5.bilde
5 yin jogas pozas, lai sagatavotu sevi kvalitatīvam miegam
18/03/2017
pexels-photo-206396
Joga pirms miega – budistu prakse, kā caur miegu uzlabot garīgo praksi un sagatavoties nāvei
24/03/2017

Yin joga čakru balansam

abstract-art-artistic-226589

Šī yin jogas pozu sekvence sastāv no 7 pozām, kas palīdz balansēt enerģiju 7 enerģijas centros jeb čakrās.  Pozu virkne sākās ar pozu saknes čakrai un virzās augšup, noslēdzoties ar kroņa čakru.  Ieklausies savā elpā, atrodi savu spēju robežas un izbaudi šīs pozas, lai uzlabotu enerģijas plūsmu ķermenī un atbrīvotos no mentāliem un fiziskiem blokiem fiziskajā ķermenī un galvenajos enerģijas centros.

2

Saknes čakra. Tauriņa poza. Sāc sēdus, savienojot kāju pēdas kopā. Paliec sēdus vai lēnām noliecies uz priekšu, noapaļojot muguru. Ja ir problēmas muguras jostas daļā, muguru turi taisnu. Paliec šajā pozā 3 minūtes un ļauj ķermenim maksimāli atslābināties un kļūt smagākam. Tu vari vizualizēt saknes no saviem sēžas kauliem ieejam zemē, ļaujot tev maksimāli sazemēties un justies droši. Koncentrē savu uzmanību uz saknes čakru mugurkaula pamatnē.

3

Sakrālā čakra. Spāres poza. Iztaisno kājas un virzi uz sāniem, lai strādātu ar gurniem un enerģiju otrajā čakrā. Paliec sēdus ar taisnu ķermeni, vai lēnām nolieces uz priekšu. Dod ķermenim laiku iejusties pozā, atrodi savu galējo līmeni un paliec tajā 3 minūtes. Uzmanību koncentrē uz sakrālo čakru.

4

Saules pinuma čakra. Sagrieziens guļus. Apgulies uz muguras, novieto labo pēdu uz kreisā ceļa un lēnām tuvini labo celi lejā pie grīdas, sagriežoties. Ļauj ķermenim ieiet šajā pozā lēnām un pakāpeniski, neliec viņu galējā pozas līmenī vardarbīgi. Pretējo roku izstiep uz sāniem un elpo dziļu caur degunu. Paliec šajā pozā 3 minūtes un atkārto uz otru pusi. Koncentrē savu uzmanīgu ķermeņa centrā, kur atrodas trešā čakra.

5

Sirds čakra. Sfinksas poza un roņa poza. Apgulies uz vēdera, novietojot elkoņus tieši zem pleciem un ieņemot sfinksas pozu, lai atvērtu sirdi. Ja šī poza ir pārāk intensīva, tad elkoņus virzi mazliet tālāk no sevis. Lai padziļinātu pozu, tu vari palielināt distanci starp rokām un sākt iztaisnot rokas, lai ieņemtu roņa pozu. Atbrīvo sēžamvietu un kājas. Paliec šajā pozā 1-3 minūtes, koncentrējot savu uzmanību uz sirds čakru. Izejot no pozas, apgulies uz vēdera un paliec šajā pozā kādu mirkli, lai ļautu muguras lejas daļai atpūsties.

6

Kakla čakra. Gliemeža poza. Apgulies uz muguras un kājas iztaisno taisna uz griestiem. Lēnām cel gurnus augšup un atbalstot muguras lejas daļu ar rokām tā, lai pirkstu gali ir virzienā uz griestiem, un tuvini pēdas grīdai aiz galvas, ieņemot gliemeža pozu. Ja pēdas tik tālu nestiepjas, tas ir pilnīgi normāli, paliec tur, kur tu šobrīd jūties ērti. Ja šī poza ir par grūtu, izlaid to. Paliec šajā pozā 1-3 minūtes, taču, ja nepieciešams izej no pozas ātrāk.  Koncentrē savu uzmanību uz kakla čakru.

66

Trešās acs čakra. Bērna poza. Apsēdies uz papēžiem un noliecies uz priekšu, tuvinot pieri paklājiņam. Koncentrē savu uzmanību trešās acs čakrā. Paliec šajā pozā 3 minūtes.

7

Kroņa čakra. Šavāsana. Apgulies uz muguras noslēguma relaksācijas pozā. Domās izej cauri visām čakrām. Sāc ar saknes čakru, virzoties augšup līdz kroņa čakrai. Kad sasniegta kroņa čakra, paliec ar savu uzmanību tajā vēl 3 minūtes un pilnībā atslābinies. Ļauj enerģijai un mieram ienākt tavā ķermenī.

Avots: http://amandasyoga.blogspot.com/2016/04/yin-yoga-to-balance-chakras.html

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>