267004E.TIF
4 attieksmes attiecību uzlabošanai ar jogas zināšanām
08/09/2015
IMG_2650a313431fa18ba6c9d6f39dea3638
Super ātri un veselīgi vegāniskie auzu pārslu cepumi, kas garšo gan lieliem, gan maziem
10/09/2015

Kā iemācīties baudīt dzīvi jeb kāpēc ikvienai sievietei būtu vērts izlasīt Kāmasūtru?

kamasutra-copy-724x1024

Atzīsimies, kura no mums ir lasījusi Kāmasūtru? Ne tikai apskatījusi ilustrācijas, bet arī lasījusi tekstu? Vai esam redzējuši daudz foto Instagram un FB kontos ar šo grāmatu? Vai publiskās vietās cilvēki lasa šo grāmatu? Nē! Kāpēc? Jo mūsdienās sabiedrībā valda uzskats, ka Kāmasūtra ir tikai par seksu, par baudu un par to nepienākas ne runāt, ne lasīt, kur nu vēl darīt. Protams, neesam gluži atgriezušies laikos, kad „seksa nebija” un par to nerunāja, bet zināmā mērā mēs sievietes esam tik ļoti iegrimušas ikdienas darbos, biznesā, panākumu gūšanā un varas noturēšanā, ka esam aizmirsušas kā baudīt dzīvi.

Tieši dzīves baudīšana un sievišķīguma atgūšana ir tas, par ko savās hennas meistarklasēs runā Hennas Guru Inese Dāvidsone – gaismas būtne, kurai ienākot telpā, noelšas ne tikai vīrieši, bet arī sievietes. Inese ir Hennas māksliniece un vēdiskā astroloģe, kas ar vienu hennas zīmējumu spēj izmainīt sievietes dzīvi. Ja Inesi vajadzētu raksturot vienā vārdā, tad tas noteiktu būtu sievišķība!   Ar viņu arī runājām par Kāmasūtru un to, ko mūsdienu sievietei būtu vērts aizgūt no senajām vēdiskām zināšanām.

KO MĒS VARAM MĀCĪTIES NO KĀMASŪTRAS?

Sievietēm es noteikti vispirms ieteiktu atcerēties trīs pamatprincipus, uz kuriem balstās mūsu dzīves būtība Ardha, Dharma, Kāma.  Ardha un Dharma agrākos laikos vairāk skaitījās vīriešu joma, bet Kāma bija un ir absolūti izteikta sieviešu lieta. Kāma ir lietu baudīšana un to kā baudīt dzīvi ikviena sieviete var izlasīt brīnišķīgajā grāmatā  – Kāmasutra, kas mūsdienās ir pieejama ikvienam. Šo grāmatu pirms 1500 gadiem radīja Indieši, bet tajā pieejamās zināšanas ir aktuālas arī mūsdienās. Ja agrākos laikos uzskatīja, ka Kāma ir jāapgūst tikai pērkamām sievietēm, tad mūsdienās šis uzskats ir krasi mainījies, un nevis tā, ka kāmu apgūst visas sievietes, bet gluži pretēji – mūsdienu modernās sievietes Kāmu neapgūst vispār.

Būt sievišķīgai ir pats pamats, kas sievietei ir jāzina. Mūsdienās sievietes tik daudz nodarbojas ar naudas pelnīšanu, ar varas iegūšanu, vada uzņēmumus, pieņem nozīmīgus finanšu lēmumus, tur visu savos grožos, bet tajā pašā laikā zināšanas par Kāmu un tantru nav vispār, jo tas viss saistās ar baudu un sabiedrībā joprojām pastāv uzskats, ka pat runāt par baudu nav pieklājīgi, kur nu vēl baudīt. Taču nav labāka veida kā atpūtināt savu apziņu, un atbrīvot un paplašināt savu radošo potenciālu kā baudot dzīvi, atpūšoties, dejojot, laiskojoties. Bet tās visas ir baudas, ko cilvēks sev liedz, jo uzskata, ka tās ir lietas, ko var darīt tikai tad, kad ir padarīti visi darbi, bet tā kā viss nekad nevar būt padarīts, šādām lietām laika neatliek.  Tāpēc dzirdot par Kāmasutras 64 mākslām, kas ir jāapgūst katrai sievietei līdz laulībām un vēlāk laulību laikā jāturpina praktizēt, daudzas sievietes ir pārsteigtas, bet tās patiesībā ir tās pamatlietas, kas būvē mūsu attiecības vīriešiem. Senajos laikos bija vienkāršāk, jo Kāmu apguva no vecākām ģimenes sievietēm vai uzticamām, zinošām draudzenēm, bet mūsdienās par šīm zināšanām neviens nerunā

