image
Kā iemācīt bērniem saglabāt mieru: 6 “jogiskas”tehnikas
02/09/2016
image
7 bērniem draudzīgas jogas pozas, kas palīdzēs veiksmīgāk uzsākt dienu
03/09/2016

Āsanas cīņā ar galvassāpēm: 5 vienkāršas pozas.

image

Lai atbrīvotos no galvassāpēm, ir svarīgi nomierināties, ievilkt dziļu elpu un veicināt asins pieplūdi galvai. Atslēgas āsanas lai atbrīvotos no spriedzes ir tās, kas liek mums vērst savu uzmanību vairāk uz iekšu (kā, piemēram bērna poza), vai apgrieztās āsanas ar galvu uz leju (kā, pimēram, nolieciens uz priekšu stāvus). Acumirklī ķermeni spēj nomierināt dziļā elpošana.  Taču praktizējot apgrieztās pozas, jūs liekat asinīm satecēt galvā. Savienojot dziļo, nomierinošo elpošanu ar jogas pozām, pateicoties kurām galvai, kaklam un pleciem pieplūst ar skābekli bagātinātas asinis, mēs praktiski ar garantiju tuvojamies panākumiem.

BĒRNA POZA – BALĀSANA

image

Apsēdieties uz grīdas, ceļi nedaudz platāk kā gurni, īkšķi saskaras. Izelpā lēnām ķermeņa augšdaļu virziet uz priekšu, novietojot to starp kājām,  rokas vai nu izstiepiet sev priekšā, vai laidiet brīvi gar sāniem. Piere pie paklājiņa, sēžamvieta pēc iespējas tuvāk papēžiem. Sajūtiet stiepšanos plecos, mugurā un gurnos. Palieciet pozā tik ilgi, cik ilgi jūtaties tajā ērti.

image

KAĶA POZA – MARDŽARIĀSANA

Nostājieties četrrāpus, plaukstu locītavas tieši zem pleciem, ceļgali zem gurniem. Izelpā noapaļojiet muguru nu lēnām laidiet galvu un kaklu uz leju. Veiciet vairākas dziļas ieelpas, izelpas šajā stāvoklī. Ja vēlaties ar šīs pozas palīdzību nostiprināt muguru, varat to veikt kopā ar govs pozu. Lai nonāktu govs pozā, ieelpā salokiet muguru pretējā virzienā, atveriet krūtis, galvu virziet augšup. Veiciet vairākus ciklus, ieelpā govs poza, izelpā kaķa poza.

image

ARDHA ČAKRĀSANA JEB PUSTILTA POZA

Apgulieties uz muguras. Ceļgali saliekti, pēdas uz grīdas iegurņa platumā. Pievelciet pēdas tuvāk pie sēžamvietas, lai ar roku pirkstiem varētu tās aizsniegt. Rokas ar sāniem, plaukstas uz leju. Izelpā spiediet pēdas grīdā un celiet dibenu augšup no grīdas. Vienmērīgi sadaliet svaru starp pēdām, rokām un pleciem. Roku pirkstus varat sakrustot. Veiciet vairākus ieelpas, izelpas ciklus.

image

SUŅA POZA AR SKATIENU UZ LEJU JEB ADHO MUKHA SHVANĀSANA

Atgriezieties četrrāpus pozīcijā, kāju pirkstus pavelkot zem sevis. Izelpā stum iet sevi atpakaļ, atspiežoties ar rokām no grīdas, iztaisnojiet kājas un ieņemiet suņa pozu ar skatienu lejup. Pēdas gurnu platumā. Pēdas spiediet grīdā, bet gurnus virzienā uz griestiem. Svaru sadaliet vienmērīgi starp pēdām un plaukstām. Galva un kakls atbrīvoti.

image

NOLIECIENS UZ PRIEKŠU STĀVUS – UTANĀSANA

Nolieciens uz priekšu pie pēdām stāvus. Nostajieties kalna pozā jeb Tadāsanā, pēdas kopā, pēdu lielie pirksti saskaras. Ielpā paceliet rokas augšup un pastiepieties, izelpā nolieciet lejup ar taisnu muguru. Noliecienu veiciet gurnos, nevis viduklī. Ar plaukstu pirkstiem satveriet kāju īkšķus vai elkoņus, un ļaujiet ķermeņa augšdaļai un galvai brīvi karāties sajūtiet kā stiepjas ikru daļa kājās, un atbrīvojas muguras jostas daļa. Pārnesiet lielāko ķermeņa svaru uz pirkstiem, nevis uz pēdām.
Фото: istockphoto.com

Avots:http://yogajournal.ru/body/practice/yoga-therapy/kompleks-ot-golovnoy-boli-5-prostykh-poz/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>