pexels-photo-279456
10 lietas, ko es pārtraucu darīt un ieguvu brīvību
05/06/2017
18922022_10155531298886802_3618453675507591588_n
Spināti ar rozīnēm un riekstiem
08/06/2017

Jogas plūsma seksuālā potenciāla atmodināšanai

3

Jogas prakse var palīdzēt atmodināt ķermeņa miegainākās daļas, padarot tās daudz dzīvīgākas un seksuāli jūtošākas, atbildošākas.  Jogā mēs izmantojam katru ķermeņa muskuli, lai noturētu pozu un pārietu no vienas pozas otrā.  To visu mēs darām vienlaikus koncentrējoties uz dziļu elpošanu, izslēdzot ārpasauli un paliekot saskaņā ar to, kas notiek mūsos iekšā.

Iegurņa pamata muskuļi spēlē ļoti lielu lomu mūsu seksuālās apmierinātības un orgasma izjušanas nodrošināšanā. Ja šie muskuļi ir pārāk savilkti, sekss var būt sāpīgs, ja tie ir vāji, iespējas sasniegt orgasmu ievērojami samazinās.  Tāpēc jogas pozas, kas aktivizē, stiepj, nostiprina iegurņa muskuļus var ievērojami paaugstināt tavu seksuālo pieredzi un apmierinātību.

Sekojošās pozas ir radītas tam, lai atmodinātu visu ķermeni, īpaši šos nenovērtējamos iegurņa pamatnes muskuļus.

Elpošana sēdus ar noliekšanos uz priekšu

1

Apsēdies ar taisnu muguru un sakrustotām kājām. Vairumam no mums ērtāk būs, ja apsēdīsimies uz salocītas segas, bloka vai spilvena. Šī maigā poza ir lielisks veids kā sākt pagarināt augšstilbu iekšējos muskuļus, kam ir tiešas attiecības ar iegurņa muskuļiem.  Sāc koncentrēties uz elpu. Vairums no mums neveic dziļas ieelpas, izelpas. Sāc piepildīt ķermeni ar gaisu veicot maksimālu ieelpu, to darot, tu sāksi pastiept diafragmu un iegurņa pamatnes muskuļus. Turi mugurkaulu taisni,  līdz pilnīgi visa elpa atstāj tavu ķermeni. Tu sajutīsi kā aktivizējas vēdera muskuļi, izspiežot gaisu no plaušām un nelielu kustību (pacelšanos) iegurņa pamatnē. Atkārto 8 dziļas ieelpas, izelpas.

2

Pēc tam, turot muguru joprojām taisnu, sāc liekties uz priekšu. Šī maigā poza sāks atvērt ārējos iegurņa muskuļus, kas atbalsta iegurni. Paliec šajā pozā 8 ieelpas, izelpas. Pēc tam atgriezies atpakaļ sākumpozīcijā un samaini kājas, novietojot otru priekšā. Atkārto.

Aktīva baddha konāsana ar noliekšanos uz priekšu

3

Sēžot taisni, savieno kāju pēdas kopā. Aktīvi spied abas pēdas kopā, ar plaukstām saņem īkšķus un virzi uz āru, virzienā uz pēdas virspusi.  Turpini elpot dziļi un mierīgi. Paliec šajā pozā 6-8 elpas. Tad turot muguru taisnu, noliecies uz priekšu. Šī poza pagarina iekšējos augšstilbus muskuļus un iedrošina iegurņa pamatni stiepties kopā ar elpu.

Bidalāsana (Kaķis- govs)

4 5

Nostājies četrrāpus, plaukstu locītavas tieši zem pleciem un ceļgali zem gurniem, sajūti abas plaukstas stabili uz grīdas, rokas spēcīgas, iztaisnotas. Spied apakšstilbus grīdā, lai aktivizētu augšstilbus. Rokas un augšstilbi ir kā pīlāri, bet mugurkauls, kā tilts, kas šos 4 pīlārus savieno. Ieelpā asti un sirdi virzi uz debesīm, bet izelpā uzmetot kūkumu, ievelc vēderu un ar taisām  rokām stumies prom no grīdas.  Atkārto 10 ieelpas, izelpas ciklus kopā ar kustību.

Adho mukha svanāsana – suņa poza ar skatienu lejup un plank

6

Lai atmodinātu visu ķermeni, sāc nostājoties suņa pozā ar skatienu lejup.

 

7

Ieelpojot pilnu elpu, svaru pārnes uz priekšu, lai nostātos plank pozīcijā. Izelpā, atgriezies atpakaļ suņa pozā. Turpini šādu kustību 10 ieelpas, izelpas ciklus.

Utkatāsana – krēsla poza

8

No kalna pozas, turot svaru vairāk papēžos, iesēdies ieņemot krēsla pozu, tā it kā apsēstos uz krēsla.  Visa pēda ir pie grīdas, īpaši pēdu iekšējās malas, kas šajā pozā mēdz pacelties.  Rokas iztieptas uz priekšu. Vēdera apakšējās daļas muskuļiem jābūt nelielā tonusā. Iedomājies, ka tu mēģini aizvilkt rāvējslēdzēju šaurām džinsām un mazliet ievelc vēderu. Tajā pašā laikā sajūti, ka gurnu ārējās malas virzās uz iekšu. Turpini dziļas ieelpas, izelpas 6-12 ciklus.

Garudāsana –ērgļa poza

9

Sāc krēsla pozā. Sakrusto labo kāju pāri kreisajai un aptin to apkārt 1 vai 2 reizes. Ja rodas problēmas ar līdzsvaru, lai noturētu pozu, tad sakrusto kājas un pēdu pirkstus atbalsti uz grīdas.  Abas rokas pacel augšup sev priekša, kreiso roku saliec zem labās un aptin 1 vai 2 reizes. Tāpat kā krēsla pozā, sajūti gurnu ārējās malas virzāmies uz centru. Noturi pozu 6-8 ieelpas, izelpas, atkārto uz otru pusi.

Tilta poza

10

Apgulies uz muguras, saliec ceļus un novieto pēdas uz grīdas gurnu platumā. Pievelc pēdas sev klāt, lai ceļi būtu virs potītēm. Ieelpā pacel iegurni augšup, roku pirkstus savieno un pacelies uz pleciem. Ja tas ir par grūti, vienkārši saliec elkoņus un laid rokas brīvi gar sāniem. Zods paralēli grīdai.  Paliec šajā pozā 6 ieelpas, izelpas.

Tilta poza un eka pada variācija

11

No tilta pozas, turot iegurni taisnu, iztaisno vienu kāju augšup. Paliec šajā pozā 6 ieelpas, izelpas, tad atkārto ar otru kāju. Atkārto 3 reizes ar katru kāju.  Šī poza nostiprina ārējos gurnu muskuļus, kas stabilizē un atbalsta iegurni.

Viparita Karani

12

Esot tilta pozā,  novieto bloku zem krusta kaula jebkurā augstumā. Abas kājas iztaisno augšup, noturot kājas taisnas. Ļauj asinīm ieplūst iegurnī un bagātināt visus muskuļus, ar kuriem tu tikko darbojies. Noturi pozu 1-3 minūtes.

Avots: https://www.mindbodygreen.com/0-25230/a-yoga-flow-to-awaken-your-sexual-potential.html

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>