1-pexels-photo-large (1)-001
Meditācija ceļošanai laikā un telpā
25/01/2016
1-pexels-photo-large (2)
Meditācija “3 labas lietas” laimīgākai dzīvei
27/01/2016

Sintija Katkeviča

12584238_1120169578002115_1387380678_n

Sintija Katkeviča ir sertificēta fitnesa speciāliste, profesionāla sportiste un 99% vegāne. Ikdienā viņa ne tikai gatavojas sacensībām un mācās ASV Universitātes tālmācības programmā, apgūstot augu valsts uztura zinātni, bet arī raksta blogu mansfitness.lv  Pati Sintija atzīst, ka kopš pievērsusies vegānam dzīvesveidam, sasniegumi sportā ievērojami uzlabojušies.  Sarunā ar SlowLife Sintija stāsta par savu Labsajūtas Formulu.

KO ES DARU LAI JUSTOS LABI?

Pavadu brīvdienas kopā ar savu ģimeni – vissvarīgākais nedēļas notikums parasti ir brīvdienu pienākšana, k

uras vienmēr pavadu kopā ar savu ģimeni un cenšos par darbu nedomāt. Protams, ka retu reizi sanāk pastrādāt, bet cenšos tomēr paveikt ieplānotos darbus darba dienās.

Sportoju – man ir svarīgi saglabāt savu formu, lai, gatavojoties iksezonas sacensībām, nebūtu sirdsapziņas pārmetumi par “uzēstajiem” liekajiem kilogramiem. Tāpat arī man ir svarīgi justies labi un pēc sporta nodarbībām vienmēr jūtos “pacilāti” – manī ir vēl milzum daudz enerģijas un spēks ikdienas darbiem.

Veselīgi ēdu – uzturā nelietoju gaļu, zivis, piena produktus, pusfabrikātus, konfektes un tml. lietas. Mana ēdienkarte sastāv no graudaugiem, pākšaugiem, visdažādākajiem salātiem, daudz dārzeņiem un augļiem. Cenšos ievērot maksimālo kaloriju daudzumu, kas būtu jāuzņem diennaktī, ņemot vērā dažādas īpatnības un paradumus.

Izglītojos – mūžu dzīvo, mūžu mācies. Man ļoti patīk tā sajūta, kad notiek jaunu zināšanu apguve, pilnveidošanās, kā rezultātā Tu kļūsti gudrāks un spēj saprast daudz jaunas, interesantas un pats svarīgākais – noderīgas lietas, kuras var pielietot ikdienā. Un tāpēc šobrīd esmu iestājusies  Cornell universitātē ASV un tālmācībā mācos pilnvērtīga ēdiena augu valsts uztura zinātni (Plant Based Diet).

Izguļos – mans dienas režīms sākas agri (vismaz man ta sir agri) – ap 7 no rīta, bet darba dienas beigas ir septiņiem, astoņiem vakarā. Protams, pa dienu ir atpūtas brīži, bet tomēr, no rīta tik agri ceļoties, un gandrīz katru dienu nodarbinot sevi ar fizisko slodzi vakarā pilnīgi dabiski nāk miegs, tāpēc visbiežāk liekos gulēt “bērnu laikā” – jau ap desmitiem vakarā parasti guļu, un no rīta jūtos perfekti, lai sāktu dienu!

Cenšos dzīvot pozitīvi un katrā lietā (arī sliktā) atrast kaut ko labu, un pieņemt situāciju, kāda tā ir.

Cenšos palīdzēt citiem. Laiku pa laikam ziedojot drēbes un mantas, kas savu laiku ir kalpojušas mums, bet nākotnē varētu kalpot vēl kādu laiku citiem. Palīdzu vecākām kundzēm pāriet pāri ielai slidenā laikā, pieceļos sabiedriskajā transportā un piedāvāju vietu vecākiem cilvēkiem vai mammām ar bērniem (jo arī man ir patīkami, kad man to piedāvā), un vēl tik daudz ikdienišķas, it kā vienkāršas lietas, kuras es redzu, ka citi nedara, vai neaizdomājas līdz tam, ka vajadzētu darīt. Es gribētu šeit teikt Zelta likumu, ko man jau no bērnības mācīja: Nedari citiem to, ko Tu negribētu, lai Tev dara!, tikai es to esmu pārveidojusi pa savam: Dari citiem to, ko Tu gribētu, lai dara Tev!

12625978_1120169571335449_251741586_nKO ES NEDARU?

Gandrīz nelietoju alkoholu (labi, ja dažas reizes gadā kādos svinīgos notikumos) – pēc alkohola lietošanas jūtos slikti gan morāli, gan fiziski.

Nespiežu nevienam mainīt savu dzīvesveidu – katra cilvēka paša atbildība ir, kā viņš ēd, sporto vai nesporto, es necenšos kādam pierādīt, kāpēc ir jāiet uz treniņiem vai kāpēc nav uzturā jālieto gaļa – tā ir katra cilvēka paša izvēle, jo bieži vien cilvēki paši nonāk pie saviem slēdziniem. Ja cilvēks man vaicā pēc padoma, tad es noteikti varu ieteikt lietas, kas saistās ar sportu vai ēšanu, bet necenšos pārliecināt.

Diemžēl, es neesmu punktuāla un godīgi tā arī pasaku – tas droši vien ir dēļ laika trūkuma savā ikdienā.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>