image
Astroloģija: ko Tavs elements saka par Tavu radošo pusi
08/07/2016
image
Auzu pārslu, lēcu un dārzeņu bļoda sātīgām brokastīm
09/07/2016

5 āsanas, kas pagarina dzīvi un jaunību

image

Jogas nodarbības kopumā uztur jūsu organismu tonusā un palīdz tam nenovecot. Ir īpašas āsanas, kurām piemīt īpašas pretnovecošanas īpašības.

VADŽRĀSANA

image

To mēdz dēvēt arī par dimanta pozu, kas izsaka šīs pozas vērtību. Vadžrāsana ir viena no pozām, kuru izmanto meditācijai, tāpat kā lūgšanām dažādās reliģijās visā pasaulē.  Tam par iemeslu ir tās eklskluzīvās īpašības. Ārēji tā ir ļoti vienkārša poza, taču tai piemīt milzīgs spēks, un tās vērtība atklājās tikai laika gaitā, praktizējot to padziļināti un ilgstoši. Pastiprinot asisnsplūsmu muguras lejas daļā, Vadžrāsana atmodina galveno dzīves enerģiju organismā un virza to augšup.

PASHCHIMOTTANĀSANA

image

Āsana stimulē endokrīnās sistēmas darbu, labvēlīgi iedarbojoties uz sirdi. Regulāra šīs āsanas prakse nomierina smadzenes, atbrīvojot no nemiera un vieglas depresijas, atbrīvo arī menstruāciju un menopauzes simptomus, samazina neauglības risku.

SARVANGĀSANA

image

Sarvangāsana ir viena no svarīgākajām pozām jogā. Tā sniedz labumu visam ķermenim. Apgrieztajām pozās uzlabojas asinsrite smadzenēs, acīs un sejas ādā. Venozās asinis pateicoties smaguma spēkam bez piepūles tiek novirzītas uz sirdi attīrīšanai. Ar skābekli bagātinātas asinis nonāk krūšu rajonā, palīdzot pie plaušu slimībām. Kakla slēdzene jeb Džalandhara Bandhām šajā pozā paātrina asins pieplūdi vairogdziedzerim, stimulējot tā darbu. Pareiza šīs pozas izpilde atbrīvo no galvas sāpēm, iesnām un citām saslimšanānām, uzlabo gremošanas un izvades procesus, atjauno galvas orgānus, ļauj atpūsties sirds muskuļiem. Sarvangāsana tiek uzskatīta par visefektīvāko vingrinājumu nervu atbrīvošanai un atjaunināšanai.

HALĀSANA

Woman lying on her back on an exercise mat in a yoga position feet over her head, isolated on a white background.

Izpildot šo pozu notiek spēcīga nervu pinuma un nervu, kas saistīti ar mugurkaula priekšējo daļu, stimulācija.tā savāc prānu vēdera vidējā daļā un veicina tās vienmērīgu izplatīšanos pa visu ķermeni. Izpildot šo āsanu iekšējie orgāni: sirds, aizkuņģa dziedzeris, liesa un aknas pienācīgi atpūšas, saņemot spēcīgus stimulējošas impulsus.

ŠIRŠĀSANA

image

Senajos tekstos galvas stāja tiek dēvēta par visu āsanu karali. Regulāra šīs āsanas prakse veicina jaunu asiņu pieplūdi smadzeņu šūnām. Rezultātā šūnas atjauninājās, domāšanas spējas pastiprinās, bet pašas domas kļūst tīrākas. Āsanas nodrošina asins pieplūdi hipofīzei un epifīzei – dziedzeriem smadzenēs, no kuriem ir atkarīga mūsu veselība un attīstība. Regulāra un pareiza Širšāsanas prakse atbrīvo no bezmiega un bezspēka.

foto: mokiniyoga/instagram.com

Avots: http://yogajournal.ru/body/practice/home-practice/5-asan-prodlevayushchikh-zhizn-i-molodost/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>