TS-green-dream-700x467
Krēmīgais zaļais sapnis – Tara Stiles iecienītākais zaļais kokteilis
09/02/2016
city-people-art-sidewalk-large
Iztēle un radošais gars
09/02/2016

Tara Stiles „MAKE YOUR OWN RULES COOKBOOK”

header-book

Tara Stiles ir slavena jogas skolotāja ne tikai ASV, bet arī visā pasaulē. Viņas jogas video youtube kanālā ir skatīti miljoniem reižu. Arī es pati esmu viena no šiem miljoniem sekotāju, kas ar interesi seko līdzi Taras gaitām. Kāpēc? Lai iedvesmotos!

Kādreiz Tara bija modele, vēlāk kļuva par jogas skolotāju un nu jau ir pazīstama veselīga dzīvesveida aktīviste, kas vada jogu, filmējas Reebok reklāmās un raksta jogas un veselīga uztura grāmatas.

„Ja tu vari ēst tu vari gatavot!”

Šis vecais sakāmvārds ir viens no Taras motīviem ne tikai strādājot pie šīs grāmatas, bet arī ikdienā. Viņa to papildina ar frāzi – „Ja tu vari iedomāties, tu vari radīt!” Tas vistiešākajā mērā attiecas arī uz ēst gatavošanu, tieši iztēle un izdoma ir tas, kas ir labas un gardas maltītes pamatā. Tieši tā, ar iztēli un izdomu top gardākie un veselīgākie ēdieni, kas ne tikai ietekmē mūsu fizisko veselību, bet arī prātu un garastāvokli.

Dalīšanās ēdienā un arī savās receptēs ir viens no senākajiem komunikācijas veidiem, kas nostiprina draudzību, palīdz iepazīt jaunus cilvēkus un padara mūs veselīgus un laimīgus. Savā jaunākajā grāmatā „MAKE YOUR OWN RULES COOKBOOK”, Tara apvieno  vairāk kā 100 dažādas vegāniskas receptes no visas pasaules: Malaizija, Indija, Japāna, Krievija, Taizeme, Kuba un citām valstīm.  Tās visas viņa ir „aizlienējusi” no saviem draugiem, ģiemenes locekļiem, šefpavāriem, jogas skolotājiem un citiem veselīga dzīvesveida veicinātājiem un atbalstītājiem.  Pati Tara grāmatas ievadā uzsver, ka viņas mērķis ar šo grāmatu ir parādīt, ka gatavot var viegli, ātri un veselīgi un, ka nav nepieciešams akli sekot receptēm, bet gatavošanas gaitā klausīt intuīcijai un iekšējām sajūtām, lai sajustu, kas patīk un garšo pašam.

51QJzbZO3dL_1024x1024

Veselības pamatā nav diētas, bet gan veselīgs un sabalansēts uzturs. To šķiet agri vai vēlu saprot ikviens no mums, kas kaut reizi ir aizdomājies par to, ko, kā  kad un ar kādām domām ēd. Dažreiz mēs mēdzam pārspīlēt ar veselīgu uzturu, dažreiz braucam pilnīgi citā grāvī. Reizēm veselīga uztura kults ir tik ļoti pārņēmis mūs, ka pat veikalā mēs lūkojamies apkārt, vai tik kāds pazīstams neskatās, ko mēs liekam savā groziņā. Tādējādi mēs automātiski ierobežojam sevi un savas izvēles, mēģinot pakļauties kaut kādiem veselīga uztura standartiem un principiem. Taras moto ir – ēdiet to, kas jums garšo! Ja arī sākumā liekas, ka tas ir pārāk vienkārši, tā ir taisnība! Man ļoti patika grāmatas struktūra un arī dažādās meditācijas, vizualizācijas, kas tajās iekļautas. Tās padara grāmatu mazliet cita”daku un unikālāku par citām recepšu grāmatām. Protams, viens no iemesliem, kāpēc šī grāmata tuvākajā laikā kļūs par dižpārdokli ir tās autores atpazīstamība, taču, jāsaka, ka tas nebūt nav vienīgais iemesls kādēļ šo grāmatu iegādāties. Tā liks jums aizdomāties par to, kā jūs izturaties pret ēdienu, kā izturaties pret sevi, vai jūs nomokat sevi ar vainas apziņu, ja apēdat, ko neveselīgu…Kā apgalvo pati Tara – pats galvenais ir kā tu jūties! Tieši tas arī ir svarīgi! Tas ir pats svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība. Ja ēdīsi it kā veselīgu ēdienu, bet darīsi to ar piespiešanos, tad visticamāk, negūsi apmierinājumu. Tāpēc ēd ar prieku un izbaudi ik kumosu no savas maltītes.

Lielākoties cilvēki ēd, lai apmierinātu izsalkumu, nedomājot par to, ko un kā viņi apēd. Tāpēc pirmais likums,  kas jāievēro, ja vēlies ko mainīt ir –  ēst, lai justos labi un būtu vesels!  Tu vari ēst to, kas tev garšo, būt vesela un justies lieliski! Ir tikai jāieklausās savās sajūtās un jāsaprot, kas ir tas, kas mūsu ķermenim ir vajadzīgs.

Viens no iemesliem, kāpēc man ļoti patīk Taras receptes ir fakts, ka ir nepieciešamas vien dažas sastāvdaļas, kuras ir viegli pieejamas. Tās ir ļoti ātri un viegli pagatavojamas, kas ir svarīgi, ja esi aizņemts vai tikai uzsāc kulināros piedzīvojumus savā virtuvē.

Šajā grāmata Tara dalās ne tikai ar savām mīļākajām receptēm, bet arī pastāsta savu pieredzi, par to, kā no cilvēka kas ēdienu vienmēr pasūtījis uz mājām, kļuva par meiteni, kas gatavo pati. Lai arī sākumā tas šķiet grūti un neiespējami, ja saprotam labumu, ko tas sniedz mūsu ķermenim, saprotam, ka gatavošana nav laika izšķiešana, bet rūpes par sevi.

TaraStiles_2-775x421

Grāmatā atradīsi prakstiskus padomus:

 • Par to, cik svarīgi ir iztīrīt gan savu prātu, gan virtuvi, lai sagatavotos veselīga ēdiena pagatavošanai;
 • No kādām lietām virtuvē labāk atbrīvoties;
 • Kādus virtuves piederumus ir vērts pirkt, un bez kādiem var iztikt?
 • Kurus produktus pirkt vairumā, lai mājās vienmēr būtu ko ēst;
 • Kurus produktus vēlams pirkt bioloģiski audzētus;

photo-700x700 GhijDa-UaAX-tycOU8iS2BTq2zPukA0REqxQZEQ1HRk-700x1009

Olive Guacamole

Mary

Grāmatā atrodamās receptes:

 • Dzērieni -tējas, kokteiļi;
 • Brokastu ēdieni;
 • Zupas;
 • Salāti;
 • Sviestmaizes;
 • Piedevas;
 • Pamatēdieni;
 • Deserti;

Šī grāmata ir ne tikai recepšu grāmata. Tā aicina mūs iepazīt pašiem sevi, caur ēdienu, kas mums garšo un negaršo, un veidu kā mēs ēdam. Jau pirmajā dienā, kad saņēmu šo grāmatu, man gribējās tulīt pat skriet uz virtuvi un uzjaukt vienu zaļo kokteili. Dzīvojam garšīgi! Noteikti viena no iedvesmojošākām pavārgrāmatām tieši ar to, cik vienkārši un ātri pagatavojami ir visi šeit atrodamie gardumi.

Foto no http://tarastiles.com/

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>