Savās lekcijās un hennas seansos, es iesaku sievietēm atkal atcerēties, ko nozīmē mīklu minēšana, atjautības uzdevumi, jauna zvaigznāja apgūšana par ko parunāt ar vīru jeb dažādas intelektuālas laika kavēšanas iespējas, ar kurām var padarīt laiku kopā ar vīrieti daudz jēgpilnāku. Sievietei ir jābūt daudzpusīgai, lai vīrietim būtu interesanti pavadīt ar viņu kopā laiku.  Lai ļautu vīrietim savā klātbūtnē veldzēties. Vīrietis sevi pierāda un realizē savā profesionālajā darbībā, tāpēc viņam ir svarīgi pārnākot mājās atpūsties, uzņemt spēku, atjaunoties. Viņam ir nepieciešamība pārnākot mājās justies mīlētam un saprastam, bet, ja sieviete nespēj atbrīvoties pati, jo visu laiku cenšas noturēt grožus savās rokās, tad nespēj šādu atmosfēru mājās radīt.  Tāpēc es ieteiktu vairāk atcerēties, kas ir sievietes pirmatnējā būtība. Runājot arī par pašu sievišķību, ir svarīgi nepārprast, kas īsti ir sievišķība, tā nav mājas uzkopšana, trauku mazgāšana vai ēst gatavošana tradicionālajā izpratnē. Visi šie mājas darbi ir papildinoši, bet tā nav sievišķība. Sievišķība ietver sevī arī attieksmes maiņu pret dažādām lietām, piemēram, gultas klāšanu no rīta neuzskatīt par sodību, bet par iespēju mājās izveidot skaistu vidi. Mēs ļaujam savai sievišķībai izpausties arī tad, kad rūpējamies par vidi sev apkārt, dekorējot  telpas ar svaigiem ziediem; kad kopjam savu miesu ar dažādiem smaržūdeņiem, tērpjamies tīrās drēbēs utt. Visas šīs zināšanas, kā rūpēties par sevi, vidi sev apkārt, kā sagaidīt vīru mājās, kā pavedināt vīrieti jeb padarīt sevi iekārojamu viņa acīs, kā novērst pērkamu sieviešu uzmanību no sava vīrieša un daudz kas cits kas sievietēm ir jāzina,  ir aprakstīts Kāmasutrā.

Diemžēl šis zināšanas mūsdienās augstskolā nemāca, tāpēc arī sievietes to visu nezina un neprot izveidot noturīgas attiecības.  Attiecībās mūsdienās nav cieņas, nav seksa, nav uzticības, ir tikai attiecības, bet šis laikmets arī ir tāds, ka patiesībā ir labi, ja ir vismaz attiecības, jo arī attiecības mūsdienās ir retums.

Tāpēc es iesaku sievietēm nevis vairāk iet uz priekšu, bet pievērsties senajām zināšanām, un viena no lietām, ko varat darīt, lai atkal atgrieztos pie savas būtības, ir vakarā, pēc dušas pabūt kādu laiku kailai. Tas ir veids, kā nomest visas maskas un apzināties savu miesu, savu fizisko ķermeni, savas sajūtas, prātu…un atgriezties pie savas pirmatnējās, patiesās būtības. Mūsu būtību atbrīvo kailums, klusums un tumsa. Vēlams nogulties vienai tumšā istabā kailai uz grīdas, lai baudītu sevi, klusumu un apziņas, miesas un prāta saplūšanu vienkopus, pirms doties pie ģimenes un pildīt mājas “lomas”. Izmēģiniet jau šovakar!

Vairāk par Hennu un Inesi lasi un uzzini www.HennaGuru.lv , par vēdisko astroloģiju izglītojies www.astrologika.lv

Foto:freegreatpictures.com

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>