ir jābūt kā alnim, kas dzīvo mežā. Tam ir daudz ienaidnieku un nav māju, tāpēc viņa miegs ir ļoti plāns un viegls, viņš vienmēr ieklausās un vienmēr ir piesardzīgs. Kas ar to jāsaprot? Netērējiet daudz laika miegam, neizniekojiet velti savu dzīvi. Tā vietā celieties agri un esiet gatavi praksei.

Ejot gulēt, atcerieties par Buddhas pozu. Aizmiegot neaizmirstiet par Buddhu. Ja jūs šādi darāt katru nakti, tad gatavojiet sevi nāvei pareizā veidā. Un brīdī, kad jūs pēkšņi vai pakāpeniski mirsiet jums būs viegli atcerēties par Buddhu (jo jūs ilgi esat trenējušies) un jūs nepārdzimsiet zemākajās sfērās.  Jūs esat drošībā ,  ja jūs vienmēr atceraties par Buddhu. Tā, praktizējot sapņa jogu pirms miega un miega laikā, jūs nekad nebūsiet atdalīti no Dharmas.

Fragments no Lamas Zopas Rinpočes mācībām Kopānas klosterī, novembra kursa laikā. Avots:  http://fpmt.org

http://yogajournal.ru/blogs/ganden-tendar-ling/yoga-otkhoda-ko-snu-buddiyskie-nastavleniya/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>