1510868_10153990966056802_6699947687023533936_n
Grillētas paprikas un valriekstu dip
14/01/2016
11667448_10205874396131176_1092963236600398572_n
Annija Apsīte
18/01/2016

My New Roots

my-new-roots

Grāmatas ir mana kaislība. Ja vien es varētu, es kā savu profesiju izvēlētos grāmatu lasīšanu. To vidū arī pavārgrāmatu. Katru reizi, kad rokās ieguļas jauna pavārgrāmata, es ar lielu aizrautību buros cauri tās lapām, lai vispirms novērtētu tās bildes un tikai pēc tam pievēršos tekstam. Kad kāda no receptēm izmēģināta, pievelku ķeksīti, ar domu, ka kādreiz noteikti atķeksētas būs pilnīgi visas receptes, lai vai cik sarežģītas tās sākumā liekas.  Pēdējā no pavārgrāmatām, kas nonākusi manās rokās ir blogeres Sāras Brittonas grāmata My New Roots.

Bloga My New Roots autores Sāras mīlestība pret ēdienu radās strādājot bioloģiskajā saimniecībā Arizonā. Nogaršojot dzeltenu, bumbiera formas tomātu, viņa saprata, ka vēlas šajā saimniecībā palikt ne tikai mēnesi, kā sākumā bija plānots, bet daudz ilgāk.  Unikālā dārzeņu un augļu garša tik ļoti ietekmēja Sāru, ka sākotēnēji četru nedēļu plānotais piedzīvojums izvērtās gada ilgā pieredzē, kas pārvērta Sāras dzīvi līdz nepazīšanai.

Apzinoties ēdiena nozīmi un ietekmi uz veselību un labsajūtu, kā arī izjūtot to uz savas ādas, Sāra turpināja papildināt savas zināšanas izmācoties par Holistiskā Uztura Speciālisti. Lai dalītos ar šīm zināšanām, viņa radīja blogu My New Roots, kuram šobrīd seko jau tūkstošiem lasītāju visā pasaulē.  Vēlāk Ņujorkas ielās viņa iepazinās ar savu nākamo vīru Denu,  un pēc 18 mēnešiem sākās viņas dzīves lielās pārmaiņa – pārvākšanās uz Kopenhāgenu. Saprotot, ka ASV iegūtais uztura speciālista diploms Dānijā netiek atzīts, viņa sāka strādāt kādā no Kopenhāgenas veģetārajām kafējnīcām. Kad Sāras vīrs salauza abas rokas, viņai neatlikas nekas cits kā pamest darbu un rūpēties par viņu, brīvajā laikā rakstot blogu un papildinot to ar jaunām un iedvesmojošām receptēm. Šobrīd Sāra ne tikai raksta blogu un gatavo gardas maltītes, bet arī vada dažādus kulinārijas kursus gan Dānijā, gan citur pasaulē.  Par tiem informāciju varat iegūt viņas mājas lapā, sadaļā notikumi.  2014.gadā My New Roots ieguva īpašo lasītāja balvu kā labākais kulinārais blogs.

Blogā un arī grāmatā atrodamās receptes lielākoties ir vegānas vai veģetāras, taču pati autore atzīst, ka viņa nepieturas pie  “marķēšanas”, kā arī nenodarbojas ar kaloriju skaitīšanu, jo uzskata, ka, ja visi produkti, no kuriem tiek veidots ēdiens ir bioloģiski, svaigi un nepārstrādāti, tad kaloriju skaitam nav nozīmes. Viņa aicina nevis skaitīt kalorijas, bet izvairīties no nevēlamām piedevām savā ēdienā. Kā to izdarīt? Gatavot pašiem. Un pats galvenais – ēst sezonāli un ēst to, kas izaudzis vietējos dārzos.

blackricepudding3

Simple 3-Day Cleanse // My New Roots

beetsmoothie2

broccolisoup2

 

Pēc 8 blogošanas gadiem, ir iznākusi arī Sāras grāmata ar tādu pašu nosaukumu – My New Roots, kurā ir apkopotas brīnišķīgas receptes (sadalītas pa sezonām), kā arī dažādi praktiski padomi -kā piemēram, kā pareizi vārīt un mērcēt pākšaugus, kā gatavot riekstu pienus, kā vārīt un mērcēt graudaugus, kā diedzēt asnus utt.  Noderīga, viegli saprotama informācija, garšīgas receptes, skaistas un iedvesmojošas bildes, kas atkal un atkal liek atgriezties virtuvē, lai pagatavotu ko brīnumgardu.

Receptes, kas tapušas iedvesmojoties no My New Roots grāmatas:

Grāmatu iegādāties un apskatīt tuvāk varat amazon. My New Roots tagad ir pieejams arī īpašā aplikācijā. Vairāk par to uzzini šeit.

Foto no My New Roots bloga.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>