quote-chalk-think-words-large
Kritika, uzslava un taisnošanās
12/02/2016
pexels-photo-large
Ceļš uz zemapziņu
13/02/2016

Sabiedrība, morāle un kultūra

city-sunny-people-street-large
  1. Sabiedrība, kurā tu dzīvo, nav nekas tāds, pret ko tev būtu jājūt atbildība. Tie, kas vēršas pie sabiedrības, grib no tās gūt kādu labumu.
  2. Sabiedrība sastāv no tādiem pašiem vienpatņiem, kāds esi tu.
  3. Tas, kurš meklē aizstāvību sabiedrībā, uzskata sevi par nespējīgu pašam sevi aizsargāt. Sargātāji tādu izmantos savā labā.
  4. Morāle ir pārbaudīts iegansts, lai manipulatīvajā spēlē izmantotu lētticīgos, kam nav pašiem savu mērauklu.
  5. Tie, kas izmanto morāli, tās normas ir pacēluši tādos augstumos, ka neviens, kas morālei pakļaujas, nespēja tās izpildīt. Tāpēc tie, kuri pakļaujas, dzīves manipulatīvajā spēlē ilgstoši paliek zaudētājos. Tos, kuri dzīvo paši pēc savām mērauklām un tic sev, nav iespējams šantažēt ar vainas izjūtu.
  6. Vainas un soda princips ir tāds: ja kāds jūtas vainīgs, jo nedara to, ko no viņa gaida, tas ar sodu maksā ļaudīm, kuri morāles sargu lomā gūst no tā labumu.
  7. Tu pārbaudi morāles sargus, kas paši sevi par tādiem iecēluši, pēc viņu rīcības, nevis pēc viņu runām, pirms pieņem savu spriedumu.
  8. Labākā aizsardzība pret šantāžu ar morāli ir apziņa, ka tu dzīvo pats pēc savām mērauklām.
  9. Tu dzīvo trīs šķiru sabiedrībā, un šķiras ir šādas:
  • viltīgie, kas nosaka muļķajiem, kā tiem jādomā, jātic, jācer un jāpērk;
  • muļķie, kuriem vajadzīgi viltīgie, jo viņi paši nezina, kas jādomā, kam jātic, uz ko jācer un kas jāpērk;
  • gudrie, kuri paši to zina un atbilstoši rīkojas.
  1. Brīva sabiedrība der vienīgi tiem, kas paši ir brīvi. Ja tu dari visu, kas tavos spēkos, lai būtu brīvs, tu esi brīvs visur un jebkurā sabiedrībā.
  2. Tu dzīvo pēc savām mērauklām, tev nav vajadzīga nekāda morāle, kas kavē dzīvot saskaņā ar savām vajadzībām. Ja tev nav vainas izjūtas, tu esi neiedragājams.
  3. Kultūra mājo tevī pašā un ikvienā īpatnī, tā izpaužas veidā, kādā viņš dzīvo savu dzīvi. Kultūra ir pašas dzīves realitāte, un to neviens nevar nedz uzspiest, nedz vadīt.
  4. Ja kultūra tiek vadīta, tā pārstāj būt dzīves sastāvdaļa, kas diendienā neapturami attīstās.
  5. Kultūra ir nevis tas, kas vakar bija nozīmīgs, bet tas, par ko vakardienas kultūra ir kļuvusi šodien. Dzīve norit te un tagad, tāpēc tas, ko tu šodien pārdzīvo, ir tava kultūra.
  6. Spēja mācīties no dzīves, lai dzīvotu, padara tevi par kultūras sastāvdaļu.
  7. Tava kultūra veidojas no tā, kā tu domā, ko tu vēlies sasniegt un kā tu to sasniedz. Tavas kultūras mērs ir tas, cik lielā mērā tu esi brīvs un laimīgs.
  8. Ja tu pats apzinies, ka esi kultūras sastāvdaļa, tev nav vajadzīgs neviens, kas to sev izdevīgi izskaidro vai pārdod.

Jozefs Kiršners: „Egoista Bībele”

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>