IMG_20170516_085349
Šokolādes proteīna dzēriens
17/05/2017
spagatas
Hanumanāsana jeb špagats: 4 atšķirīgi izpildes veidi
23/05/2017

Jogas sekvence ķermeņa un prāta attīrīšanai

3d3caaab164cc8ad79aa541415ab55e0

Pavasaris jau ierasti ir laiks, kad mēs domājam par ķermeņa attīrīšanu, izvēlamies dažādas detoxa kūres, mazāk uzturā lietojam dzīvnieku izcelsmes produktus vai junk food, vairāk piedomājam pie tā, lai būtu fiziski aktīvi un labi izgulētos. Tāpat kā veicam pavasara lielo tīrīšanu mājās, ir jāpadomā un jāveic lielā tīrīšana ne tikai mūsu ķermenī, bet arī prātā. Kā zināms, veselīga imūnsistēma sākas mūsu zarnās. Ko mēs ēdam, cik daudz ūdens izdzeram, vai regulāri vingrojam, tas viss ir svarīgi mūsu veselībai.

Es pievēršu ļoti lielu uzmanību rūpēm par savu gremošanas sistēmu un imūnsistēmu. Lai uzņemtu šķiedrvielas es ēdu daudz dārzeņu un augļu, es dzeru daudz ūdens, lai attīrītu savu ķermeni, un izsvīstu ārā toksīnus (ieskaitot nevēlamas domas un jūtas!) spēka jogas nodarbībās. Izrādās, ka vērpes pozās ir daudz kas vairāk nekā tikai vēdera muskuļu trenēšana. Vērpes masē vēdera orgānus, paātrinot un veicinot attīrīšanās procesu. Vērpes arī palīdz koncentrēties mentāli. Kad mēs esam pilnībā koncentrējušies, mēs ļaujam prātam būt klusam un atbrīvojamies no stresa. Vai esat ievērojuši, ka stresa situācijās mums sāk sāpēt vēders vai rodas problēmas ar vēdera izeju? Tas viss ir saistīts.

Kad mēs praktizējam Udžāji elpu, mēs piešķiram savai elpai okeāna īpašības, veicot dziļas ieelpas un izelpas caur degunu. Un, kad tu plūsti cauri jogas pozām, tu ietekmē arī savu parasimpātisko nervu sistēmu, ļaujot gremošanas sistēmai funkcionēt optimāli, bez traucējumiem.

Labākā ziņa, runājot par veselīgu gremošanas sistēmu, ir tas, ka tā dod mums vairāk enerģijas un sagatavo brīnišķīgajām vasaras dienām, kas tuvojas. Tāpēc, ja tu gribi būt gatava vasarai, sāc ar šīm vienkāršajām jogas pozām.

Šo jogas sekvenci ir jāizpilda divas reizes, lai vingrojumi tiktu izpildīti uz abām pusēm. Sāciet ar labo pusi.

Sāc nostājoties četrrāpus un izpildot kaķis –govs plūsmu vairākas reizes mierīgā tempā. Tas palīdzēs iesildīt ķermeni un stimulēs gremošanas sistēmu.

SUŅA POZA AR SKATIENU LEJUP (ADHO MUKHA SHVANASANA)

A Yoga Sequence To Spring Clean Your Mind & Body Hero Image

Sāc plank jeb balsta pozā. Pēdas gurnu platumā, gurni un astes kauls vienā līnijā. Rokas plecu platumā, atbrīvo plecus, virzot tos prom no ausīm un spied plaukstas paklājiņā, izplešot visus 10 plaukstas pirkstus. Ieņem suņa pozu ar skatu lejup, ceļot iegurni augšup.

Paliec šajā pozā 5-10 dziļas ieelpas, izelpas.

Suņa poza ar skatu lejup ir brīnišķīga poza, lai sāktu Udžāji elpošanu un sāktu koncentrēties uz savu ķermeni.  Parasimpātiskā nervu sistēma piefiksē, ka tu esi drošībā un ļauj tev būt mierā ar sevi. Šī poza ir arī lieliska tavai zarnu veselībai.

SUŅA POZA AR SKATIENU AUGŠUP (URDHVA MUKHA SVANASANA)

A Yoga Sequence To Spring Clean Your Mind & Body Hero Image

Ieelpā pārej suņa pozā ar skatu augšup, atverot krūšu un sirds daļu. Pagarini mugurkaulu. Paliec šajā pozā 3-5 ieelpas, izelpas. Šī poza pastiepj un attīra augšējos vēdera orgānus, un augšējo gremošanas traktu.

A Yoga Sequence To Spring Clean Your Mind & Body Hero Image

PASTIEPTĀ SĀNU LEŅĶA POZA

Atgriezies suņa pozā ar skatu lejup un ieņem pastieptā sānu leņķa pozu sperot soli ar labo kāju uz priekšu, novietojot labo pēdu starp plaukstām un aizmugurēju kāju virzot atpakaļ, sagriežot aizmugurējo pēdu pa 45 grādiem. Labo elkoni novieto uz labā augšstilba, vai virzi labo roku lejup pie labās pēdas. Kreiso roku izstiep augšup pāri galvai un tad izelpā, lai brīvi lejup.  Paliec šeit, bet, ja vēlies iet tālāk, sadod abas rokas zem labā augšstilba kopā un sagriez ķermeni uz augšu, pievienojot pozai mazu savērpienu. Pacel vidukļa labo pusi augšup no labā augšstilba un paliec šajā pozā 5 dziļas ieelpas, izelpas.

Šī poza strādā ar vēdera muskuļiem, veicot nelielu spiedienu uz vēdera orgāniem. Vērpe palīdz aktivizēt limfātisko sistēmu un stimulē detoksifikācijas procesu gremošanas orgānos.

A Yoga Sequence To Spring Clean Your Mind & Body Hero Image

SAGRIEZTĀ TRIJSTŪRA POZA (PARIVRTAA TRIKONASANA)

No iepriekšējās pozas,  aizmugurējo kāju nedaudz pavirzi uz priekšu un iztaisno abas kājas. Sagriežoties no nabiņas, novieto kreiso roku uz paklāja vai jogas bloka labās pēdas iekšpusē. Turot muguru taisnu, labo roku pastiep uz augšu, izveidojot vienu taisnu līniju ar kreiso plecu.  Katrā izelpā sagriezies nedaudz vairāk.  Paliec šajā pozā 5 dziļas ieelpas, izelpas.  Šī poza palīdz izmasēt vēdera orgānus un palīdz aizcietējuma likvidēšanā.

A Yoga Sequence To Spring Clean Your Mind & Body Hero Image

SAGRIEZIENS SĒDUS (ARDHA MATSYENDRASANA)

Apsēdies sēdus, abas kājas taisni. Saliec kreiso kāju un novieto pāri labajai kāju, lai kreisā pēda ir pie labā ceļgala.  Saliec labo kāju un labo pēdu novieto pie kreisās dibena puses. Saliec labo  roku un elkoni novieto kreisā ceļgala ārpusē. Labā plauksta lejā aiz muguras uz grīdas. Sēdi ar taisnu muguru un izelpā lēnām sāc vērties uz kreiso pusi.  Abus sēžam kaulus turi pie grīdas, ar galvas virsu stiepies uz augšu, katrā izelpā arvien vairāk sagriežoties. Šī poza stimulē aknas un nieres, kā  arī gremošanas uguni.

https://www.mindbodygreen.com/0-17826/a-yoga-sequence-to-spring-clean-your-mind-body.html

 

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>